norgeg75

Zetor 5711 i miękki pedał hamulca.

Polecane posty

norgeg75    0

Od dłuższego czasu mam problem z lewym hamulcem.

Dwa lata temu wymieniłem po obu stronach cylinderki i okładziny.

Mam problem z lewym hamulcem.

Po wciśnięciu pedał wchodzi do końca z bardzo małym oporem i słyszę że działa cylinderek.

Do tej pory :

Sprawdziłem cylinderek czy jest sprawny. Zdemontowałem półoś. Wszystko działa poprawnie. Cylinderek pracuje poprawnie.

Zamontowałem półoś i wymieniłem pompę lewej strony. Nic to nie zmieniło.

Rozebrałem i sprawdziłem wyrównywacz ciśnienia. Nie był zapieczony i wszystko działało poprawnie.

Przedmuchałem przewód - nie był zatkany i nic w nim nie było.

Nie ubywa płynu i nie widzę nieszczelności.

Odpowietrzałem kilkukrotnie po  obu stronach.

Z prawej po 3 razie wszystko działa poprawnie.

Z lewej nie widzę bąbelków powietrza. Wydostaje się tylko płyn.

Mogę wciskać pedał hamulca wielokrotnie (doliczyłem raz do 80) i nic to nie zmienia, wciąż jest lekki ten sam opór.

Ilość tego płynu jest bardzo mała jaka się wydostaje po naciśnięciu pedała i praktycznie bez ciśnienia. słychać w półosi jak cylinderek zaczyna lekko rozpierać.

Czy mieliście podobny przypadek.

Pozostało wymienić wyrównywacz ciśnienia i przewód. Ale czy to pomoże?

waldek617    0

Chyba wyrównywacz ciśnienia pedal pedałem a po naciśnięciu pedałów [KOŁA] blokuje czy nie jeśli nie masz odpowiedz.

iron    924

A regulowałeś długość trzpienia który wciska pompkę. ? kiedyś w 5211 mieliśmy taki przypadek po wymianie pompki trzeba było dospawac kawałek trzpienia bo za mało wciskało pompkę i taki sam efekt jak u ciebie był

Wiadomość z agroFakt.pl

norgeg75    0

Wyregulowałem długość trzpienia. Nowa pompka jest oryginalna a mimo tego musiałem kilka obrotów  wykonać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Piotrek94
      witam stalem sie posiadaczem zetora 7211 i mam pytanie do czego służą te wajchy
      i gdzie sa odpowietrzniki od hamulców

• Przez robadas78
      Witam. Zetor 5011 wyje tylko na 5 biegu przy obciążeniu! reszta cichutko! Co to może by. Tylk0 jak podczas jazdy przygazuję, 
    • Przez ziooober88
      Witam, kupiłem Zetora 7211. Problem mam z nim że na wolnych obrotach strasznie dymi. Co może być nie tak? Wymieniłem końcówki wtryskiwaczy bo dwa lały, założyłem 4 sztuki nowe, oryginalne Zetora. Zostały ustawione na 165. Luzy zaworowe zostały sprawdzone i ustawione na 0,25. Próbowałem regulować zapłon na pompie ale nic to nie zmieniło. Co może być nie tak? Może mi ktoś coś doradzić w tym temacie?
    • Przez starkk749
      Witam,
      Czy dopasowywał ktoś obciążniki do Zetora 7245 i pochodne na koła 34''? (Ciągnik jest ze skandynawii)
      Chodzi mi o obciążniki np.: Z serii ciężkiej ursusów czy zetorów.
      Mam na stanie jeszcze obciążniki z C-360,lecz te musiałbym znacząco przerabiać,a wiercić w feldze też się boję,by czasem nie popękała. (Ciągnik pracuje z turem),
      Chyba,że ktoś zna sposób na dopasowanie tych obciążników z sześdziesiątki,bez większych przeróbek.
    • Przez Harnas16
      Witam chce zmienić koła w zetorze 7711 z tyłu na większe bo mam 28cali i stąd moje pytanie na jakich felgach oryginalnie był taki zetor były to 16.9 R34? Mógłby ktoś napisać rozstaw z tyłu szpilek i jaki jest otwór na piaste w zetorze 7711 ?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj