Skocz do zawartości
Bartek1012

Rozbudowa hydrauliki siłowej za pomocą elektrozaworu.

Polecane posty

Bartek1012    0

Witam,
mam pytanie a mianowicie potrzebne mi jest kolejne gniazdo hydrauliki bo muszę podpiąć przewody od prasy tj. podbierak i komora i chciałbym się dowiedzieć czy jest sens przerabiać to na elektrozawor. To znaczy podpiąć 1 wolne wyjście pod zasilanie a nastepnie otrzymać 2 wyjścia zasilające przełączane między sobą za pomocą przycisku. Czy jest sens się w to bawić? Czy będzie to prawidłowo działać?

agromichal    27

Będzie i nie będzie, krótko mówiąc hydraulika ci się przegrzeje jeśli 1 zawór. Będzie non stop w pozycji pracy tj. Będzie cały czas dawać ciśnienie na elektrozawor. Jeśli już chcesz się w to bawić to kup 3 sekcyjny elektrozawor, podłącz go bezpośrednio po pompę robiąc przy tym wolny spływ gdy zawory nie są używane, zrób jeszcze sterowanie zaworami poprzez włącznik oraz potencjometry do regulacji wydatku wtedy to wszystko będzie śmigać jak trzeba

Wiadomość z agroFakt.pl

agromichal ale on nie bedzie podawal cisnienia caly czas chodzi mu o to ze elektrozaworem bedzie sterowal tylko gdzie ma poleciec olej a wlaczal bedzie normalnie wajcha od wyjscia pod ktore po dlaczy elektrozawory

corrado    217

Powiedz w jakim to ciągniku chcesz zrobić. Może taniej będzie mechanicznie dorobić wyjścia hydrauliczne niż bawić się w elektrozawory.

Bartek1012    0

Dobra już sobie z tym poradziłem a mianowicie założyłem zawór trójdrożny do prasy i jest bajka.
I mam jeszcze jedno pytanie. Czy jak mam rozdzielacz przy turze z 2 wężami służącymi do odprowadzenia oleju (powrotu) do zbiornika to mogę założyć trójnik i wpiąć te dwa węże w jedno gniazdo?

JacekMocny    54

Możesz wpiąć przewody powrotne do odpowiedniej średni trójnika (ważne, żeby zachować optymalny przepływ) i już jednym przewodem skierować olej do zbiornika (na powrót).

Co do Twojego pytania dotyczącego podłączenia dodatkowej sekcji rozdzielacza - w linku poniżej znajduje się schemat podłączeniowy elektrozaworu firmy Waryński:

https://www.jacekmocny.pl/warynski-hydraulika/elektrozawory

Myślę, że może w przyszłości niektórym okazać się pomocny :-)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się