Bartekh

Wuhlmaus- taśma

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bartekh    0

Witam. Posiadam wuhlmausa (nie wiem jaki ma symbol, ten podobny do karlika) i ostatnio przerwała się w nim ta długa, pierwsza taśma  odsiewająca, przerwał się ten gumowy pas, do którego są przynitowane pręty. I chciałbym się dowiedzieć czy macie jakieś sposoby na naprawę takich taśm czy już trzeba kupić nową. A jeśli już trzeba kupić całą nową to gdzie najlepiej się pytać, taśma ma 600mm szerokości, od żadnego polskiego chyba nie dopasuje. Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekh    0

Pękł ten gumowy pas do którego są przymocowane pręty i pękł tuż przy jednym z prętów ale jeszcze się wszystkie pręty trzymają. Pewnie jutro bede próbował coś naprawiać do czasu kiedy nic nie znajde, ale na razie czekam na rady co do jej naprawy. Dzięki za link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Rozumiem że pękła tylko ta część gumy która trzyma pręty, a sam pas się nie przerwał? Jeśli tak to ( wiem że to fuszerka ale najlepiej trzyma ) drut i opleść pręt jednocześnie przebijając taśmę na przelot i tak każdy oddzielnie. Wszelkie opaski, klamry i tym podobne odpada bo zaczyna trzepać i rwać się jeszcze bardziej.

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekh    0

niestety, właśnie przerwał sie pas z jednej strony taśmy i wykrzywiło nam kilka prętów gdy ją 'podwinęło' gdy przechodziła przez jedną z rolek, ale to nie problem bo już są wyprostowane. Gorzej jest z połączeniem przerwanego pasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jest ubytek w pasie czy po prostu rozerwany?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekh    0

Jednak taśma nie nadaje sie do użycia. Wiecie może gdzie mogę szukać takiej taśmy, lub moglibyście mi polecic kogoś, abym mógłby zlecić mu jej wykonanie? i jeśli ktoś zna symbol tego kombajnu to bardzo prosze o informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Wyślij mi na priv wymiary tej taśmy, sprawdzę w domu jak będę, bo dostałem jakąś razem z używanym Grimme, a do Grimme nie pasuje i nie wiem do jakiego to kombajnu. A nuż do Twojego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotor69    17

Jeśli nie było ubytku kup kompletny zamek odsiewacz  na 4 otwory , odpasuj odległość na taką jak między prętami , 4 śruby stożkowe m5, naketki samohamowne przewiercasz taśmę i skręcasz. Ewentualnie zanituj ( 1h roboty). Dalej  oszlifuj na okrągło łeb śruby i skręć zamki.  Nie musisz od razu kupować nowej taśmy no chyba że masz tak przetartą jak moja :). Byle dotrwała do końca sezonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj