Skocz do zawartości
bzykuu

Czas zmiany ciągnika co wybrać Deutz Fahr vs Fendt vs MTZ?

Polecane posty

ursusek94    15

jedno jest pewne, mtz jest prosty i tani w naprawiez wiem bo sam mam 2. natomiast przyjemność jazdy jest taka sobie ale lepsza niż c360. No i robotę robi wiele szybciej, na 20 ha spokojnie ci wystarczy.

sadek9    27

Do kolegi Mikruss w moim jest 4 cylindrowy Perkins, może w starszych było iveco ale mój akurat ma Perkinsa teraz akurat jadę do angli ale za tydzień wracam to wrzucę jakieś zdjęcie

Mikruss    71

To dziwne i to bardzo ze perkins bo wszystkie co spotkalem to z iveco. Czy tobstare czy nowsze juz pod logiem new holland.

Wiadomość z agroFakt.pl

Fendt308lsa    16
Napisano (edytowany)

Nie wiem ale czytając niektóre komentarze to chyba z tej zazdrośći o to żeby nie miał zachodniego sprzętu to większość poleca mtza... Bierz chłopie fendta i nie słuchaj gadki tych co nawet nie mieli takiego ciągnika, posiadam taką markę i powiem Ci że polecam szczerze awaryjność jest mała i przede wszystkim bardzo oszczędne silniki spali prawie tyle samo co c360... Co do częśći  powinny być dostępne w każdym normalnym sklepie lecz są dość drogie bo znana marka. Szukaj Fendta jak znajdzie się w normalnym stanie to bierz i prędzej kupisz rozklepotanego mtzta niż takiego fendta :)

Edytowano przez Fendt308lsa

bratrolnika    1892
Napisano (edytowany)

Takiego z końca lat 70, z przebiegiem licznym w dziesiątkach tysięcy mtg, i latami do śmierci naturalnej liczonymi na palcach jednej ręki. Jak chce Fendta to musi mieć z 40-50tys.zl,i kogoś zaufanego kto oceni stan ewentualnego nabytku przed zakupem, i też kupi coś z raczej pierwszej połowy lat 80. A co do pisania ze części są drogie bo Fendt to znana marka, nie mów tego głośno, bo jak dowiedzą się o tym ci co części do c360 robią to ceny skocze zaraz dziesięciokrotnie, bo to przecież najbardziej znany ciągnik w PL

Edytowano przez bratrolnika

sawyer23    0

Takiego z końca lat 70, z przebiegiem licznym w dziesiątkach tysięcy mtg, i latami do śmierci naturalnej liczonymi na palcach jednej ręki. Jak chce Fendta to musi mieć z 40-50tys.zl,i kogoś zaufanego kto oceni stan ewentualnego nabytku przed zakupem, i też kupi coś z raczej pierwszej połowy lat 80. A co do pisania ze części są drogie bo Fendt to znana marka, nie mów tego głośno, bo jak dowiedzą się o tym ci co części do c360 robią to ceny skocze zaraz dziesięciokrotnie, bo to przecież najbardziej znany ciągnik w PL

moge sie założyć o te 30 tys że fendt 108  z konca lat 70 bedzie służył długo po tym jak nawet taki nowy MTZ rozkroczny sie na środku pola na amen..Widac że z fendtem miałeś styczność tylko  przez internet skoro piszesz takie głupoty.

wincenty5    23

Ludzie już nie przesadzajcie bo nie długo   będziecie jarać się traktorami z lat 60-tych aby tylko na przodzie szpanersko widniał napis fendt.Nawet wstyd komuś powiedzieć że wyłożyło się taki szmal za grata 40 letniego.

bratrolnika    1892

moge sie założyć o te 30 tys że fendt 108 z konca lat 70 bedzie służył długo po tym jak nawet taki nowy MTZ rozkroczny sie na środku pola na amen..Widac że z fendtem miałeś styczność tylko przez internet skoro piszesz takie głupoty.

to prawda, fendtem nie jeździłem, nie uzytkowalem, ale mam za to rozum, a ten podpowiada mi ze pisanie ze 40-letni fendt przeżyje nowego belarusa podchodzi juz pod fanatyzm, i brak zdrowego rozsądku.

Uziu92    1411

polemizowałbym :D po prostu trzeba kupic coś porządnego i tyle, jak sie kupi padake to i fendt i mtz sie ro***bie tyle ze ten drugi prędzej. Po za tym autor tematu nie kupi nowego belarusa bo ten kosztuje ok. 100 tys. Za to co ma to mozna jeszcze renaulta polecic, bo w tej kasie kupi coś fajnego.

Risto    16

Każdy będzie służył tyle na ile został wyeksploatowany przez poprzednich właścicieli i traktowany co dnia, no i potem jak będzie intensywnie eksploatowany przez nowego właściciela. Bo jeden robi na sezon 200 mtg. a inny 2 tyś. mtg. Niema też ani traktorów ani silników nie do zajeżdżenia bo to mit i bajka dla naiwnych. Zazwyczaj jak ktoś sprzedaje to znak, że nie może już nim robić bo jest dobity mtg. i wiekiem, albo ma wadę fabryczną nienaprawialną po zakupie nowego. Dlatego najlepiej nie napalać się na daną markę, model a patrzeć na stan techniczny realny, wiek, moc w jakimś przedziale i najlepiej od 1wł. jak by był.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mateusz7745
      Witam tak jak w temacie mam problem z ehr w moim deutzu a mianowicie jak się uruchomi ciągnik i przełączę przyciskiem na pozycję opuszczenie lub podnoszenie to podnośnik nie reaguje aż po jakichś 5 min wszystko zaczyna działać tak samo jest jeśli użyje przycisków na błotniku, opuszczają odrazu przyciski na  błotniku ale potem przycisk  w kabinie nie reaguje można się bawić do woli i nic ;/ po  jakimś czasie działa bez opóźnień co może być przyczyną
    • Przez drax
      Cześć, mam możliwość zakupu MTZ, właściciel twierdził, że model 80, jednak na miejscu okazało się, że to 50, pali, jeździ , hydrualika działa jednak dość istotny jest dla mnie wom:
      czy da się w tym ciągniku w jakiś sposób uzyskać 1000 obr na WOM (np jak przez skrzynie w 360) ?
      Jaka jest prędkość tego ciągnika na drodze ?
      jakie ciśnienie oleju powinien mieć silnik ?
      Jaki tam jest rozkład biegów? udało mi się znaleźć 3 biegi do przodu, 1 do tyłu + reduktor
      czy da się jakoś wyregulowac kierownice żeby nie była na wysokości brody ?
      Ma ktoś może instrukcje obsługi do tego ciągnika aby doczytać i rozwiać pojawiające się wątpliwości ?

Z góry dzięki za odpowiedzi 

• Przez mirek18
      Mam problem, z moim Belarusem, podczas pracy w polu grzeje się olej, natomiast dźwignia podnoszenia pługa chodzi ciężko. Pompę już wymieniłem, a rozdzielacz jest szwedzki po regulacji. Spotkał się ktoś kiedyś z podobnym problemem? Z góry dziękuję za odpowiedzi. 
    • Przez Szymekrolnik912
      Witam chciałbym się dowiedzieć trochę na temat tego ciągnika.
    • Przez sirKonrado
      Witam, co może być przyczyną braku ładowania akumulatora w ciągniku Mtz 320, dodam ze alternator i bateria są sprawne?