Mikua

Żyto Dańkowskie Granat

Polecane posty

Mikua    53

Ktoś siał i może powiedzieć co nieco o tym życie? W centrali tylko to do wyboru mam, miał być Rubin,Diament lecz nie maja, 

Jak plonuje? warto siać czy szukać innego?

Mikua    53

Polecam, lecz koniecznie trzeba skracać, sam nie skróciłem i 90% leżało aż porastało, plon wyszedł 4.6 t z ha, tam gdzie stało kłos był taki duży jak dłoń 

Wiadomość z agroFakt.pl

wieslaw16    73

Na jakiej klasie ziemni miałeś zasiane to żyto,pytam dlatego bo w tym roku też go zasiałem na próbę i chcę się dowiedzieć jak plonuje, na danej klasie ziemi.

Edytowano przez wieslaw16

Mostowiak    18

Skracane 2razy druga dawka o polowe mniejsza bo susza , ale w nizinie mialo wiecej wilgoci i tak Jak widac

20190525_165725.jpg

himen    10

granat bardzo się krzewi i niestety wylęga, plon w tym suchym roku 3.5-5t.

Paweł

wieslaw16    73

Tak, plonuje bardzo dobrze ale bardzo podatne na wyleganie, bo na powierzchni 1,7 ha zasianego, leżało ok 1,5 ha i to na 6 klasie ziemi, silnie się krzewi wydajność ponad 4t. z ha.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez olaboga2016
      Witam. Jestem dzierzawca działki z kowr. Na której rosną samosiewy Zyta. Obok mojej dzialki jest kolejna na której również są samosiewy zyta ale nie została ona jeszcze rozdysponowana. Czy jeśli wjadę kombajnem na ta działkę czy coś mi grozi że strony kowr ? 
    • Przez olaboga2016
      Witam. Jestem dzierzawca działki z kowr. Na której rosną samosiewy Zyta. Obok mojej dzialki jest kolejna na której również są samosiewy zyta ale nie została ona jeszcze rozdysponowana. Czy jeśli wjadę kombajnem na ta działkę czy coś mi grozi że strony kowr ? 
    • Przez Bartek003
      Witam. Ze względu na coraz to dotkliwsze suszę chciałbym się dowiedzieć jak wypada żyto ozime siane po kukurydzy na ziarno , ponieważ do tej pory siałem jęczmień jary i nie jestem zadowolony z plonów. Pszenica nie wchodzi w grę ponieważ mam za słabej klasy gleby. 
    • Przez dzarjan8111
      Witam. Usługodawca zrobił mi zabieg herbicydowy axialem komplet pakiem z winetou (medsulfuron metylowy) w życie i po tygodniu liście żółkną. Z tego co czytam to axial komplet ma rejestracje na żyto ale w packu z winetou tylko na pszenice, pszenzyto i jęczmień. Będzie coś jeszcze z tego żyta czy szykować trzeba będzie pług?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj