Mikua

Żyto Dańkowskie Granat

Polecane posty

Mikua    27

Ktoś siał i może powiedzieć co nieco o tym życie? W centrali tylko to do wyboru mam, miał być Rubin,Diament lecz nie maja, 

Jak plonuje? warto siać czy szukać innego?

Mikua    27

Polecam, lecz koniecznie trzeba skracać, sam nie skróciłem i 90% leżało aż porastało, plon wyszedł 4.6 t z ha, tam gdzie stało kłos był taki duży jak dłoń 

Wiadomość z agroFakt.pl

wieslaw16    69

Na jakiej klasie ziemni miałeś zasiane to żyto,pytam dlatego bo w tym roku też go zasiałem na próbę i chcę się dowiedzieć jak plonuje, na danej klasie ziemi.

Edytowano przez wieslaw16

Mostowiak    12

Skracane 2razy druga dawka o polowe mniejsza bo susza , ale w nizinie mialo wiecej wilgoci i tak Jak widac

20190525_165725.jpg

himen    10

granat bardzo się krzewi i niestety wylęga, plon w tym suchym roku 3.5-5t.

Paweł

wieslaw16    69

Tak, plonuje bardzo dobrze ale bardzo podatne na wyleganie, bo na powierzchni 1,7 ha zasianego, leżało ok 1,5 ha i to na 6 klasie ziemi, silnie się krzewi wydajność ponad 4t. z ha.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez przemek0099
      Witam jaki polecacie insektycyd do zwalczenia mszycy i skrzypionki w życie ?
    • Przez lithium
      Cześć, w tym roku zaorałem pastwisko, które nigdy wcześniej nie było uprawiane. To jest moja pierwsza uprawa, dlatego nie liczę na sukcesy, ale bardzo proszę o ocenę wschodów.
      Gleba IVa, ciężka, gliniasta, niski poziom fosforu, potasu i magnezu, ph 7,0. 2020-09-18 orka na 20 cm. Następnie 2020-10-06 nawożenie Polifoską 6 2,3dt/ha. Później 2020-10-09 bronowanie pola ciężką broną w celu wyrównania nierówności i w tym samym dniu wysiew nasion agregatem combiliner integra 3003. Terminy takie a nie inne z uwagi na obfite deszcze.
      Wysiałem żyto ozime mieszańcowe F1 Stach firmy Granum (100 kg/ha) oraz wykę ozimą odmiana Rea (42 kg/ha). Wykę zaprawiłem bakteriami brodawkowatymi dla wyki. Pierwsze wschody żyta pojawiły się około 2020-10-21. Wyka 2020-11-05.
      Z uwagi na to że pole nie było nigdy wcześniej uprawiane, zdecydowałem że pierwsza uprawa będzie z przeznaczeniem na nawóz zielony (do przyorania w połowie maja 2021) . Z błędów, póki co to żyto w tym rejonie powinno zostać wysiane najpóźniej do 2020-09-25, ale niestety z uwagi na liczne opady, siew był opóźniony o około dwa tygodnie. Dodatkowo, głębokość siewu była planowana na 2-3 cm, ale ostatecznie ziarno trafiło na głębokość 4-5 cm.
      Wydaje mi się, że żyto bardzo słabo wzeszło jak na miesiąc po siewie. Jak oceniacie? Będzie coś z tego jeszcze? Poniżej załączam zdjęcia wraz z datami ich wykonania.

2020.09.17: Łąka dzień przed zaoraniem.

2020.10.06: Pole w dniu rozrzucenie nawozu.

2020.10.09: Pole bezpośrednio po zabronowaniu.

2020.10.09: Pole w trakcie siewu.

2020.10.09: Pole bezpośrednio po siewie (inne ujęcie).

2020.10.21: Ocena kiełkowania.

2020.10.21: Pierwsze wschody żyta.

2020.10.28.

2020.10.31.

2020.10.31.

2020.10.31.

2020.11.05.

2020.11.05.

2020.11.05.

2020.11.05.

2020.11.05.

2020.11.11.
    • Przez bartus16
      koledzy pomozcie bo cos nie tak jest z moim z żytem <_< bo zaczyna żołknoc i to co raz gesciej pojawiaja sie zżolkniete listki co to moze oznaczac???????????? :rolleyes:
    • Przez Zetor53400
      Niedawno dowiedziałem się o istnieniu żyta jarego odmiana bojko .pytałem się wielu z was w inny temacie co zasiać wiosną , w moich planach był owies ale mi odradzaliście . ziemia to 6 klasa ,w listopadzie mógłbym pognoić pomiotem kurzym . Czy miał ktoś do czynienia z czymś takim , jak tak to napiszcie wszystko o nim

pozdrawiam Zetor53400
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj