Skocz do zawartości
kakus19

kurzajka w strzyku u krowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Krowy
kakus19    1

witam jakie macie sposoby na wyleczenie krowy z owego problemu.zdarzylo mi sie juz kilka razy i zazwyczaj krowa idzie w kielbase.

ciężko się tego pozbyć bez utraty strzyka ale mi udało się w jednym przypadku jak przebilem ja kaniula a potem przez 2tyg wkladalem takie jakby sznurki w strzyk zamoczone w jakimś roztworze (już nawet nie pamiętam jak to się nazywa) i antybiotyk. Tylko powtarzam to był jedyny przypadek.

Wiadomość z agroFakt.pl

kakus19    1

te ''sznurki w roztworze '' to co to by mogło byc?najgorzej ja sie wytnie to wtedy sie paprze krew strupy.teraz stosuje mastiwexym ale to nic nie pomaga i trzeba bedzie ciac niestety bo mleko wcale nie chce leciec

ZosiaSamosia    232

podpowiem chociaż pomysł nie mój, ale jedego kolegi z forum. W chorą ćwiartkę wstrzykujesz rywanol, przez tydzień. Co prawda mleka z tej ćwiartki nigdy nie będzie ale krowa zdrowa.
A te sznurki to tzw rozszerzacze do strzykow. Nie zawsze to pomaga. A przy kaniulach i tych sznureczkach to higiena musi być na 200 % bo inaczej zapalenie gwarantowane.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez krystiam114
      Witam, mam problem z jednym bykiem mianowicie chodzi o to ze w przednie nogi ma ugiete na boki i ledwo wstaje. Stoi zgarbiony rowniez ze zgientymi. Mysle ze to moga byc stawy, prosze o pomoc bo nie wiem czy jak urosnie to bedzie mogl normalnie wstac. Dodam ze to LM 50% czerwony 430 kg
    • Przez zbigi123
      Moja krowa dostala silnego zapalenie przez co przestala jesc i nic jej nie pomaga stosowalem synulox, tetradelte masci i nic, a co gorsza calkiem stracila mleko we wszystkich cwiartkach a zapalenie ma w jednej. Prosze o szbkie odpowiedzi.
    • Przez stajniaadmiral
      Witam. Pozwoliłam sobie założyć nowy temat bo niestety nie znalazłam nic na ten temat. Mianowicie w styczniu dokupiłam do stada(byki opasowe) 4 byczki jeden z nich de facto najlepszy pokrojowo niedawno się mi rozchorował-dostał biegunki domowe sposoby zawodziły więc wybrałam się do weta-wet dał antybiotyk(coś na H) w zastrzykach i dostał serię trzech dawek przez trzy doby domięśniowo. Niestety byczek nie wstaje ma wyraźne przykurcze przednich nóg które po rozmasowaniu ustępują na jakiś czas,biegunka po antybiotyku ustała ale cielę jest tak słabe że ma momenty że nie trzyma łba w górze...
      Byczek je z apetytem,pije mieszankę mleczną i dostaje preparat witaminowy ale nie mam pomysłu co dalej zrobić z tym że nie wstaje? Może bardziej doświadczeni Koledzy i Koleżanki mieli podobną sytuację i mogliby mi pomóc swoim doświadczeniem? Szkoda mi tego cielaka .
      Wet twierdzi że doszło do zakwasicy mięśniowej . Da się coś jeszcze z tym zrobić? Może go podwiesić?
    • Przez DamianKruszyna
      Jalowka dwa tygodnie po wycieleniu wcześniej słaby apetyt dziś kał luźny i robi na czarno jak smola co może jej być?