Skocz do zawartości

Polecane posty

dominikl95    25

Witam chciałbym kupic ciągnik d7206 moglby sie ktoś wypowiedzieć na jego temat.Jak chodzą silniki podnośnik i w ogóle czekam na odpowiedź☺

extrabyk    848

Miałem przez wiele lat 6206 czyli trochę mniejszy model. Bardzo prosty ciągnik zrobiony z porządnych materiałów. Wiadomo,że są to już bardzo stare ciągniki i coraz mniej jest zadbanych na rynku zwłaszcza,że na zachodzie są w cenie i masę tych maszyn pracuje w wielu gospodarstwach. W moim mimo,że był z 69 roku skrzynia biegów chodziła jak nowa. Podnośnik jak i cała hydraulika jest prosta i pracuje na pompach Boscha montowanych na silniku więc nawet jak trzeba coś wymienić czy naprawić to wszytko jest na wierzchu. Dużym plusem jest oddzielny olej hydrauliczny więc ewentualne ubytki oleju z podpiętej maszyny czy przyczepy nie obniżą poziomu oleju w skrzyni biegów. Jeśli w gospodarstwie są jeszcze inne ciągniki to małym kosztem można dostosować olej w tym Deutzu do oleju w innych ciągnikach i nie ma problemów z mieszaniem oleju w skrzyniach biegów.  Jeśli w skrzyni biegów jest olej to te skrzynie się nie psują. Silniki wytrzymują ponad 20 tyś. Mth. do remontu. Nie ma problemów z częściami do tych silników bo to jedna z najbardziej popularnych serii silników na świecie. Rzędowa pompa wtryskowa Boscha też chodzi bez problemów i co najważniejsze te silniki jak to się mówi wąchają paliwo. Miałem wiele różnych ciągników i żaden nawet się nie zbliżył do niskiego spalania Deutza. Mój 6206 o mocy 62 KM. spalał średnio ponad litr mniej niż bardzo oszczędny 3 cylindrowy Perkins o mocy 45 KM w MF 135 czy nasz 255 o mocy 47 KM.

To chyba wszystkie najważniejsze zalety...teraz pora na wady. Silnik chłodzony powietrzem nie lubi pracy na niskich obrotach w wysokich temperaturach. Na wysokich i pod największym nawet obciążeniem będzie pracował dzień po dniu w największe upały. Wiek ciągnika to też już wada bo większość z tych ciągników ma już za sobą sporo więcej niż te 20 tyś. Mth. a przebieg 5-7 tyś. można wsadzić między bajki. Oczywiście można trafić na taki ciągnik ale on na zachodzie kosztuje 6-7 tyś. euro i żaden handlarz go nie sprowadzi bo żeby zarobić musiałby go sprzedać za ok. 35,- tyś. zł....a kto kupi za ta kasę ponad 40-sto letni ciągnik ? Wadą jest też to,że większość w tym modelu nie ma wspomagania. Jeśli jest to założone później przez właściciela bo były i są do kupienia gotowe "sety" do zamontowania na ciągniku.

Jeśli trafisz na w  miarę zadbany to ciągnik wart uwagi. Dużo zależy też od tego do czego on jest Ci potrzebny.

Wiadomość z agroFakt.pl

extrabyk    848

Tak jak w większości ciągników z tamtych lat nie było czegoś takiego jak hamulce pneumatyczne czy hydrauliczne. W tamtych czasach wszystkie przyczepy odpowiednie ładownością do takiego ciągnika miały hamulce najazdowe, które w zupełności wystarczały.

Może się zdarzyć,że jakiś ma sprężarkę ale to na pewno nie będzie oryginalne wyposażenie a raczej jakaś "twórczość" poprzedniego właściciela w Polsce.

Masz już jakiś na oku czy szukasz ?

dominikl95    25

mam na oku juz ,nawet bylem ogladac ,super chodzi ale brakuje mi hamulców do przyczep chyba bede musial jakąś sprezarke dorobić od c360 tylko problem jest taki ze za bardzo nie ma tam miejsca na sprezarke.

extrabyk    848

Jeśli cena Ci pasuje i ciągnik jest naprawdę w dobrym stanie to bierz bo ktoś sprzątnie a nie łatwo znaleźć zadbany. Jeśli potrzebna Ci sprężarka to jakoś to ogarniesz. Myślę,że z 360 nie bardzo. Znajdziesz jakąś, która napędzana jest paskiem i coś wykombinujesz.

dominikl95    25

kolego a gdzie idzie linka od obrotow i prędkości bo jest urwana i nie mam zielonego pojęcia czy idzie do skrzyni czy silnika

extrabyk    848

Przykro mi ale tego nie pamiętam bo u mnie licznik działał więc jak nie trzeba było przy tym kręcić to się nie pamięta ale coś mi się wydaje,że linka wchodzi w blok silnika gdzieś od strony sprzęgła. Obejrzyj silnik i na pewno sam znajdziesz.

Kupiłeś już tego Deutza ?

dominikl95    25

taak kupilem silnik igla pali bez problemow tylko elektryka jest do zrobienia ale juz prawie mam zrobione

extrabyk    848

No to gratuluję i życzę zadowolenia co jest gwarantowane bo to bardzo solidny ciągnik a do tego bardzo mało pali. Ciągnik jest prosty i elektryka w nim też jest prosta więc powinieneś szybko ogarnąć. Znalazłeś skąd wychodzi linka obrotomierza ? Coś mi tak ciągle chodzi po głowie,że właśnie z silnika od strony sprzęgła ale pewny nie jestem. Jeśli musisz do niego kupić jakieś części typu lampy, przełączniki czy właśnie tą linkę to poszukaj w okolicy sklepu,który ma w ofercie wyroby z katalogów Granitu bo mają wszystko z wymienionych rzeczy i to dobrej jakości za przyzwoitą cenę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ToMclo
      Witam
      Potrzebuje kilku czesci do deutz fahr, a w mojej okolicy nie ma zadnega sklepu z czescimi do niego, moze ktos wie czy w Województwie podlaskim jest jakis serwis lub sklep z czesciami do Deutz fahr
    • Przez rafal2511
      WITAM.
      Od niedawna posiadam deutza fahra dx 4.51. mam problem gdyz sie strasznie grzeje pracach polowych . jak na ciagnik 85 km to powinien sobie dawac rade bez problemu z siewnikiem amazone d7 3 metry a ty szok strasznie sie grzeje dochodzi prawie do konca. podobnie z agregatem uprawowym 3 metrowym. nie daje sobie zbytnio rady. znajony na podobnej mocy ciągnik i bez problemu sobie daje rady z zestwem uprawowo-siewnym 3 metry a moj ma problemy z samym agregatem . pdobnie z siewka do nawozy jedno osiową gdzie nasypie tone nawozy i juz jest priblem a stara sześdziesiątka sobie daje rade bez problemu. co może być z nim?

PROSZE O PORADY
    • Przez szerszen
      witam
      posiadam deutza z serii M i ma egr...czy idzie go obejsc w jakis sposob czy nic sie nie da z tym zrobic??
    • Przez Marcin007
      witam
      posiadam deutz fahr agrotron 135 mk3. Mój problem polega na tym że w wycieraczce tylnej cały czas jest prąd i gdybym jej nie rozłączył cały czas by chodziła. Wtyki, kostki bezpieczniki sprawdzone. Moim drugim problemem są przednie reflektory a mianowicie nie działają , po wyjęciu przełącznika stwierdziłem że nie dochodzi do niego prąd . Może spotkał się ktoś z was z takim problemem lub wie o co chodzi ? Czego to może być wina ?

Pozdrawiam
    • Przez Patryk01
      Witam poszukaje informacji i opini na temat ciągnika DF 5110c . Chodzi mi głównie o spalanie awarie itd