Skocz do zawartości
piotrekbial1

regeneracja rozdzielacza jumz /przecieki wewnętrzne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Jumz

Witam 

rozebrałem rozdzielacz w celu usunięcia przecieków wewnętrznych i tu moje małe zdziwienie  na sekcjach nie ma żadnych oringów które uszczelniają przepływ oleju na konkretne sekcje  :wacko:  

w jaki sposób to ma być szczelne ? czy jest tak że się wyrobiło i tyle ? 

nie ukrywam że jest to dla mnie dość dziwne 

pozdrawiam 

sadek9    26

chodzi ci o płaszczyznę którymi sekcje są że sobą połączone czy gdzie bo nie bardzo to widzę? ale najlepiej weź liniał a jeśli nie masz to od biedy sówmiarkę i popatrz pod światło czy są równe bo nawet maluteńka szparka i masz duży wyciek a jeśli nie ma oringów oryginalnie to ja bym to dał do planowania tak jak głowice

Wiadomość z agroFakt.pl

slawek80    5

Ludzie nie piszczcie bredni... albo najpierw spytajcie co z czym się je , bo później ktoś przeczyta wasze posty i będzie robił tak jak WY.

Krzysztof81    170

To nie brednie to życie. Mam ruskiego dłużej niż jestem na tym świecie. Siedzi tam 4 rozdzielacz. Wymieniłem oryngi, cudowałem tak jak kolega napisał a i tak efekt był krótkotrwały. Nowy kompletny rozdzielacz kosztuje 500 pln. Lepiej kupić nowy i nie rzeźbić w gównie bo i tak efektem koncowym jest gówno. A jak ktos ma ruska i pisze ze mu nie leci to sa tylko trzy mozliwosci- 1 Stoi od nowego nie używany 2 Pieprzy głupoty i, lub opowiada bajki 3 Trafił mu się jedyny i niepowtarzalny egzemplarz wyjatkowy w swojej wyjątkowości.

slawek80    5

O-ringi są tylko na wyjściu dźwigni, więc już sracie głupotami.... więc przeciek łatwo zlikwidować ale zewnętrzny , a nie wewnętrzny!!! I jeśli dobrze to zrobisz i na normalnych częściach , a nie ruskich to do 5 lat jest spokój. A ja pewnie robię koło ruskich dłużej niż jesteś na tym świecie....

zbyszekbrzuze    110

Suwaki nie są i nigdy nie były uszczelniane oringami, to są pary precyzyjne z gniazdami w korpusie. Jeśli się to wyrobi, to rozdzielacz szrot, chyba, że chcesz się bawić w regenerację to oddaj korpus z suwakami fachowcom, pochromują, obtoczą wypolerują i będzie działać. Koszt wyższy niż zakup nowego.

Suwaki nie są i nigdy nie były uszczelniane oringami, to są pary precyzyjne z gniazdami w korpusie. Jeśli się to wyrobi, to rozdzielacz szrot, chyba, że chcesz się bawić w regenerację to oddaj korpus z suwakami fachowcom, pochromują, obtoczą wypolerują i będzie działać. Koszt wyższy niż zakup nowego.

Właśnie takiej odpowiedzi potrzebowałem, dzięki wszystkim za pomoc

Uziu92    1362

kup rozdzielacz uniwersalny w miejsce oryginału i na pewno będzie lepszy niż ruski

himen    6

Tak jak kolega wyżej najlepiej inny rozdzielacz , troche przeróbek i bedzie spokój.

Uziu92    1362

kilka osób na forum wymieniało, poszukaj w galerii, na pewno @seweryn20 ma załozony inny.

seweryn20    575

Bułgara... chodzi jak złoto  :)  Przez trzy dni pół tony nie opuścił nawet 5 mm.

seweryn20    575

Siłownik jest jakiś dziwny bo ma średnice 115 mm. Z ciekawości pytałem o pakiet na sam tłok to kosztuje około 150 zeta. Ciort wie co to jest ale trzymać trzyma dobrze.

slawek80    5

Były 100, 110 i 120 , ale nigdy nie mierzyłem dokładnie średnicy cylindra, więc może niby ten 110 ma 115 :unsure:

seweryn20    575

Te ma w środku 115. I też nie ruszam. Wymieniałem tylko tłoczysko bo był na nim glut od spawarki i niszczył uszczelniacz. A tłoczysku takie jak w ruskim...
W tym roku poleciał jeszcze oringi na deklu... pikuś.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się