Lukas85

Huard 470 szarpnięcie przy obrocie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukas85    21

Koledzy mam problem z obrotem pługa 4 skibowego Huard 470. Chodzi o taki pług jak na filmiku poniżej (filmik nie jest mój):

Pług posiada dodatkowy siłownik ktory blokuje go przy obróceniu. Problem polega na tym ze podczas obracania pługa juz przy zakonczeniu obrotu przez moment bardzo mocno szarpnie ciagnikiem. Plug posiada siłownik główny chyba z kostką bo obrót następuje przyciskajac dzwignie hydrauliki zawsze w ta sama strone. Z siłownika wychodza dwa dodatkowe przewody które wchodzą do siłownika zabezpieczenia. W praktyce wyglada to tak że podczas obrotu jak nacisne dzwignie hydrauliki chowany jest silownik blokady, plug sie obraca nastepnie silownik zabezpieczajacy zamyka zamek obrotu. Wlasnie pod koniec czuc bardzo mocne szarpniecie ciagnikiem czego nie zauwazylem na filmiku. Poczatkowo plug bardzo szybko sie obracał wiec na jednym z przewodow hydraulicznych z zasilania dałem kryce z otworem 1.5mm. Pług obraca sie wolniej i płynnie ale na koncu czuc dalej uderzenie.

Moze ktos wie co to moze byc? 

Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

corrado    371

Wyjmij to co wkręciłeś i zobaczysz czy problem zniknie być może to jest przyczyną.  

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Lukas85    21

Bez dławika jest jeszcze gorzej. Mało tego za strasznie szybko obraca to szarpniecie przy koncu jest porownywalne

Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Wiadomość z agroFakt.pl

corrado    371

Sprawdzałeś może czy nie jest wyrobiony na sworzniu? 

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Mikruss    373

Szybkosz o racania powinienes regulowac na kostce obrotu bo powinien byc tam dlawik wkrecany

Lukas85    21

Własnie ta kostka jest jakas dziwna bo nie ma w niej zadnych zaworów. Wydaje mi sie ze sama kostka jest wbudowana w gorną czesc siłownika bo tak to wyglada. Wieczorem postaram sie wstawic  zdjecie. Wchodza tam dwa przewody z zasilania i wychodza dwa na dodatkowy silownik zamka. 

asmodan28    47

W jakim ciągniku chodzi ten Plug ...ja ma taki tylko zabezpieczenia na kolkach.
Tez mi sie szybko obracał..i to był powód szarpania.
Na wyjściu mam zwor plus minus skręciłem go i wolno sie obraca...
Zanim to znalazłem to po prostu delikatnie dźwignie naciskałem i było git.
Jak wcisnąłem szybko dźwignie od hydrauliki to wogole niechcial sie obrócić..

Lukas85    21

Pług ciągam Case MX120. Nie znalazłem w tym ciagniku żadnej regulacji przepływu. Po wstawieniu kryzy obraca powoli ale szarpnięcie jest dalej w momencie wbijania dodatkowego siłownika. Nawet chyba nie chodzi o wbijanie siłownik bo przy początku obrotu siłownik jest odciągany hydraulicznie a po obrocie wciska się sam i wtedy własnie jest to szarpnięcie

Edytowano przez Lukas85

Michh91    0

Kolego również miałem problem z zbyt szybkim obrotem, więc rozebralem te kostkę co idą przewody od ciągnika do tej kostki i pomogło, jest teraz wolniej i tak nie wali. Tam jest taka kulka jakby od łożyska i powinna tam być sprężyna, u mnie nie było to znalazłem jakąś w domu, ucielem na długość około 7mm i jest ok. Ale mam inny problem gdyż przy orce odbezpiecza się te zabezpieczenie od kąta pochylenia pługa jak byś wiedział dlaczego tak się dzieje to napisz. Pozdrawiam. Michał.

Lukas85    21

Ja nie rozbierałem jeszcze tej kości ale znalazłem że w moim ciagniku przy wyjsciach hydraulicznych jest pokretlo do regulacji szybkosci przeplywu oleju. Lada dzien o ile pogoda pozwoli bede próbował orac to sprawdze czy regulacja pomoże. Na chwile obecna wyrzucilem kryze z przewodów. Z odbezpieczaniem nie miałem nigdy problemu wiec niestety nie pomoge, ale nie wiem jak to moze ci sie dziac skoro po obrocie silownik zaskakuje do specjalnego wglebienia

Michh91    0

Również nie mam zielonego pojęcia co się dzieje. Wygląda to tak jakby w pewnym momencie dostawał ciśnienie na ten siłownik i odbezpiecza sprężyne która tam jest. Ale dzięki za pomoc muszę jakoś sam dojść chyba że ktoś z forumowiczów miał taki problem to jak może niech to opiszę. Pozdrawiam :-)

marioc14    0

Witam 

Mam pytanie do użytkowników tego pługa mam taki problem że nie następuje obrót automatycznie tylko jak już siłownik się schowa to muszę ruszyć dźwignią w drugą strone przegrałem ta kostke i jest tylko kulka bez sprężyny ale jest tam taki pin zabezpieczający ta kulka przed wypadnieciem i tak wygląda że nawet nie ma miejsca tam na jakąkolwiek sprężynę.

Pozdrawiam 

PRIMO    2363

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Barteq21
      Siemka sprzeczam się z kolega czy jego zetor 5211 o mocy 45 koni on mówi ze uciągnie mój pług brening 3 skinowy obrotowy o wadze 550 kg on go ledwie podniósł myślicie ze da rade do ciągnąć ? Ziemia średni nie za ciężka 
    • Przez Rolnik810
      Czy ma ktoś podobny pług i wybijał ten sworzeń?

• Przez Barteq21
      Siema kupiłem pług brening 3 skibowy obrotowy o wadze 550 kg do fendt 105 ls jak myślicie fendt da rade z tym pługiem czy pług da mu popalić ? 
    • Przez Barteq21
      Siemka kupiłem pług 3 skibowy bronimy obrotowy o wadze 560 kg do ciągnika o mocy 70 km chłopa mi mówił ze ciągnął go c360 jakie macie opinie o tym pługu ? 
    • Przez Barteq21
      Siemka doradzacie jaki kupić pług do fendt 105 ls jak coś u mnie ziemie to prawie sam piach i nie na gór itp płasko fendt 70 km 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj