Lukas85

Huard 470 szarpnięcie przy obrocie

Polecane posty

Lukas85    36

Koledzy mam problem z obrotem pługa 4 skibowego Huard 470. Chodzi o taki pług jak na filmiku poniżej (filmik nie jest mój):

Pług posiada dodatkowy siłownik ktory blokuje go przy obróceniu. Problem polega na tym ze podczas obracania pługa juz przy zakonczeniu obrotu przez moment bardzo mocno szarpnie ciagnikiem. Plug posiada siłownik główny chyba z kostką bo obrót następuje przyciskajac dzwignie hydrauliki zawsze w ta sama strone. Z siłownika wychodza dwa dodatkowe przewody które wchodzą do siłownika zabezpieczenia. W praktyce wyglada to tak że podczas obrotu jak nacisne dzwignie hydrauliki chowany jest silownik blokady, plug sie obraca nastepnie silownik zabezpieczajacy zamyka zamek obrotu. Wlasnie pod koniec czuc bardzo mocne szarpniecie ciagnikiem czego nie zauwazylem na filmiku. Poczatkowo plug bardzo szybko sie obracał wiec na jednym z przewodow hydraulicznych z zasilania dałem kryce z otworem 1.5mm. Pług obraca sie wolniej i płynnie ale na koncu czuc dalej uderzenie.

Moze ktos wie co to moze byc? 


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Wyjmij to co wkręciłeś i zobaczysz czy problem zniknie być może to jest przyczyną.  


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Bez dławika jest jeszcze gorzej. Mało tego za strasznie szybko obraca to szarpniecie przy koncu jest porownywalne


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Sprawdzałeś może czy nie jest wyrobiony na sworzniu? 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Szybkosz o racania powinienes regulowac na kostce obrotu bo powinien byc tam dlawik wkrecany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Własnie ta kostka jest jakas dziwna bo nie ma w niej zadnych zaworów. Wydaje mi sie ze sama kostka jest wbudowana w gorną czesc siłownika bo tak to wyglada. Wieczorem postaram sie wstawic  zdjecie. Wchodza tam dwa przewody z zasilania i wychodza dwa na dodatkowy silownik zamka. 


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

W jakim ciągniku chodzi ten Plug ...ja ma taki tylko zabezpieczenia na kolkach.
Tez mi sie szybko obracał..i to był powód szarpania.
Na wyjściu mam zwor plus minus skręciłem go i wolno sie obraca...
Zanim to znalazłem to po prostu delikatnie dźwignie naciskałem i było git.
Jak wcisnąłem szybko dźwignie od hydrauliki to wogole niechcial sie obrócić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Pług ciągam Case MX120. Nie znalazłem w tym ciagniku żadnej regulacji przepływu. Po wstawieniu kryzy obraca powoli ale szarpnięcie jest dalej w momencie wbijania dodatkowego siłownika. Nawet chyba nie chodzi o wbijanie siłownik bo przy początku obrotu siłownik jest odciągany hydraulicznie a po obrocie wciska się sam i wtedy własnie jest to szarpnięcie

Edytowano przez Lukas85

Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michh91    0

Kolego również miałem problem z zbyt szybkim obrotem, więc rozebralem te kostkę co idą przewody od ciągnika do tej kostki i pomogło, jest teraz wolniej i tak nie wali. Tam jest taka kulka jakby od łożyska i powinna tam być sprężyna, u mnie nie było to znalazłem jakąś w domu, ucielem na długość około 7mm i jest ok. Ale mam inny problem gdyż przy orce odbezpiecza się te zabezpieczenie od kąta pochylenia pługa jak byś wiedział dlaczego tak się dzieje to napisz. Pozdrawiam. Michał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Ja nie rozbierałem jeszcze tej kości ale znalazłem że w moim ciagniku przy wyjsciach hydraulicznych jest pokretlo do regulacji szybkosci przeplywu oleju. Lada dzien o ile pogoda pozwoli bede próbował orac to sprawdze czy regulacja pomoże. Na chwile obecna wyrzucilem kryze z przewodów. Z odbezpieczaniem nie miałem nigdy problemu wiec niestety nie pomoge, ale nie wiem jak to moze ci sie dziac skoro po obrocie silownik zaskakuje do specjalnego wglebienia


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michh91    0

Również nie mam zielonego pojęcia co się dzieje. Wygląda to tak jakby w pewnym momencie dostawał ciśnienie na ten siłownik i odbezpiecza sprężyne która tam jest. Ale dzięki za pomoc muszę jakoś sam dojść chyba że ktoś z forumowiczów miał taki problem to jak może niech to opiszę. Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marioc14    3

Witam 

  Mam pytanie do użytkowników tego pługa mam taki problem że nie następuje obrót automatycznie tylko jak już siłownik się schowa to muszę ruszyć dźwignią w drugą strone przegrałem ta kostke i jest tylko kulka bez sprężyny ale jest tam taki pin zabezpieczający ta kulka przed wypadnieciem i tak wygląda że nawet nie ma miejsca tam na jakąkolwiek sprężynę.

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
Mixer15ha    0

Witam obrót ustawia się dławikiem który wkręca się w kostkę w ten dławik wchodzi ta rurka z dołu siłownika ,a co do odbezpieczania się podczas orania  to prawdopodobnie wyrobione są oringi w siłowniku zabezpieczenia są 2 teraz to rozbierałem i jak wymienię to dam znać trochę zejdzie bo też muszę toczyć gniazdo w którym chodzi te zabezpieczenie.pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marioc14    3

No tak ale u mnie jest problem tego typu że nie przelacza się automatycznie tylko trzeba machnąć wajcha raz w, jedna raz w drugą stronę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mixer15ha    0

A tłoczysko masz do końca wkręcone w "ucho "obrotu? Ja tak miałem i nie chciał na raz obrócić odkręciłem na maxa i obraca bez problemu .

Edytowano przez Mixer15ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój też szarpie pod koniec obrotu. Huard 475.  Doszedł ktoś do ładu z tym pługiem?

Edytowano przez AndrzejMikulewicz

Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CR34T1V3    0

Cześć, czy ktoś z Was rozwiązał problem szarpania w końcowej fazie obrotu pługa? Mam ten sam problem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj