Skocz do zawartości
Lukas85

Huard 470 szarpnięcie przy obrocie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Huard
Lukas85    13

Koledzy mam problem z obrotem pługa 4 skibowego Huard 470. Chodzi o taki pług jak na filmiku poniżej (filmik nie jest mój):

Pług posiada dodatkowy siłownik ktory blokuje go przy obróceniu. Problem polega na tym ze podczas obracania pługa juz przy zakonczeniu obrotu przez moment bardzo mocno szarpnie ciagnikiem. Plug posiada siłownik główny chyba z kostką bo obrót następuje przyciskajac dzwignie hydrauliki zawsze w ta sama strone. Z siłownika wychodza dwa dodatkowe przewody które wchodzą do siłownika zabezpieczenia. W praktyce wyglada to tak że podczas obrotu jak nacisne dzwignie hydrauliki chowany jest silownik blokady, plug sie obraca nastepnie silownik zabezpieczajacy zamyka zamek obrotu. Wlasnie pod koniec czuc bardzo mocne szarpniecie ciagnikiem czego nie zauwazylem na filmiku. Poczatkowo plug bardzo szybko sie obracał wiec na jednym z przewodow hydraulicznych z zasilania dałem kryce z otworem 1.5mm. Pług obraca sie wolniej i płynnie ale na koncu czuc dalej uderzenie.

Moze ktos wie co to moze byc? 

Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

corrado    243

Wyjmij to co wkręciłeś i zobaczysz czy problem zniknie być może to jest przyczyną.  

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Lukas85    13

Bez dławika jest jeszcze gorzej. Mało tego za strasznie szybko obraca to szarpniecie przy koncu jest porownywalne

Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Wiadomość z agroFakt.pl

corrado    243

Sprawdzałeś może czy nie jest wyrobiony na sworzniu? 

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Lukas85    13

Własnie ta kostka jest jakas dziwna bo nie ma w niej zadnych zaworów. Wydaje mi sie ze sama kostka jest wbudowana w gorną czesc siłownika bo tak to wyglada. Wieczorem postaram sie wstawic  zdjecie. Wchodza tam dwa przewody z zasilania i wychodza dwa na dodatkowy silownik zamka. 

asmodan28    8

W jakim ciągniku chodzi ten Plug ...ja ma taki tylko zabezpieczenia na kolkach.
Tez mi sie szybko obracał..i to był powód szarpania.
Na wyjściu mam zwor plus minus skręciłem go i wolno sie obraca...
Zanim to znalazłem to po prostu delikatnie dźwignie naciskałem i było git.
Jak wcisnąłem szybko dźwignie od hydrauliki to wogole niechcial sie obrócić..

Lukas85    13

Pług ciągam Case MX120. Nie znalazłem w tym ciagniku żadnej regulacji przepływu. Po wstawieniu kryzy obraca powoli ale szarpnięcie jest dalej w momencie wbijania dodatkowego siłownika. Nawet chyba nie chodzi o wbijanie siłownik bo przy początku obrotu siłownik jest odciągany hydraulicznie a po obrocie wciska się sam i wtedy własnie jest to szarpnięcie

Edytowano przez Lukas85

Michh91    0

Kolego również miałem problem z zbyt szybkim obrotem, więc rozebralem te kostkę co idą przewody od ciągnika do tej kostki i pomogło, jest teraz wolniej i tak nie wali. Tam jest taka kulka jakby od łożyska i powinna tam być sprężyna, u mnie nie było to znalazłem jakąś w domu, ucielem na długość około 7mm i jest ok. Ale mam inny problem gdyż przy orce odbezpiecza się te zabezpieczenie od kąta pochylenia pługa jak byś wiedział dlaczego tak się dzieje to napisz. Pozdrawiam. Michał.

Lukas85    13

Ja nie rozbierałem jeszcze tej kości ale znalazłem że w moim ciagniku przy wyjsciach hydraulicznych jest pokretlo do regulacji szybkosci przeplywu oleju. Lada dzien o ile pogoda pozwoli bede próbował orac to sprawdze czy regulacja pomoże. Na chwile obecna wyrzucilem kryze z przewodów. Z odbezpieczaniem nie miałem nigdy problemu wiec niestety nie pomoge, ale nie wiem jak to moze ci sie dziac skoro po obrocie silownik zaskakuje do specjalnego wglebienia

Michh91    0

Również nie mam zielonego pojęcia co się dzieje. Wygląda to tak jakby w pewnym momencie dostawał ciśnienie na ten siłownik i odbezpiecza sprężyne która tam jest. Ale dzięki za pomoc muszę jakoś sam dojść chyba że ktoś z forumowiczów miał taki problem to jak może niech to opiszę. Pozdrawiam :-)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 343
      Witam.Mam problem może ktoś miał taki to może coś podpowie.Mam pługa unia tur 5 vario problem tkwi w tym ,że jak oram słabe ziemie to muszę płytko orać ,żeby martwicy nie wyorywać i w tedy pierwsza skiba nie dorzuca do ostatniej , jak oram lepsze gleby to wsadzam głębiej pługa to normalnie kryje.Cięgło na maksa skręcam w prawo do koła , pługa do maksa nie rozkładam , próbowałem szybciej orać to trochę lepiej rzuca ,ale to jeszcze mało.
    • Przez zetor6211
      Witam,
      Chciałbym się poradzić odnośnie kupno pługa. Mam niedaleko ofertę kupna pługa unia tur 3 skiby tylko ażurowe coś nietypowo.....
      Chciałbym zapytać się o waszą opinie, Dobry będzie ten ażur i jak z częściami do takiego małego pługa. Mam zetora 6211 obecnie pług 3 skiby UG ale stary i krzywy i złąbo zakrywa dlatego chcę coś kupić dobrego aby nawet poplon dobrze zakrywało a nie , że pomiędzy skibami jest ślad zielonego. Z góry dzięki za opinie .

https://www.olx.pl/oferta/plug-unia-tur-azurowy-CID757-IDs56kF.html#e5d6159e30

• Przez Piotr190497
      Witam. Mam na oku pług  kverneland em 100 trójka na resorze i w ładnym stanie. Łatwo jest zdemontować resory ponieważ mam dużo kamieni a w nim jest po 8 resorów  a dla mnie by wystarczyły standardowe po 5 piór. Jak  w nim ustawić skibe np z 40 na 45 cm bo nie wiem jak się przestawia.  I ogólnie jak orzą te pługi (lekko czy ciężko) i kryją jakie są wasze opinie na temat tego pługa. I czy ciągnik o mocy da rade z nim o mocy 95 km a gleby są lekkie.
    • Przez danio730920
      Witam.
      Czy wycieraliście jakos farbe z odkladnic w nowych pługach? Czy lepiej tego nie robić?
    • Przez kabaczek89
      chce kupic plug 3 obrotowa prawdopodobnie na kolku bo lekkie gleby i nie mam az tak duzo kamieni, co wybrac akpil czy agromasz? moze jednak lepiej dolozyc i kupic na resorze? okolo 20 hektarow bede tym plugiem obrabial