Skocz do zawartości
  • ×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
    • Przez Wojtas777
      Witam koledzy mam pytanie a raczej potrzebuje doradztwa mam dwuletnia krowe mleczna bardzo wdzieczna spokojna daje bardzo ladne cielaki ale dostalem oferte zamiany jej na dwa cielaki ncb wiek 1,5 miesiaca i jalówke mm czerwono biala w wieku 5 miesiecy i niewiem co robic potrzebuje porady czy warto sie zamienic pomórzcie cos doradzic bede bardzo wdzieczny
    • Przez marconi965
      Witam, od paru dni zmagam się z coraz mniejszą wydajnością u krów mlecznych. W tej chwili dojnych jest 9 sztuk (wszystkie HF), dzienna wydajność wynosi ok 70 litrów. Krowy dostają dziennie ok. 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10 kg sianokiszonki, 10 kg siana, 3 kg śruty zbożowej (owies, pszenżyto, jęczmień) i 1 kg śruty rzepakowej/szt. Czy miał ktoś z was podobny problem? Wiele sztuk jest młodych, ale przynajmniej połowa stada jest po wycieleniu, także dziwi mnie ta mała ilość mleka. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.
    • Przez manitoumlt728
      Witam Wszystkich
      Mam Pytanie. Mam zamiar kupić wóz paszowy i nie wiem jaki. Mam do wyboru Italmix duplex  10m3 (2 ślimaki) oraz RMH mixell 10 m3 na jeden ślimak ? 
      Który znich jest lepszy czy 2 ślimaki czy 1 jeden ?
      czy Lepszy jest z firmy RMH czy Italmix
      Dodam tylko że Italmix ma wym. wys 2,30 szer. 2,15
      a RMH wys 2,45 a szer u dołu 2,25 u góry 2,40-45.
      obora o wymiarach wys 2,50 a szer stołu paszowego 2,50-260 tzn nie licząc żłobu.
      Bardzo bym prosił o opinie
    • Przez rolniczka30
      rano ocielila mi sie moja mucka.wszystko przebieglo sprawnie.niestety wymie ma ogromne,twarde,spuchniete.dala po ocieleniu 2 l siary,po poludniu ok 1litra.kopie-widocznie ja boli.przed samym wycieleniem miala wymie opuchniete ale wlasnie tez mialam wrazenie ze w strzykach nie ma siary.poprzednie cielenie nie bylo takich cyrkow to jej 4 cielenie.to zapalenie czy problem z oxytocyna?masuje ja oczywiscie,ciele jej nie zdaja bo jest osobno.dostala butle z mieszanka glikol,gliceryna,wapn,ladnie sie oczyszcza,lozysko odeszlo 3 h po porodzie w calosci.krowa pije i je.zdajac ja czesciej(niby to oslabia krowe) masowac i czekac do jutra?czy wezwac weta  juz?cieleakowi narazie siary starczy ale krowy zal ze sie meczy.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.