Skocz do zawartości
Quadzik

Claas Dominator 100,105 opinie o hydrostacie.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Claas

Quadzik    0

Witam planuję zakup dominatora 100 lub 105. Jedyne co mnie w nim straszy to napęd hydrostatyczny. Szukałem ale nie znalazłem informacji jakie są ewentualne koszty naprawy. Jakie jest wasze zdanie o tym napędzie warto go zakupić? Jak jest z jego awaryjnością.

gosciu506    22

hydrostat do jazdy bajka ale do naprawy już gorzej to wygląda podobno naprawa dość kosztowna wiadomo hydraulika

Wiadomość z agroFakt.pl

Quadzik    0

No właśnie rzadko, ale chcę być przygotowany z ewentualnymi kosztami naprawy. Używana pompa to koszt w granicach 4tys. Nie udało mi się nigdzie znaleźć kosztu jakiejś regeneracji. Rozmawiałem z ludźmi, ale niestety jest bardzo duża rozbieżność jedni mówią, że koszt naprawy to 20tys drudzy 10 a inni jeszcze inaczej.

Quadzik    0

Znalazłem dominatora 100 i za tydzień mam go kupić. Mam tylko pytanie czy to normalne, że skrzynia z hydrostatem ma dwa biegi bo z tego co wiem przeważnie były trzy. Zdziwiło mnie też to, że nie ma w nim normalnych hamulcy tylko hamuje sie hydrostatem.

maroon    63

Tak to normalne że są dwa biegi  Poprzedni właściciel mówił że na regenerację hydrostatu wydał 5 tys zł  a uszkodził go z własnej winy bo on  na zimę coś tam przy nim majstrował My od 7 lat od kupna nie mieliśmy żadnych problemów z hydrostatem A hamulce to są w tym kombajnie - ale u nas niesprawne więc w sumie nie wiem czy są one tylko jako ręczne czy awaryjne czy normalnie podczas jazdy można używać Jak masz jakieś pytania to pytaj mam do niego instrukcję napraw i katalog

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez stasek2
      silnik w moim clasie (perkins 6 cylindrowy-mercator 60) na pełnych obrotach cały czas dymi na czarno tak jakby szczelał tym dymem tak pyrkał na czarno, od połowy obrotów do pełnych. Na wolnych niema wcale dymu, nie bierze oleju , pali na dotyk. Kupiłem go 8 lat temu z niemiec i tak było od początku. 3 lata temu robiłem silnik nowe cylindry tłoki pierścienie, głowica podcierane zawory(szczelne nie wypalone), pompę i wtryski robiłem już u trzech fachofców i każdy mówi że jest ok.

pomóżcie co to za przyczyna
    • Przez wojtek918
      Witam. Moim problemem są wibracje podczas jazdy na przyspieszeniu ( jak przyspieszacz jest na maksa lub w położeniu prawie na maksa) nie zależenie czy jest to 1 czy 2 czy 3 bieg a także niezależnie od tego jakie są obroty silnika. Wibracje te są strasznie wkurzające bo sprawiają wrażenie jakby kombajn miał się zaraz rozpaść. Jak pracuję bez przyspieszenia to wszystko jest w porządku. Co może być przyczyną takiego stanu. Kombajn to Claas dominator 86.
    • Przez Lukasz82
      Szukam informacji na temat wydajności dominatora 56? Podajcie ile ton na godzinę skosi jakiego zboża albo ile ha/godz przy jakim plonie. Jakieś opinie też można dorzucić.
    • Przez classmercator
      Mam zamiar kupic kombajn Claas Mercator z roku 1988 co sądzicie o tym kombajnie??
    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.

Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....

A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego

Z góry dzięki za pomoc!