coolman

jaki agregat uprawowy do ursusa 5714

Polecane posty

coolman    0

Doradźcie mi jaką mam kupic szerokosc agregatu uprawowego firmy Dziekan do ursusa 5714 (81 km). Czy dał by sobie rade w 3.2m...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Czy chodzi Ci o http://www.puph-dziekan.pl/?id=agregat_uprawowy

Jeśli tak to odrazu mówie że lepiej wziąść 2,8 m, ponieważ ciągnik nie bedzie się aż tak męczył niż z 3,2, a jeśli bedzie miał dość lekko, to tylko przyspieszysz swoją prędkość pracy i wyjdzie na to samo... ;)

Według tych danych na stronie, to do ciągnika mocy 91km powinieneś zaczepić agregat o szerokości 2,1 lub 2,4 metra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

do czego jest ten link? bo u mnie nie działa. jaki to ma być agregat? wąskie zęby , podwójny wałek z tyłu czy jeszcze jeden na przodzie.napisz o jaki ci chodzi. kolego daniel- 2,8 do tego ursusa? sąsiedzi by go wyśmiali.. ja zwykły z bometu 3,2 to zetorem 7211 ciągałem i nie miał za cięzko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Link już poprawiony zobacz teraz...

Tzn, to było moje zdanie, po co męczyć ciągnik... zależy po czym robiłeś (po oranym czy jak) i najważniejsza rzecz której nie uwzględnił coolman@ jaką ziemie ma, my np. mamy dość ciężkie ziemie, więc dlatego tak napisałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman    0

kultywator z waskimi zebami plus podwójny wal strunowy ciężki z dociskiem. gleby średnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

To jak tak to conajmniej bierz tego 3,2, a nawet w 3,6 powinien śmigać ;) U mnie zanim miałem Zetora to C-360 chodziła w 2,7m. Proxima 90KM chodzi w 3,6 i naprawde sobie śmiga bez najmniejszego problemu, a kolega do 5314 ma 3m i tez se lata bez problemów. Gleby u nas też są takie średnie :D:) Więc do 5714 3,2 to bedzie bajka, bo bedzie miał lekkawo i bedziesz mógł szybko jeździć ;):)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Ja bym jednak proponował 2.8 a jeżeli będzie miał lekko to zawsze można szybciej pracować , ostatecznie3.2 uważam 3.6 to raczej już za szeroki do ciągnika 80km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    705

panowie a jaki gruber można założyć do ursusa 5714??


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Wg. mnie najlepszym wyborem byłby 5 łapowy gruber na gęsiostupkach (2,1 m) :D

Mógłbyś kupić na spręzynach iu byłoby ok.... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Nom powinien dać rade, nie mówie że napewno... w sumie nie mam żadnego porównania, ale te 81 km powinny dać sobie rade :D

http://www.allegro.pl/item613532405_agrega...2m_5_zebow.html

Np. coś takiego... akurat ten jest nowy, ale czy to używany czy taki, to jedno i to samo, praca ta sama tylko cena inna, to już od ciebie zależy jaki chcesz kupić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    705

no myślę że nie byłoby z tym najgorzej :D zobaczę jak to wyjdzie bo planuje kupić 5714 i do niego pług agregat uprawowy i gruber


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atlonik    0

a ja odnośnie agregatu uprawowego proponowałbym Ci UG kombi 3,6m i bedzie fajnie ... a odnośnie grubera to dla mnie raczej opłacało by sie wziac 2,6m czyli 6 łap a odkrecić jedą to wcale nie problem ale za to lepiej opłacalne u mnie w okolicy właśnie wszyscy kupuj troszke większe a to z myślą o przyszłosci


New Holland TD95D_______________________URSUS 360_______________________URSUS 330M_______________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    705

ciekawa koncepcja :D co do grubera to sie zastanowię.a agregat to nie wiem kurcze myślę że 3,6 może być za dużym wyzwaniem dla 5714 :D wolałbym mieć lekki zapas mocy i uciągu i tak agregat 3,2 wziąć


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atlonik    0

zrobisz jak uwarzasz ale ja jednak namawiałbym Cie na 3,6m bo i znim moim zdaniem ciezko nie bedzie miał a pozaty 40cm aż takiego szału na uciągu nie robi... albo mozna zajśc temat z drugiej strony ... jeśli już o takiej szerokosci jak 3,2m to czy nie lepiej wybiec troche w przyszłośc i zakupić agregat 3m ,3rzedy rap i wał pacer uprawowo-siewny ???


New Holland TD95D_______________________URSUS 360_______________________URSUS 330M_______________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    705

hm myślę że to też ciekawe rozwiązanie.dla mnie osobiście agregaty uprawowo-siewne to dobry sposób na sprawne i w miarę oszczędne przeprowadzenie zasiewów.ponadto jak jest mokro to zawsze można rozpiąć zestaw samym agregatem zrobić a potem z siewnikiem wjechać na pole.przemyślę temat agregatu w sumie po zakupie tego ciągnika długo się nie będzie zanosić na inny


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atlonik    0

wiec przemyśl tą opcje bo jest nie głupia bo cena upawowego a uprawowo-siemnego agregatu jest bardzo podobna


New Holland TD95D_______________________URSUS 360_______________________URSUS 330M_______________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcik711    0

Witam koledzy ja też miałem taki problem z agregatem uprawowym ale pożyczyłem od kolegi becera 3.6m i było ok a mam JD 2140 85koni pozniej pozyczyłem 4.2m i też sobie radził bo chciałem go sprawdzić a w tym roku kupiliśmy agregat uprawowo-siewny 3m rabewerka z hydropakiem i pełnym wałem pakera i teraz powiem że lepiej się połaci agregat uprawowo-siewny bo jak jest mokro to odpinasz siewnik i można uprawić a potem siać w tym roku uprawiałem nim pod kuku i wyszło ładnie ciężki wał robi super zero brył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    705

w 100% się z wami zgadzam!!a tym bardziej byłoby to lepsze rozwiązanie bo przeważają 4,5,6 klasy ziemi więc trzeba jak najwięcej wilgoci zatrzymać przy uprawie.@rafcik711 nowy ten rabewerk??a ile dałeś jeśli mogę wiedzieć??


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcik711    0

Witam kolego lukasz20 nowy???nie kupiliśmy używany ale w dobrym stanie a co do ceny to nie żadna tajemnica daliśmy 5 400 zł pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    705

aha no dzięki :) kurcze jak na razie kupno ciągnika stanęło w miejscu nie wyrobie z kasą ale niedługo kto wie jak będzie pozdro


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj