Skocz do zawartości
Dominik_1211

Bomet, Rywal, GrassRol jaka brona talerzowa?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Brona

Witam

Jak wyżej. jaką brone wybrać interesuje mnie coś w szerokości 2.4 m do ursusa 4512, bardzo ładnie wygląda brona marki Rywal najcięższa ze wszystkich. Ktoś pracował takim sprzętem i może polecić? Ewentualnie coś innego zaproponować? Opinie o tych sprzętach. Jakie talerze wybrać 510 czy 560? Są też jakieś włoskie ale czy warto? Kolejnym pytaniem jest czy wał jest przydatny czy lepiej sobie odpuścić wał?

Pozdrawiam

viperwlkp    14

ja pracowalem 3m z uni fajna sprawa talerze mial male bo chyba 460. sam kupuje z agromaszu i wacham sie nad 510 560 wal rurowy ale chyba zabiore 560 wszyscy je polecaja ze lepiej robia robote

Wiadomość z agroFakt.pl

Wojtek026    9

Witam

Jak wyżej. jaką brone wybrać interesuje mnie coś w szerokości 2.4 m do ursusa 4512, bardzo ładnie wygląda brona marki Rywal najcięższa ze wszystkich. Ktoś pracował takim sprzętem i może polecić? Ewentualnie coś innego zaproponować? Opinie o tych sprzętach. Jakie talerze wybrać 510 czy 560? Są też jakieś włoskie ale czy warto? Kolejnym pytaniem jest czy wał jest przydatny czy lepiej sobie odpuścić wał?

Pozdrawiam

To że najcięższa to polecał bym to jeszcze raz przemyśleć, albo cały przód walizkami założysz w tym 4512 i to może być jeszcze za mało, co do samej słuszności brony talerzowej, jak chcesz mieć konkretną robotę to jak najbardziej wał bo po talerzówce będziesz miał schaby jakby dziki poryły, potem gdy wjedziesz takie pole orać lub coś tam robić to docenisz wał, albo bronować po talerzowanym, talerze słuszne były by te większe zawsze to głębiej zrobi, tak więc wał i większe talerze tylko czy 2,4m to ten 4512 da rady to już inny temat

2.2 uważam lepiej i na wyższym biegu jeździć
lepszy efekt na 2 będzie niz jeździć jedynka
a u mnie różnica w prędkości jest 4km/h na tych biegach

farmtrac8244    97

ja bym rozważył 2,3 z Uni jak nowa droga poszukaj używanej u mnie unia robi już 9 sezon i nie narzekamy

Owszem rozwazalem unii patrzac na wykonanie to widac uzasadnienie ceny. Wlasnue problen w tyn ze 2.3 uzywaj nie ma nigdzie. Same 2.8 i wyzej. Poza tym znajomy ma bez walu i mowi ze tylko z walen trzeba brac. Z kolei podstawilem sie pod taka 2.3m z walem i ursus 4512 nie chcial jej targac nawet do gory mimo iz ma silownik wspomagajacy a poza tym sadze iz z walem wazy kolo 1 tony wiec przodek by zrywalo dlatego interesuje mnie cos z rodzaju bomet ewentualnie kusi mnie ten rywal tylko strasznie malo tego jest.

intruz1400    0

ja bym brał bometu nawet używaną szukaj w ładnym stanie. użytkuje taką 2m. na 30ha. i jest ok. a ciągam ją 4512.

ja bym brał bometu nawet używaną szukaj w ładnym stanie. użytkuje taką 2m. na 30ha. i jest ok. a ciągam ją 4512.

Myslalem nad 2.4 :)

A masz z walem czy bez? 510 talerze? Ogolnie ostatnio od znajomego pozyczylem grassrol 2m i na ciezkiej ziemii nie chciala wchodzic za bardzo dlatego patrze na mase talerzowki.

Wojtek026    9

Masa masą dużo też ma znaczenie czy talerzówka jest nowa czy już trochę się talerze wyostrzymył, moja jak była nowa też tępo w ziemię lazła, ale co byś nie kupował bierz z wałem, niech będzie węższa ale wał musi być, albo ścierniskowiec 1,8m do tego ciągnika byłby idealny

jacus    102

ja mam bomet 2,4  pare ladnych lat i juz zaczyna sie rozpadac-cena adekwatna do jakosci, bez walu- ale nie widze zeby to w czyms przeszkadzalo, przy odpowiednim ustawieniu ,dociazeniu i predkosci pole jest w miare rowne, probowalem ostatnio na placu 60 ja przestawic to przod latal w powietrzu ale pare obciaznikow dolozylem na rame,

4512 -to moze miec problemy z dojazdem do pola i jazda pod gorki  a z walem to juz bedzie przesada.

talerze czym wieksze tym lepsze

A co myslicie nad jakims agregatem talerzowym znajomi polecaja mi jakis 2.2 m tylko hmmm odchudzony do 850 kg ale troche boje sie tego odchudzenia bo cieka2e jak material. Poza tym czy te wszystkie smarowniczki i lozyska przy kazdym talerzu sie nie psuja nie ulegaja uszkodzeniu podczas pracy? Agregat oczywiscie na gumach.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kaczor94
      Witam.
      Planuję zakup talerzówki Mandam Tal-C 3m z wałem v-ring (daszkowym). Jak  sprawują się te talerzówki i co myślicie o tym wale? Przedstawiciel poleca wał standardowy rurowy lub sprężynowy do którego nie mam przekonania. Talerzówka będzie pracowała przy ciągniku min 120KM. Będę wdzięczny za wszystkie opinie.
    • Przez michu12
      Witam chciałbym zrobić talerzówkę 2m V do ursusa c-360 potrzebuje wymiarów ramy, osi i wszelkich innych elementów. Jeśli ktoś taką posiada to proszę o wymiary i o swoje opinie
      Chodzi mi o taką konstrukcje.

• Przez tomaszek767
      Cześć. Szukam talerzówki do uprawy ścierniska po kukurydzy ziarnowej. Raczej produkt polski (zagraniczne za drogie ewentualnie używka). Szerokość 3 lub 4 metry/ Wał gumowy (będzie też używana do uprawy pod kukurydzę). Zależy mi na dobry cięciu i mieszaniu. 
    • Przez grzybu1
      Witajcie,

mamy zamiar kupić bronę talerzową do uprawy po kukurydzy na ziarno. Ciągnik ma 170km, Claas Arion 640 w skrzyni bezstopniowej.
      Gleby jakie mamy do ciężkich nie należą, jednak mamy pagórkowaty teren i ciągnik przy agregacie 4,5metrowym expomu czasami ma co robić i prędkość schodzi do 8km/h- normalnie 12km/h. Kukurydzy do obrobienia jest rocznie około 50ha. Ścierniska zbożowe też pewnie by się leciało talerzówką - jakieś 90 ha

Do Was pytanie jakiej szerokości talerzówka byłaby odpowiednia, czy ciągnik poradzi sobie z 5metrową ciąganą, czy może lepiej 4metry zawieszane. Z mniejszą szybciej by się jechało i byłaby wygodniejsza na mniejszych kawałkach. 
      Znajomi polecają nam talerzówki staltecha i właśnie nad taką się zastanawiamy. Do wydania mamy jakieś 35tys netto.
      Jeszcze pytanie czy gumowe wkładki zabezpieczające talerze dają coś na kamienie, czy patrzeć raczej na jakieś resorowane ?
      Na co jeszcze zwrócić konkretnie uwagę - czy warto dopłacać do łożysk bezobsługowych ? I jaki wał wybrać na tył ?

Pozdrawiam.
    • Przez Piotrrr
      Mam zetora 7211.Chcialbym kupic do niego grubera z talerzami i walkiem o szerokosci 1.80. Moze ktos pracowal z takim zestawem i sie wypowie co do pracy?