Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jastrzab7    0

Witam.
Od roku posiadam prasę welger RP 320 rocznik 2004. Mam w niej owijanie siatką. Zauważyłem, że jak prasuję słomę to baloty wychodzą większe aniżeli 150cm (nawe 180cm), a jest to prasa stałokomorowa i nie powinno być takiego zajścia. Przy prasowaniu siana wyszły idealnie 150cm - siano nie sprężynuje tak jak słoma. Co możecie mi Panowie podac jako przyczynę takiej zwiększonej średnicy balota? Wiadomo, że jest to efekt rozprężenia słomy po wypuszczeniu balota z komory, ale dlaczego tak się dzieje? Czyżby siatka którą owijany jest balot jest zbyt mało naciągnięta? - sprawdzałem hamulec przy mechaniźmie owijania siatką i jest wyregulowany prawidłowo. Siatki daję w 80% maksymalnego możliwego ustawienia, a więc to wychodzi że owija około 3 razy. 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Raczej wina siatki jest słaba... Pękają jakieś balot? Jaką siatkę kupujesz? Próbowałeś innej?
Może masz źle zamontowana siatkę u mnie w class variant dobra siatka idzie przez 3 rolki a jak założyłem siatkę "bezanet" to urywala się w aparacie i musiałem przełożyć przez 2 rolki oraz zluzowac hamulec lecz mi baloty nie puchly owijam 3 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pietras892
      Sprzedam rozsiewacz Lely Centerliner SL
      2200l dwu talerzowy
      wysiew do 36m.
      hydrauliczne zastawianie i regulacja poziomu
      rok produkcji 2001
      nie wypracowany w dobrym stanie
      nie malowany
      nie używany w polsce
      cena 6300zł do niewielkiej negocjacji
       
       
       

       
    • Przez gregory-5000
      Sprzedam prasę Claas Rollant 160. W bardzo dobrym stanie. Zębatki łańcuch idealne. 
      Mało używana. 2004 rok .
      Zwijanie sznurkiem i siatką.
      Cena 15000 PLN. tel 602554693.
      Świebodzin woj. lubuskie.
      Sprzedam Clam
    • Przez MarcinJaroslaw
      jakie są ceny robotów lely astronaut a5 lely discovery 120 collector lely calm lely walkway lely juno lely vector nie wiem jak się nazywają ale ten robot do czyszczenia ruszt i system oświetlenia od lely Na ile sztuk lub na jaką powierzchnię starczą te roboty i jakby ktoś o nich coś więcej mógł powiedzieć
    • Przez MarcinJaroslaw
      Jakie są ceny lely 120 collector lely vector lely astronaut a5 lely luna lely walkway lely calm system oświetlenia od lely i robot do czyszczenia ruszt (nie każę nikomu dzwonić do lely tylko się pytam kogoś kto to ma i wie bo założyłem taki sam temat i ktoś zablokował pisanie komentarzy i ktoś inny napisał że każę wam dzwonić do lely i proszę nie piszcie żadnych uwag i nic nie blokujcie bo dopiero założyłem konto na tym portalu) i czy ktoś wie na ile sztuk lub na jaką powierzchnię wystarczą te maszyny z góry dziękuję za odpowiedź
    • Przez MarcinJaroslaw
      Witam czy ktoś posiada ten robot bo chciałbym się dowiedzieć ile on kosztował czy warto modernizować pod niego oborę  wolnostanowiskową na płytkiej ściółce czy jest on lepszy od zgarniaczy delta
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj