Skocz do zawartości

Polecane posty

jastrzab7    0

Witam.
Od roku posiadam prasę welger RP 320 rocznik 2004. Mam w niej owijanie siatką. Zauważyłem, że jak prasuję słomę to baloty wychodzą większe aniżeli 150cm (nawe 180cm), a jest to prasa stałokomorowa i nie powinno być takiego zajścia. Przy prasowaniu siana wyszły idealnie 150cm - siano nie sprężynuje tak jak słoma. Co możecie mi Panowie podac jako przyczynę takiej zwiększonej średnicy balota? Wiadomo, że jest to efekt rozprężenia słomy po wypuszczeniu balota z komory, ale dlaczego tak się dzieje? Czyżby siatka którą owijany jest balot jest zbyt mało naciągnięta? - sprawdzałem hamulec przy mechaniźmie owijania siatką i jest wyregulowany prawidłowo. Siatki daję w 80% maksymalnego możliwego ustawienia, a więc to wychodzi że owija około 3 razy. 

Pozdrawiam

Patryk1222    23

Raczej wina siatki jest słaba... Pękają jakieś balot? Jaką siatkę kupujesz? Próbowałeś innej?
Może masz źle zamontowana siatkę u mnie w class variant dobra siatka idzie przez 3 rolki a jak założyłem siatkę "bezanet" to urywala się w aparacie i musiałem przełożyć przez 2 rolki oraz zluzowac hamulec lecz mi baloty nie puchly owijam 3 razy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez roobercik
      Zastanawiam sie nad zakupem przyczepy samozbierającej. Do wyboru mam Mengele o 31 nożach tnących, chyba
      z 84 roku bez rotora a druga to Deutz - Fahr z 89 roku z 25 nożami ale z rotorem. Głównie zależy mi drobnym cięciu zielonki na sianokiszonkę. Która będzie lepiej spełniać zadanie? Obydwie przyczepy są na tandemie 8 - tonowe z pełną hydrauliką i walcami dozującymi.
      Mam jeszcze dylemat Która będzie lepsza - z dwoma rzędami noży czy z jednym? W obydwu przypadkach jest ich 31.
    • Przez merkator50
      Znalazłem w idealnym stanie belarke welger rp 12 i mam kilka pytań ,a mianowicie czy trzeba słeme belować z rosą kiedy jest jeszcze wilgotna ,bo jeśli jest sucha w południe to utknie w komorze i czy wąski podbierak to problem w belowaniu ,a jak z jej awaryjnością.Proszę o odpowiedzi
    • Przez ukaszNikonowicz
      Witam. Od pewnego czasu mam problem z podawaniem przez prasę siatki do komory. prasa współpracuje z sterownikiem balercontrol. W upalne dni podczas wciśnięcia przycisku do podawania siatki sterownik się wyłącza a pracować trzeba na trybie awaryjnym podawania siatki. nie ma żadnego problemu gdy prasa pracuje w dni chłodniejsze. Dodam jeszcze że podczas gdy sterownik wyłącza się widać że rolka z siatką troszkę się obróci ale wygląda to tak jak by brakowało mocy dla silniczka który nią obraca. Orientuje się ktoś co to moze być?
    • Przez MichaFitt
      Witam wszystkich serdecznie . Mam taki problem że moja prasa w tym sezonie zaaczęla szwankować konkretnie chodzi o to ze przestala wiazac z jednej strony . Sytuacja wyglada tak ze podczas prasowania w momencie robienia supła nie zawsze zlapie 2 koncowki sznurka ten palec co potem przytrzymuje i wtedy paczka jest rozwiazana . Jak zlapie dwie koncowki to wszystko gra . Dodam ze koncowki te sa strasznie krotkie . Prosze o pomoc jak to wyregulowac ktore sroby do tego sluza . Dzieki za pomoc
    • Przez Kamykkadze
      Witam, podczas poszukiwania nowej prasy rolującej nie mogłem nie sprawdzić oferty firmy Lely. Znalazłem na ich stronie prasę RP202 Specjal, piszą iż ma niewielkie zapotrzebowanie na moc(ok 50km), fakt nie posiada zespołu tnącego. Mimo to nie jestem pewien czy mój 65konny ciągnik będzie mógł z nią w optymalny sposób pracować. Piszę do użytkowników tego modelu pras jakie są wasze opinie co do zapotrzebowania na moc, czy warto się nią zainteresować, czy dać sobie spokuj i kupić np. sipmę(cena nie ma znaczenia).
      Pozdrawiam!