Skocz do zawartości
kamil200

Jaka maszyna do uprawy pod zasiew

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamil200    1

Witam szukam jakieś maszyny do60 lub MF 255do uprawy pod zasiew zastanawiam się nad brona wirowa może ktoś coś doradzi w tej sprawie może ktoś się jakieś doświadczenie? Za wszystkie rady z góry dziękuję

KlakacZ    16

Jakie masz gleby? Jak zbrylona albo glina to wirnikowa ok, ale jak nie to aby niszczysz strukturę gleby.

ovi    35

Troche mało koni jak na brone wirnikową chyba że znajdziesz 2 metrową, ewentualnie jakaś wahadłówka

Wiadomość z agroFakt.pl

matias95    74

2 metry brony wirnikowej do c360 to trochę dużo. W brony wahadłowe nie polecam się pchać bo to ciągnik cierpi, a efekt pracy taki sobie.

ovi    35

60 spokojnie poradzi sobie z 2 metrową tylko znależć taką będzię ciężko bo mało takich na rynku chyba że nowa

kamil200    1
Napisano (edytowany)

Chodzi mi żeby po ornym przejechać i żeby to było uprawnione jak się należy może jakiś agregat polecacie?
A o bronie myślałem 2,5 metra.ale jak to się przełoży na pracę z takim a nie innym traktorem

Edytowano przez kamil200

pWnedMTZ    9

2.5 m brona aktywna + MTZ 82 i można powiedzieć że trzyma ciągnik więc możesz sobie pomarzyć o 2.5 m bronie i pracy 60.

kamil200    1

Przeprowadziłem doświadczenie pożyczyłem od znajomego brony 2,5 m z chydropakiem co prawda nie znalazłem takiej nigdzie ale ma wąskie te pazury i nie było problemu wydaje mi się trochę ze tak jakby sprzęgło mi się ślizga albo takie dziwne wrażenie miałem ale wydaje się być taka nie masywna wręcz bardzo delikatna bym powiedział
Może to zależy od brony???

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dawca936
      Witam forumowicze. Zastanawiam się nad zakupem agregatu bronowego.  Mam okazyjnie możliwość zakupu agregatu z 2 polową broną ciężką i pojedynczym wałem strunowym na końcu o szerokości 2.1 m. Mam ciężką rędzinę do uprawy jak myślicie jest odpowiedni do C 330 ? 
    • Przez Wojtek026
      Czy ktoś posiada brony woprol mega 4 polowe 5,6m jakie opinie czy warte tej ceny czy pola bron o szerokości 130cm są dużo lepsze od standardowych bron na mój gust szersze pole zostawia równiejsze  pole czy warte tej ceny
    • Przez stasiex
      Bardzo jestem ciekawy jakie agregaty uprawowe dobieracie do swoich ciągników.

U mnie jest tak:

Unia Grudziądz Kombi B 2,8 m - pracuje z Zetorem 7211. (Uważam, że z 3 m też dałby radę, ale kupiliśmy węższy ze względu na transport po ulicach w mieście).

Kiedyś mieliśmy agregat Uni 2,8 z jednym wałem i ciągnęła go 360.
    • Przez Wojtek026
      http://www.bomet.pl/oferta_tekst-24.html
      jakie Wasze zdanie na temat tego agregatu warto się w to pchać? cenowo są jakieś promocje na to zawsze to na hydraulice po szosie wygodniej ganiać i masa większa, a jak oceniacie robotę takiegi agregatu bez przedniego wałka 4 rzedy zębów i 2 wałki na łańcuszkach, ziemie mam lekkie
    • Przez ROLNIK7
      Witam, jestem zainteresowany kupnem agregatu uprawowego o szerokości 3.20 na gliniastą ziemię 4 klasy. Konkretnie zastanawiam się nad agregatem Dziekan z podwójnymi wałkami na docisku lub podobnym z Bometu bez docisku. Teraz pytanie który z tych agregatów jest wytrzymalszy, no i czy ten docisk daje jakiś lepszy efekt. Dodam że cena tych agregatów jest zbliżona. Liczę na waszą pomoc.