Saluto

Chowacz

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

ja dzis zaobserowoalem juz pare chowaczy w moim rzepaku...zaczyna sie!!!!malo ze po zimie jest tragedia to jeszcze niech go gady zniszcza....trzeba uwazac mysle ze w nast tyg pojedziemy z pierwszym zabiegiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

lambogrand    52

Ja zaobserwowalem 1 chowacz jedna zolta miska w ciagu 24 godzin niema paniki prog szkodliwosci ekonomicznej jest 10 szt w 3 doby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekJD1177    11

Bi lepiej działa w wyższych temperaturach.

A ty już pryskałeś na chowacza? Bo mam rzepak w Koble to niedaleko Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeepslaw1    1

przymrozki nie przeszkadzają,nic rzepakowi się nie stanie, masz postawione żółte naczynie? to trzeba trafić na masowy lot tego szkodnika.

 

 

Nie myl chowacza ze słodyszkiem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

LOL. A gdzie on tu pomylił chowacza ze słodyszkiem?

Chyba że chodzi ci o to że w żółte naczynie łapie się słodyszki, a nie chowacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys037    1

wczoraj na jednym polu w naczyniu były 2 chowacze i 3 słodyszki a dzis po 24 godzinach NIEDOWIARY 12 chowaczy i6 słodyszkow no i co start na szkodniki dursban+cyperkil 0,6+0,2do tego bor i siarczan magnezu no i narazie 2 tygodnie spokuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

A u mnie wczoraj były w naczyniu 4 chowacze i kilkanaście słodyszków, a dziś już chłodniej, bez słońca i chowacza ani jednego. Jak u Was?

Edytowano przez wyrebski1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys037    1

Czy można zmieszać dursban+cyperkil z horizonem,borem i mikroelementami?

tak tylko najpierw bor mikroelementy i dursban. a NIE WOLNO według firmy intermag czyli-bormax+siarczan magnezu +orius czyli [horizon]Ja nie kombinowałem tylko jutro pryskam oriusem+plonvit a mogłem to wszystlko wymieszac w sobote ale po co zrobic z tych srodkow zupe wybuchową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

u mnie naczynie stoi juz ponad tydzień, jak do tej pory żadnego chowacza ani słodyszka tylko pare muszek. Rzepak już tydzien temu wybijał w pędy.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losiek13    0

ja już pryskałem rzepak na chowacza i już nawet złożył jaja więc u was nie długo też powinien się pojawić na polach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

wczoraj pochwaliłem dzien niestety juz po zachodzie słońca bo dziś poszedłem i były utopione 7 słodyszków czarnych bardzo małych rozmiarów mniej wiecej sredniego nasiona rzepaku, wylałem postawiłem znowu i za 2 godz. wpadło 6 słodyszkow, chowacza jednego widziałem na pąkach i słodyszki o dziwo na paru roślinach po dwa na pąkach.

 

Kiedy pryskać? i czym najlepiej na popczątek?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

no właśnie ja tak samo jeden chowacz i słodyszki to jak kiedy i czym pryskać?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

panowie można mieszać galere z nurella bo mi została z zapasów i nie wiem czy mogę mieszać te dwa środki????????? czy ktoś już to stosował??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

wyrebski czytałem że próg sazkodliwośći dla słodyszka to: faza zwartego kwiatostanu 1 szkodnik na roślinie, faza luxnego kwiatostanu 3-5 szkodnikow na roślinie a ja słodyszka to na co drugiej roślinie po 2 mam wiec trzeba pryskać tylko czym? Dursban, Fury 0,1l/ha czy Proteus lub Decis czytałem ze bierze.?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

Dziś pryskałem drugi zabieg na "owady denerwujące" poleciał Mospilan + Troja + Basfoliar 36, a nalot musiał zacząć nalatywać wczoraj bo dziś już było po 2-4 sztuki na co 3 pędzie, a dodam że 10 dni temu poleciał Dursban + perytroid :)

(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

jutro mam zamiar pryskać dzien odczekałem: pójdzie Fury 100EW 100ml/ha + Wuxal Folibor + Siarczan Magnezu 7kg/ha. Mogę siarczan zastosować wraz z tymi specyfikami?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys037    1

Dziś pryskałem drugi zabieg na "owady denerwujące" poleciał Mospilan + Troja + Basfoliar 36, a nalot musiał zacząć nalatywać wczoraj bo dziś już było po 2-4 sztuki na co 3 pędzie, a dodam że 10 dni temu poleciał Dursban + perytroid :)

(

dursban +perytroit działa min 14 dni chociaz szkodniki są po 10 dniach na rzepaku to nic mu nie zrobia tym bardziej ze ta pogoda jest odpowiednia do działania dursbanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

@krzys037 tak o tym wiem że działa 14dni, ale licząc jak bym miał czekać co do dnia z następnym opryskiem to musiał bym pryskać w niedziele wielkanocną, a tak ogarnąłem wszystko wczoraj i mam czas na inne prace, które też nie mogą zwlekać a pole jest zabezpieczone a ja śpię spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj