Saluto

Chowacz

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
iron    1037

ja dzisiaj na słodyszka pryskałem,chowacz już dawno nurellą wytępiony, a na słodyszka to po 3 razy pryskam,zależnie od potrzeb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1
heh, ja pryskam raz drugi trzeci .... i az do tego momentu kiedy juz rzepak zakwitnie, nie ma co oszczedzac na paru zlotych kiedys traci sie duzooo wiecej przez zerowanie szkodnika

No nie wiem czy 100zł na ha, to jest pare złotych... np. 60 ha x 100zł=6tyś zł... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek    0

Wszystko zależy czym pryskasz. Pyretroid to maksymalnie 15 zł/ha. Mospilan przy dawce 80 g/ha to jakieś 33 zł, a wątpię, by ktoś pryskał 3 razy Mospilanem na słodyszka. Chyba że lepiej pozostawić na tydzień czy tam dwa słodyszka grasującego w rzepaku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

iron    1037

dokładnie Bartek,a póżniej się dziwią że rzepak słabo kwitnie i plon słaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekl    0

Witam Panów

Mam Panowie problem z moją częścią rzepaku. W tym roku nie pryskałem od chowacza. W drugiej części kwietnia występowały u mnie regularnie nocne mrozy (jestem z województwa mazowieckiego) i na mojej części pól po prostu około 20-50 % rzepaku powyginało, jest popękany masakra nie dość że susza to jeszcze to ! Podejrzewam że może tego przyczyną być chowacz który zrobił nakucia w łodydze przez które mógł wejść mróz( taka jest moja hipoteza) . Jestem ciekaw czy u Was panowie coś takiego też występuje i czy może wiecie czego jest to przyczyną ?? Ogólnie w mojej okolicy rzepaki są marne powoli zaczynają kwitnąc a mają może z 70-80 cm wysokości. U mnie jak będzie w tym roku średnia 3t/ha to będę się cieszył !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Już ten szkodnik żeruje w rzepaku. Do mnie w czwartek przyjechał przedstawiciel ds. środków ochrony roślin od Osadkowski- Cebulski i kazał jak najszybciej pryskać na chowacza. W piątek opryskałem wszystko (dobrze że była pogoda), a po mnie wszyscy rolnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Tak dodałem siarczan magnezu oraz bor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Ja u siebie kontroluje naczynia na wszystkich polach i jeszcze ani jednej sztuki nie znalazłem, opryskiwacz zaczepiony i czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

widział ktoś już chowacza bo ja jeszcze ani sztuki w żółtych naczyniach tylko słodyszek i pszczoły się pojawiły. Rzepak strzela w pędy chyba już na gnojka nie czekam i jadę z kelpakiem + toprex + proteus + rzepak ekstra. A jak u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

u mnie też naczynie gotowe nurella i opryskiwacz w gotowości a tego gada jak nie było tak nie ma wiec jeszcze czekam ale pod koniec tygodnia i tak pojadę ponieważ będzie profilaktycznie bo nurella działa do 2tyg w zależności od pogody:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

u mnie też nie ma, myślę ze jest zimno i przez to ale kilka tyg. temu sie pojawiał ale nie na tyle aby pryskać. Najgorsza ta pogoda i nie ma kiedy wjechać np z nawozem dolistnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

ja będę siał mocznik rozsiewaczem, a odżywka pójdzie razem z nurella bo już myślę że czas na drugą dawkę azotu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Zaobserwowałem kompletny brak słodyszka na kwitnących już żółtych kwiatkach w ogrodzie,co roku były oblezione przez robactwo a tu pusto, mam pytanie jak postąpić z rzepakiem czy jest ekonomiczny sens oprysku,a jak Wasze plantacje,zaczynają kwitnąć? bo u mnie już pojawiły się pierwsze kwiaty.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Dziś robiłem przegląd rzepaków i widziałwem dosłownie jednego słodyszka, ale jak sie ociepli i lepiekj zakwitną rzepaki to sie skubaniec pojawi. Ja obstawiam że gdzieś za tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farent    0

wszystkie posty sa z2010r agrofoto wstydzccie sie i za moja blokade rowniez chyba znowu komuna u was zagoscila co do nureeli jest scisly termin do stosowania tego srodka a na teraz na robale to mozna wszystkim sumi mospi caraty topy i inne insektycydy hej....///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

W moim rejonie nalot chowacza ok 3 IV ale dziś nie było warunków do oprysku, padał deszcz.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj