tomparkiet

sprzęgło turbomatic

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Fendcik    0

pompa dziala znakomicie. kolego Members w Fendt 615 pierwsza od lewej taka litera T odwrócona do góry nogami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek040404    0

szukam...szukam i nie znalazłem. Czy ktoś mógłby mi troche opisac tą kontrolkę od turbomatika tzn. kiedy świeci, a jak nie świeci to co to oznacza. pytam bo mam fenda farmera 310 lsa z 85r. i nic takiego nie zauważyłem. a może u mnie nie ma? z góry dziękuję za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybki00    4

Witam wszystkich mam problem w Fendzie 309 LSA 82r po rozgrzaniu oleju w skrzyni biegów drążek zmiany biegów robi sie sztywny... Jaka może być tego przyczyna ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Heh no możliwe ale na 5 6 biegu a nie na 2, samemu często zdażyło mi sie orać uwrocia na obrotach 1200 i sprzęgło nawet poślizgu bardzo nie miało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wloczykij    1

Panowie, mam kosztowny problem z tym sprzęgłem w 306LS. Mianowicie sprzegło od jakiegoś czasu ciekło - niewielkie ilości, ale postanowiłem sprawę wziąc w swoje ręce i po rozpołownieniu i zdemontowaniu sprzęgła uszczelinłem je po zewnętrznej - tam gdzie jest ten duży gumowy oring, bo podejrzenia padły na niego, że przepuszcza, tego małego simmeringu nie ruszałem. Wczoraj podczas prac polowych ciągnik się zatrzymał i wyciekł cały olej ze sprzęgła. Powtórne rozpoławianie i niezbyt dobry widok - okazało się, że frontowa część tego sprzęgła (ta z żeberkami) po prostu pękła i szczelinami wyciekł olej. Wiem tylko, ze mam do kupna nowy turbomatik, ale zastanawia mnie inna rzecz żeby później nie miec powtórki - co mogło być przyczyną tego pęknięcia? Koło załozone było na to samo miejsce co wcześniej bo zaznaczałem punktakiem. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manius2707    0

Witam.

 

Chodzi o fendt 309 ls turbomatik. a mianowicie ślizga sprzęgło dwa razy wymieniałem olej w tym turbomatiku żeby wypłukać no i zalać od nowa. Zalewałem pomału strzykawką żeby nie zapowietrzyć ale niestety efektu nie ma, a jak spuszczałem stary olej było pełno w nim opiłków. Chciałem zapytać co mi pozostało wymiana na nowe czy jakaś używke i jak to wygląda cenowo?? co bardziej się opłaca?? Jest możliwość zlikwidowania tego i założenia sztywnego sprzęgła???

 

Proszę o jakąś rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

witam musisz rozpolowic ciagnik i rozebrac turbomatic i zobaczyc co tam sie w srodku porobilo i spr tarcze sprzegla moze juz sie skonczyla i moze to jest przyczyna ale bez rozrbrania na czesci sie nie obejdzie pozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manius2707    0

tak jak mówię z turbomatika spuściłem olej było pełno opiłków i gość co wyrabia z koparkami powiedział mi że to jest nie naprawialne i trzeba wymienić dlatego pytam na jakie koszta się nastawić???

 

A turbomatik przy tym fendzie rozbieralny jest wogóle????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manius2707    0

to się biore po świętach za rozbieranie. A jest on wogóle naprawialny?? co może być mu jeśli w oleju było pełno opiłków??? i jaka cena nowego i używanego ?? jaki zapodać lepiej????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i co tam ze sprzęgiełkiem bo cisza się zrobiła dopóki jaki olej itd. to fachowców było wielu a teraz cisza powiedz kolego czy naprawiłeś czy kupiłeś nowe jakie koszta i jaki kupiłeś uszczelniacz ile dałeś i gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

Kolego Manius2707  

Sprzeglo zrobione? jak poszlo? jakie koszty?jaki dostep do czesci nowe czy uzywane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszczak23    0

Mam Fendta 311 LSA 86R  coś mi puka cyklicznie w okolicach sprzęgła .

slychać bicie, najbardziej w środku kumuluje się dźwięk pod siedzeniem w kabinie ale bardziej dudnienie ,na zewnątrz niesie się po calym traktorze taki dżwięklużnego korbowodu -z tylu puki metaliczne  i z boku gdzieś przy sprzęgłach pukanie  jakby młotkiem a w kabinie dudnienie. Jak zimny rano zapale to przez chwile nie ma tego, nasili sie po rozgrzaniu- w orce jest bardziej metaliczne. najbardziej na biegu jałowym , a na wysokich obrotach obciązony i przy ruszaniu z wolna  pod obciążeniem dźwięk ten zagłusza się. Sprzęgło turbo zostało wcześniej wymienione przez poprzedniego właściciela bo miał puki przy ruszaniu z miejsca-frezy na wielowypuście miał wyciśnięte.

Z mojj strony wymieniłem z przodu tlumik drgań skrętnych i końcówki wtryskiwaczy i wyregulowalem luz zaworowy.

 

Co to może być te dudnienie jakby bicie łożyska o obudowę?

Koledzy wcześniej pisali o wymianie sprzegła suchego i lożysku -ale nie napisali czy to lożysko oporowe czy walka sprzęgłowego.

Z tego co mi wiadomo od serwisu  Korbanka to te łożyska muszą być wymieniane na nowe  nawet jeśli nie wykazują luzu .Czy jest tak,że wałek sprzęgłowy jest długi- przez dwa sprzęgła -i bije w łożyska w obudowie skrzyni.

Ponoć jest jakaś tolerancja luzu. Czy wałek sprzęgłowy jest jakoś składany z dwóch na wielowypust tak jak na tym filmie?

 

you tube tytul

Getriebeeingangswelle reparieren, Fendt Favorit 611 baujahr 1980 ZF T-3345
 

niech ktoś się wypowie  ? Przepraszam żenawijam tyloma watkami -chodzi mi tylko o te dudnienie.

Edytowano przez leszczak23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszczak23    0

Mam Fendta 311 LSA 86R  coś mi puka cyklicznie w okolicach sprzęgła .

slychać bicie, najbardziej w środku kumuluje się dźwięk pod siedzeniem w kabinie ale bardziej dudnienie ,na zewnątrz niesie się po calym traktorze taki dżwięklużnego korbowodu -z tylu puki metaliczne  i z boku gdzieś przy sprzęgłach pukanie  jakby młotkiem a w kabinie dudnienie. Jak zimny rano zapale to przez chwile nie ma tego, nasili sie po rozgrzaniu- w orce jest bardziej metaliczne. najbardziej na biegu jałowym , a na wysokich obrotach obciązony i przy ruszaniu z wolna  pod obciążeniem dźwięk ten zagłusza się. Sprzęgło turbo zostało wcześniej wymienione przez poprzedniego właściciela bo miał puki przy ruszaniu z miejsca-frezy na wielowypuście miał wyciśnięte.

Z mojj strony wymieniłem z przodu tlumik drgań skrętnych i końcówki wtryskiwaczy i wyregulowalem luz zaworowy.

 

Co to może być te dudnienie jakby bicie łożyska o obudowę?

Koledzy wcześniej pisali o wymianie sprzegła suchego i lożysku -ale nie napisali czy to lożysko oporowe czy walka sprzęgłowego.

Z tego co mi wiadomo od serwisu  Korbanka to te łożyska muszą być wymieniane na nowe  nawet jeśli nie wykazują luzu .Czy jest tak,że wałek sprzęgłowy jest długi- przez dwa sprzęgła -i bije w łożyska w obudowie skrzyni.

Ponoć jest jakaś tolerancja luzu. Czy wałek sprzęgłowy jest jakoś składany z dwóch na wielowypust tak jak na tym filmie?

 

you tube tytul

Getriebeeingangswelle reparieren, Fendt Favorit 611 baujahr 1980 ZF T-3345
 

niech ktoś się wypowie  ? Przepraszam żenawijam tyloma watkami -chodzi mi tylko o te dudnienie.

to seria 600 ale pewnietak samo walki są na wielowypustach w 300 

Ciekawi mnie co tam może sie wyrobić,?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignac312las    0

 

Witam mam problem w maju kupiłem fenda 312 lsa 90r i do tej pory było wszystko super wczoraj gdy ruszałem usłyszałem zgrzytanie unsure.png

Dzieje sie tak tylko na zającu sprawdzałem na żółwiu nic takiego sie nie dziej czy może to olej w skrzyni którego jest mało czy raczej tarcza sprzęgłowa sad.png

Bardzo prosze o waszą pomocsmile.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes8807    0

 

 

Witam! Mam pytanie czy olej agrol sae 10w30 będzie nadawał się to sprzęgła turbomatik  w fendt 106s???

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszczak23    0

 

Mam Fendta 311 LSA 86R  coś mi puka cyklicznie w okolicach sprzęgła .

slychać bicie, najbardziej w środku kumuluje się dźwięk pod siedzeniem w kabinie ale bardziej dudnienie ,na zewnątrz niesie się po calym traktorze taki dżwięklużnego korbowodu -z tylu puki metaliczne  i z boku gdzieś przy sprzęgłach pukanie  jakby młotkiem a w kabinie dudnienie. Jak zimny rano zapale to przez chwile nie ma tego, nasili sie po rozgrzaniu- w orce jest bardziej metaliczne. najbardziej na biegu jałowym , a na wysokich obrotach obciązony i przy ruszaniu z wolna  pod obciążeniem dźwięk ten zagłusza się. Sprzęgło turbo zostało wcześniej wymienione przez poprzedniego właściciela bo miał puki przy ruszaniu z miejsca-frezy na wielowypuście miał wyciśnięte.

 

Ciekawskim przesylam link strony Tutaj sa zdjęcia ze schematami i sposobami naprawy turbomatikow 

ww.diephaus-landmaschinenservice.de/bilder/

 

Kto w Polsce takie rzeczy naprawia?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiat666    0

Witam! Ile oleju do sprzęgła turbomatic w fendt farmer 310 rok 96 ???  Sporo jest modeli o 310 mało można znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukas85
      Witam
      Mamy problem z ciągnikiem Fendt 306lsa w wersji bez ehr. Ciągnik kolegi więc nie znam dokładnie historii ale z tego wiem słabo podnosił podnośnik tylny. Pompa została wymieniona na nową i od tego czasu podnośnik podnosi ale się nie opuszcza. Nawet pod obciążeniem nie idzie do dołu. Ciągnik ma zamontowany ładowacz czołowy i ten działa poprawnie. Może ktoś miał podobny przypadek i posłowie gdzie szukać przyczyny ?
    • Przez Lulek021
      Witam, 
      Po uruchomieniu traktorka świecą dwie lampki od kierunku jazdy, przełącznik nie reaguje, również świeci kontrolka od przedniego napędu(przedni napęd działa wg włącznika przedni napęd powinien być wyłączony. problem znnika gdy traktor popracuje z 40 minut. Koś spotkał się z takim probemem?
    • Przez Kazik41
      Witam
      Mam następujący problem z moim fendtem (98r) otóż rewers nie przełącza biegów tylko blokuje sprzęgło na wyświetlaczu widnieje trójkąt oraz dźwignia zmiany biegów.Gdy mechanicznie przełączę bieg (w podłodze kluczem) to jedzie do tyłu a do przodu blokuje sprzęgło i odwrotnie.odpinałem akumulator oraz przewody od komputera nic nie pomogło cewki elektrozaworów również są sprawne.Komputer nie pokazuje żadnych błędów.Pojęcia nie mam co się mogło stać.Może ktoś miał ten sam problem i wie jak to odblokować?
      Czekam na odpowiedz.
    • Przez Lorak54213
      Witam ktoś wie gdzie mogę dostać takie kontrolki do Fendta turbomatic 

    • Przez Damiano604
      Witam, kupiłem Fendta 312 LSA (92 r.) z uszkodzoną skrzynią, po zrobieniu skrzyni została kwestia elektroniki, podłączyłem kostki według schematu instalacji i problem polega na tym że po przekręceniu pozycji na błotniku na stały przedni napęd, świeci kontrolka na pulpicie że jest on załączony, natomiast mam podniesione przednie koło na lewarku i przedni napęd nie jest załączony, tak samo miałem gdy wrzuciłem dwie pozycje dalej czyli blokada 4x4 też nie działało nic. Po przełożeniu cewek między sobą( przedni napędem a szperą), po uruchomieniu silnika przedni napęd nie działa natomiast gdy przełączę na ostatnią pozycje (blokada 4x4) to wtedy przedni napęd załącza, bo mam przednie koło na lewarku wtedy nie można nim kręcić, tak samo jest wysunięty siłownik od szpery. Mierzyłem rezystancję na cewkach i wynosi ona obydwu 9,2 Ohm (tak jest też w instrukcji napraw), natomiast napięcie jak jest na zgaszonym to 5V, gdy odpalę to 14,4V. Pytanie czy może być uszkodzony e-box, czy może gdzieś masy brakuje, myślałem jeszcze aby wykręcić te trzpienie które są wkręcone w płytę sterującą na które nachodzi cewka, być może wewnątrz ten trzpień nie pracuje. Proszę o podpowiedz. Z góry dziękuje. Pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj