Skocz do zawartości
Cineek

Kalibracja skrzyni/sprzęgła MF 6475

Polecane posty

Cineek    6

Witam serdecznie,
Czy zna ktos procedurę wykonania kalibracji skrzyni i sprzegla w MF seria 6400 dyna6?
Moj ciagnik troche poszarpuje przy zmianie kierunku do przodu.

Z gory dziękuję za informację.
Pozdrawiam

marian3p    17

Procedurę kalibracji do serii 6400 mogę jutro wstawić.

Natomiast w serii 6100 (rewers bez pozycji neutralnej) nie ma możliwości kalibracji. Jedyna kalibracja to ustawienie czujnika położenia przesuwki, ale to nie ma wpływu na szarpanie i nie ma potrzeby tego robić jeśli nic tam nie było ruszane.

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Wiadomość z agroFakt.pl

Cineek    6

marian3p - byłbym wdzięczny za informację :)
U mnie w 6180 kalibracje polbiegow robili korbanki komputerem, zniwelowali szarpniecia pomiędzy nimi.

Edytowano przez Cineek

marian3p    17

Link do pobrania procedury kalibracji do MF6400 dyna6 :https://megawrzuta.pl/download/46928dbd22b18e5bf2760f70e8117317.html  Po angielsku, można w translatorze przetłumaczyć w razie potrzeby.

Za pomocą komputera owszem można skalibrować półbiegi a dokładniej zmiany czasu przełączania.

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Cineek    6

Super, dziękuję za manual. Wszystko rzeczowo opisane, czyli trzeba zrobić kalibracje a nastepnie walidacje tak?

pawlo36    5

Cineek podpowiedz co tam dokładnie kliknąć aby pobrać dokładnie to co się chce a nie inne śmieci ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Marcin06
      Witam
      Mam mf 4270 mam problem z podnośnikiem bez obciążenia podnosi bez problemu, natomiast z obciążeniem (pługiem) podnosi go na 30cm i wyżej nie może bo jak by coś przeskakiwało w tym momencie bo obniża go w dół. Wszystkie trzy filtry wyczyściłem, olej jest dobry i tak samo podnosi. Gdy pług mam podniesiony i zgasze traktor to sam opada w dół. Czy przyczyną może być pompa. Prosze o szybką odpowiedź.
    • Przez jaro75
      Witam. Mam problem z pompą zewnętrzną. Na starej miałem 60 bar na zimnym a na rozgrzanym 30 więc żeby np.obrócić pług musiałem nieźle depnąć gazu.Po roku zaczęło coś trzaskać na pompie przy takim podnoszeniu obrotów.Wymieniłem pompę i ciśnienie jest ok 170 bar na wolnych na zimnym,ale trzaski występują już od 40 bar na wyjściu i nawet przy kręceniu kierownicą trzeszczy. Podejrzewam napęd pompy. Z tego co widziałem w katalogu napędzana jest łańcuchem. Spotkał się ktoś może z takim przypadkiem? Model mf4270 1997r mechaniczny,pompa dwu sekcyjna.Pozdrawiam.
    • Przez Prezesszef
      Witam 
       Mam na oku Fergusona 4270 z 99 roku. Podpowie ktoś jak dokładnie sprawdzić ten ciągnik? Na co szczególnie zwrócić uwagę, słabe i mocne strony tego traktora? 
      Z góry dzięki 
      Pozdrawiam 
    • Przez kodek7
      Witam, Od niedawna jestem właścicielem ciągnika MF 4255 PowerShift z rewersem bez sprzęgłowym, bez EHR. Ogólnie maszyna sprawuje się znakomicie z wyjątkiem jednej istotnej rzeczy jaką jest system chłodzenia, bo nie ważne czy to w transporcie czy w orce wskaźnik non stop znajduje się tuż przy czerwonym polu. Mimo postojów temperatura tylko nieznacznie spada. Wykonywałem podstawowe operacje na chłodnicy jak czyszczenie na sucho- przedmuchiwanie sprężarką jak i na mokro- myjką ciśnieniową. Użyłem też specjalnego środka do czyszczenia chłodnicy od wewnątrz. Nie zapomniałem też o wyczyszczeniu filtru powietrza. Niestety efektu jak nie było tak nie ma... Co może być nie tak? Niesprawna chłodnica, Pompa wody? Jeśli ktoś ma pomysł, to proszę o pomoc
      Dodatkowo jeśli ktoś ma rozpiskę co oznaczają poszczególne kontrolki w tym ciągniku i jakoś je udostępnił to byłbym wdzięczny. Mianowicie interesuje mnie co oznacza kontrolka taki trybek z ukośną kreska niczym przekreślony. Miga on na niskich obrotach z 3 innymi kontorlkami. Do tej pory byłem przekonany, że to od oleju hydraulicznego, jednak po uzupełnieniu go o 5l problem nie znikną.
      Z góry dzięki z odpowiedź 
    • Przez karolas123
      Witam, panowie czy są jeszcze jakieś filtry na hydraulice mf 6255? Znalazłem 3 na zdjęciach, instrukcja pokazuje na obrazkach jeszcze jakiś filtr podobny do puszkowego ale sam wkład, u mnie go chyba nie ma, bo nie mogę znaleść.