Skocz do zawartości
andrewk

Greenland RF120 / Vicon / DF GP2.30 / Famarol

Polecane posty

andrewk    72

Mam problem z prasą Greenland RF120. Coś zaczęło się tłuc w okolicach przekładni. Bez obciążenia, na pusto jest ok. Jak już jest co kręcić pojawia się stukot jak młotkiem w  żelazo. Nie jest to bardzo rytmiczne, ale zwiększa się w zależności od obrotów. Wałek mocy zdjęty i jest ok. Próbowałem ruszać wałkiem ataku i nie ma luzów. Zrobiłem z tym stukaniem 10 ostatnich bel słomy. Ktoś miał cos podobnego ? Najprawdopodobniej bez rozbierania się nie obędzie....

myster    5

Zwroc uwage na lancuch napedowy i zebatki. Byc moze lancuch strzela i niesie sie odglos na przekladnie

mariusz4321    9

U mnie w prasie było coś takiego. Pod wpływem obciążenia zaczynało strzelać, z czasem coraz bardziej. Myślałem, że to może być przekładnia, bo wyglądało jakby z niej dochodził hałas. Dopiero kolega podpowiedział mi, że u siebie w prasie miał coś takiego i to była wina zużytego koła zębatego. U mnie okazało się to samo. Zużyło się to podwójne koło co przekazuje napędna drugą stronę prasy. Na szczęście udało się dorobić bo serwis chciał za takie 4200 zł.
Może i u Ciebie coś takiego się dzieje choć może być to coś innego.

Wiadomość z agroFakt.pl

andrewk    72

Właśnie przypomniałem sobie, że od strony łańcucha napędowego mocniej stukało. Ciężko było dobrze ustalić to w nocy. Dziś się przyjrzałem i wyciągnął się troszkę łańcuch główny tak, że sprężyna jest luźna ( urok prasowania 25h słowy owsianej po kombajnie 2,5m... gdzie olej podawany jest przy otwieraniu klapy co nie było zbyt częste :/ )Być może dlatego był ten stukot. Przyglądałem się małej zębatce i jest troszkę zużyta ale równo. Duże koło prawie bez oznak zużycia. W tej prasie nie jest ono podwójne tylko są dwa oddzielne koła osadzone na jednym walcu. Niedługo będzie potrzebna więc będzie okazja przetestowania ;) Dzięki

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dontadeooo
      witam, juz prawie od roku użytkuje 685dt i mam pewien problem, mianowicie jak maszyna się dobrze rozgrzeje to w przednim moście słychać jakieś zgrzyty i piłowanie, tak jak by jakieś tryby nachodziły na siebie czy coś takiego, w polu nie jest tak żle ale jak zjade z asfaltu to makabra, co gorsze dzeiej sie to coraz częsciej.Druga sprawa to jak wyłącze przedni naped i ruszam to slychać takie pukniecie, (w serwisie powiedzieli ze to normalne) czasami jest tak ze jade i to pukniecie słychać 5 razy albo i więcej, tak jakby ten naped sam sie zalączał i wyłączal mimo że kontrolka sie nie zapala. dzwonilem po serwis 2 razy i za każdym razem jak przyjadą to nic sie nie dzieje, anie nie stuknie ani nie puknie ani nie zgrzytnie;) czy ktoś z was spotkał sie z takim problemem???
    • Przez fendt1992
      Witam. Mam problem ze skrzynia w Traktorze Valtra 8450. mam pytanie czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem i czy coś z tym dało się zrobić?. podczas przełączania pół biegów słuchać wyraźne trzaski w skrzyni.a na pierwszym pół biegu coś wyraźnie puka w skrzyni.najmocniej słuchać to gdy szybko sie przełącza z drugiego na trzeci pół bieg i na odwrót(z trzeciego na drugi i tak w kółko) .Dzieje sie to na postoju nawet gdy skrzynia mechanicznie jest zluzowana. dzieje sie to juz od samego kupna. dodam ze skrzynia była naprawiana na zachodzie.prawdopodobnie kosze był spalone. Skrzynie miałem rozebrana i wszytko wygląda na sprawne. nie ma żadnych wyraźnych luzów.po złożeniu nie ma poprawy dodam ze na jednym z koszów był wyraźny luz po zmienieniu jednej z tarczki luz zniknął. Czekam za jakas podpowiedzia, bo juz brakuje mi siły.Może kostka sterująca albo komputer?? co myślicie. czekam za jakimiś pomysłami. Fendt1992.
    • Przez amnowak43
      Jak usunąć luzy w kolumnie kierownicy w c-328?
    • Przez marcin1979
      mam ursusa 4514 mam problem jak podnoszę maszynę to wy skrzyni mi hałasuje tylko jak podnoszę pług itd..
    • Przez debrzyna
      Proszę posiadaczy tej prasy żeby policzyli ile zębów jest na kołach zębatych ,tych podwójnych /one sa zespolone/ co są na wałku wychodzącym z przekładni i czy one są jednakowe

Ps Ściągnąłem wszystkie koła i coś mi nie pasuje Przy podwójnym małym  jedno ma 18 zębów /to co podaje na góre/ drugie 17 /to co podaje na prawo/ Duże u góry ma 39 zębów ,a duże po prawej ma 40  Coś mi sie wydaje ze to jest żle Chyba powinno być tak: podwójne małe oba po 17 zębów ,a duże u góry i po prawej stronie po 40 zębów.Może to ktoś potwierdzić bo mam zamówić koła a tu takie jaja .A może tak mam być choć wątpię poco by ktoś sobie komplikował konstrukcje