Fugeo

Jaki siewnik nadbudowany?

Polecane posty

Fugeo    281

Mnie interesuje na bronie talerzowej + wał gumowy+ komputer. Z przodu ciągnika jak wszystko dobrze pójdzie będzie wał campbella.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam  mam pytanie co do sn 300 z radlicami stopowymi i agregat talerzowy nabudowany na taki chce zamienić

tylko nie wiem czy ciągnik sobie poradzi 100 km w obecnej chwili chodzi z agregatem talerzowym z wałem pakera i siewnik poznaniak 3m i spokojnie daje rade na uwrociach nie składam zestawu podnoszę rozłożony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Mam sn300 na talerzowce nabudowany wal gumowy i powiem wam że renault ares 130km jakbym miał mniej obciążnikow to była by trochę lipa że stabilnością 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265
Dnia 18.04.2020 o 13:26, Marko-Fracek napisał:

witam  mam pytanie co do sn 300 z radlicami stopowymi i agregat talerzowy nabudowany na taki chce zamienić

tylko nie wiem czy ciągnik sobie poradzi 100 km w obecnej chwili chodzi z agregatem talerzowym z wałem pakera i siewnik poznaniak 3m i spokojnie daje rade na uwrociach nie składam zestawu podnoszę rozłożony

Na agregacie zębowym bedą problemy. Napisz jaki to ciagnik i czy masz tuz itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
Dnia 18.04.2020 o 13:26, Marko-Fracek napisał:

witam  mam pytanie co do sn 300 z radlicami stopowymi i agregat talerzowy nabudowany na taki chce zamienić

tylko nie wiem czy ciągnik sobie poradzi 100 km w obecnej chwili chodzi z agregatem talerzowym z wałem pakera i siewnik poznaniak 3m i spokojnie daje rade na uwrociach nie składam zestawu podnoszę rozłożony

Nie poradzi. Podnieść podniesie, ale to po prostu zabójstwo dla ciągnika. Mam Claasa Ares 657 ATZ i sn300 na talerzówce z wałem gumowym i ma co dźwigać.  Z przodu wał o wadze 1100 kg to wtedy jest okej ze stabilnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

massey ferguson udźwig ma 5850 kg sam waży 5200 kg tak jak mówiłem teraz od 10 lat pracuje z agregatem talerzowym plus siewnik pusty zestaw ma ok 1900 kg i 200kg zasypu z tym zestawem nie mam najmniejszego problemu ze stabilnością a na uwrociach siewnika nie składam

z tego co mówi diler to sn talerzowy z wałem pakera i siewnik stopowy ma wagę 1950 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Sn300 na talerzowce z wałem gumowym redlica talerzowa na pusto waga kręci się coś koło 2300kg więc jest co dzwignac

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mihau7    1

Witam serdecznie, sam stoję przed wyborem maszyny do zakupu. Mianowicie myślę nad amazone cataya 3000 super. Ciągnik do niej to claas arion 630 2020r, 800kg przedni obciążniki na tuzie. Myślicie za da radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

Ja cataya specjal na talerzowce ciągam fendtem 410 vario z turem I tragedii nie ma, wersja super waży więcej ale koń dłuższy to powinien sobie poradzić. Najwyżej sypać zboże będziesz na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casefarmer    40

Proszę o wypowiedzi na temat  redlic talerzowych pojędyńczych i podwójnych w siewniku pottiinger, mam średnie ziemie i póki co to myślę że pojędyńcze powinny mi wystarczyć ale i tak czekam na poradę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

U mnie pojedyncza zdaje egzamin. 

Podwójna to już na ciężkie gleby podobno. Chodzą też słuchy, że ta w Agro-Masz podwójna lubi się zatrzymać w ciężkiej glebie.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

dobrym rozwiązaniem jest redlica pojedyncza z kółkiem czyszczącym, tylko w pottingerze nie są dostępne. nie wiem tylko czy widziałeś obydwa rozwiązania, bo w pottingerze obie redlice różnią się znacznie, podwójna jest bardzo masywna, ma dużo większy docisk, tak jak sumek pisze jest przeznaczona na ciężkie ziemie, w uprawie bezorkowej też się sprawdzi. tylko waga takiego zestawu sporo wzrasta. redlica pojedyncza (bez kółka czyszczącego) może się niestety przypchać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

jesteś pewien? bo na zdjęciach na stronie nie ma, jak oglądałem siewniki na placu u dilera też chyba ich nie było

chyba że można domówić jako opcja, bo o to nie pytałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi89    38

uprawa bezorkowa albo bardzo ciężkie gleby redlica podwójna talerzowa (nacisk redlicy do 50 kg)

siew po orce lub w bezorce ale na lżejszych glebach (docisk redlicy do 25 kg) i z mniejszą ilością resztek pożniwnych redlica pojedyncza talerzowa z rolką kopiująca spokojnie wystarczy. W redlicy pojedynczej jest taki gumowy krążek czyszczący redlice. ten czerwony krążek na zdjęciu. 

Lejki wlotowe

w obu redlicach docisk ustawiany centralnie, ale głębokość w podwójnej redlicy regulowany za pomocą dwóch śrub, w pojedyncze za pomocą sworznia na każdej redlicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

mówiąc o kółku czyszczącym miałem coś innego na myśli, redlica przypomina z wyglądu redlicę dwutalerzową, ale jeden talerz jest stalowy (większy), drugi jest z tworzywa/gumy (trochę mniejszej średnicy), jak dobrze pamiętam co coś takiego w integrze widziałem, ktoś też wklejał zdjęcie takiego rozwiązania z agromaszu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

@sumek666ma u siebie takie rozwiazanie z tym talerzem czyszczacym

 

IMG_20210404_221012_237.jpg

Edytowano przez rex15
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

O to to, to jest na pewno lepsze rozwiązanie niż te ,,kółko" z pottingera. Z resztą roTec z amazonki to w pewnym sensie takie rozwiązanie, dosiewaliśmy teraz kawałek łąki miescami w błoto i najmniejszych problemów nie było z zapychaniem , a i w czasie siewu można się zatrzymać bez podnoszenia siewnika i też nic się nie stanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi89    38

@yaro_1no w Pottingerze też się nie zapycha. Też można się zatrzymać. Według mnie te rozwiązanie wystarczy i się sprawdza. Mnie ta redlica roTec jakoś nie przekonuje i słyszałem od jednego użytkownika że ona dział dobrze jak jest nowa, ale jak się trochę zużyje talerz to robi się za duża przerwa między redlica a kołkiem plastikowym i się zapycha. Nie wiem czy prawda. 
mnie akurat bardziej przekonuje redlica i za nim kółko które dogniata i kopiuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

Jedno i drugie rozwiązanie ma wady i zalety, dużo też zależy od warunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj