Skocz do zawartości
eddi87

Agregat dosisk dziekan Apollo czy na łańcuszku Bomet

Polecane posty

eddi87    0

Witam, planuje zakup agregatu 2.1m do c360 i mam do wyboru bomet na łańcuszku za 2700 lub dziekan Apollo na docisku pływający za 3150. Wg was w który lepiej zainwestować? Ziemie pierwsza druga klasa pagórki.

viperwlkp    13

no powiem tak do c360 kupilismy kiedys agrofactory 2'1 przedni wal i z tylu walki na lancuszkach no i ma co robic do tego kola z przodu ida do gory. wiec ten docisk do dodatek chyba zbedny na takiego ursusa

Wiadomość z agroFakt.pl

akmaly    180

Nic mu nie będzie. Docisk nie jest po to aby było ciężej, tylko aby wałki nie skakały.

viperwlkp    13

mi chodzi ze dochodzi dodarkowe zelastwo czyli waga a na czym docisk polega to wiem

matias95    74

Jak sama nazwa wskazuje dociska walki do ziemi przez co lepiej kruszy bryły. Ja polecam dziekana. Użytkuje ich wał od kilku sezonów wraz z ug 2.1 i jestem bardzo zadowolony. Pomimo szerokich łap w kultywatorze (większe opory niż w agregacie) daje sobie radę bez problemów, a piasków to jja nie mam. Maszyny dziekana są na pewno trwalsze od bomet'owskich, ale mogliby popracować nad kosmetyką

eddi87    0

A jaka jest zasadnicza różnica pomiędzy tymi walkami? Docisk lepiej rozbija bryły?

MF675ursus    70

Tak. Oprócz ciężaru samych wałków na glebę działa dodatkowa siła dociskająca pochodząca ze sprężyn. Bierz na docisku, szczególnie że ziemie masz ciężkie

eddi87    0

Panowie a który rodzaj docisku wybrać? Dwa pierwsze imo to to samo.

post-14001-0-86638900-1503872209_thumb.png

post-14001-0-65653300-1503872243_thumb.png

post-14001-0-08780500-1503872288_thumb.png

akmaly    180

Zdecydowanie 3. Tylko takie rozwiązanie gwarantuje równą pracę obu wałów. Zauważ że przy 1 i 2 jest źle założona regulacja, nakrętka do regulacji nacisku sprężyny powinna być pod sprężyną ( dodatkowa nakrętka ), bo tak jak jest będzie podnosiło tylny wał do góry. Druga sprawa to dla 1 i 2 rozwiązania sprężyna dociska głównie tylny wał, a w 3 oba równo.

Oczywiście nie dyskwalifikuje to 2 pierwszych rozwiązań, jeśli cenowo jest atrakcyjnie możesz śmiało brać bo i tak będzie lepiej niż na łańcuszkach.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się