Polecane posty

Witam, stoję przed zakupem kosiarki ale nie byle jakiej chodzi o maszynę którą będe pielęgnował ogródek :D
Myślę nad dwoma znanymi markami Viking oraz Partner prosze o opinie posiadaczy tych sprzętów może polecacie jakąś inna firmę. Wkońcu gospodarz nie żyje samym polem czasami trzeba zająć sie ogródkiem :D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Kosiarki pod logo Partner to w zasadzie kosiarki Husqvarna bo Husqvarna jest właścicielem Partnera,który w swojej ofercie kosiarek nigdy nie miał.Są prawie identyczne tylko trochę taniej wykonane i tym samym są tańsze w zakupie od oryginałów z logo Husqvarna. Viking jest własnością Stihla i robi sprzęt dość drogi ale bardziej dla hobbystów niż profesjonalny. Drogie są też części do Vikinga.

Generalnie wszyscy robią coraz bardziej plastikowo i bardziej pod późniejszą obsługę w serwisie. W sumie tak jak przy sprzęcie rolniczym ważniejsze jest to gdzie masz bliżej serwis i czy ten serwis to serwis czy punkt dojenia klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1949

A ja powiem tak: viking, Stiga czy partner to popierdółki wobec np sabo. Osobiście użytkuję teraz kosiarkę cedrus z silnikiem Loncin który jest taki sam jak OleO ale ma kiepskie koła. Bardzo fajne podwozia robi alko bo solidne i duże koła dobre na nierówności. Można też kupić kosiarki weibang bo mają dobre koła ale są droższe od mojego chinola. Ogólnie przestawiłem się na kryterium ceny bo przy trudnym terenie jak dobrze coś zahaczysz to tak samo ośka leci. Bez przesady z wielkością kosza bo kiepsko to przy pełnym jedzie i dobrze kupować już maszynę z wajhą obrotów. Napędu używam przy pełnym koszu, aby z miejsca ruszyć albo pod górkę bo tak to za wolno przeważnie idzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Prawdę mówiąc najlepszą kosiarką na trawnik w koło domu są owce. W przeciwieństwie do kóz nie niszczą kwiatów, drzew i krzewów a w raz ze zmniejszaniem się intensywności wzrostu trawy od lata do jesieni można po kolei zmieniać te kosiarki w pyszną baraninę na grila :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Różnice zawsze są mimo podobnych silników bo te firmy mają trochę odmienne podejście do konstrukcji kosiarek. W kosiarkach Husqvarna można też spotkać silniki Hondy. To bardzo dobre i ciche silniki ale oczywiście droższe i kosiarki z nimi to też wyższa półka cenowa.

Dobierając kosiarkę trzeba brać pod uwagę to jaka jest powierzchnia do koszenia, jaka jest trawa na trawniku czyli czy trawnik jest chociaż trochę profesjonalny czy to "zwykła" łąka tylko często koszona. Ważne jest też ukształtowanie terenu bo na płaskim zda egzamin każda a na dużych pochyłościach musi mieć napęd i powinna mieć silnik smarowany pod ciśnieniem a nie rozbryzgiem jak to jest w większości typów. Silniki smarowane pod ciśnieniem są też droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1949

na silnikach z pompką to ceny od 4 kpln
stihloski viking ma obudowy z aluminium - lżejsza kosiarka ale i z tych drogich.
We wszystkich budżetowych napęd przetrzymuje gwarancję ale ostatnio taką opinię usłyszałem też o vikingu właśnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj