Skocz do zawartości
sobek112

Suszarnia zasada działania

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sobek112    12

Kupiłem suszarnie daszkową 8t do tego była nagrzewnica na ropę i turbina która wpycha powietrze do środka suszarnii. Gdy ustawie turbine w stronę która pokazuje strzalka przy silniku powietrze jest zimne natomiast gdy turbina pracuje w druga stronę suszarnia szybko nagrzewa się i osiąga duża temp, nie można dotknąć rur którymi leci powietrze do suszarni. Jak to ma właściwie działać?

Tigon    22
(edytowany)

Gorące że jest to dobrze skoro temp powietrza np w suszarni do qq ma przeważnie 90-120 stopni to i na początku wlotu rura osiągnie podobną temperaturę ważne by zboże czy co tam suszysz było w ciągłym ruchu, dodam ze jak ja u siebie susze qq to jak ją biorę w garść to czuć jak mocno jest gorąca.

Edytowano przez Tigon

hodowca9009    1

daszkowa i pracuje w przepływie?

Jeśli tak to powinno być ze u góry suszarni jest dmuchane powietrze ciepłe, zaś na dole (ostani segment lub dwa) dmuchane jest powietrze zimne. Jeśli wrzucisz do silosu gorące ziarno to też się zepsuje - musisz je wystudzić.

Wiadomość z agroFakt.pl

sobek112    12

Właśnie tak to wygląda, że na górze jest powietrze cieplejsze i ziarno tam szybciej zostanie osuszone. Zastanawiam się nad tym czy w suszarni musi być podajnik, który przerzuci te zboże podczas suszenia chociaż dwa razy? Powietrze, które jest wtłaczane przez turbinę ma na rurze prowadzącej do suszarni zapadkę, wygląda to tak, że mogę tam regulować ilość powietrza, które wędruję do suszarni. Podczas suszenia trochę przymknę zapadkę i turbina ma ciężej, ale za to suszarnia osiąga odpowiednią temp. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 840719
      Witam,
      mam pytanie odnośnie zakupu ziemi i założenie siedliska. 
      Mam 34 lata, urodziłam się na wsi więc "klimat wiejski" nie jest mi obcy. 
      Po liceum przeniosłam się do większego miasta i zaczęłam studiowanie (kierunek nie związany z rolnictwem).
      Studia skończone, jest wykształcenie wyższe, jest praca, jednak nadal "coś ciągnie" poza miasto. 

Przejrzałam działki rolne i w oko wpadła mi taka o wielkości 65 arów z możliwością podłączenia wody i prądu.
      Według ustawodawcy muszę być "rolnikiem" aby zakupić taką działkę. 
      Czy w takiej sytuacji wystarczy tylko abym posiadała ukończone studia podyplomowe o kierunku rolnictwa (???)
      a przy ewentualnym zakupie sprzedawca zgłosił to do ANRu??

pozdrawiam i dziękuje za pomoc
      Monika

• Przez misiek10
      przeszukalem forum i nie znalazlem takiego tematu, wiec postanowilem zalozyc. sklonil mnie do tego fakt, ze okazalo sie, ze szczury ze stodoly chadzaja sobie po chlewie i wyprozniaja sie w srute dla swinek. i tu mam klopot. jak unicestwic te wrednoty? jedna metoda, to lapki - niby tak, ale jaka to musi byc lapka, zeby takie cielsko zlamac. trutka - dobry pomysl. tyle tylko, ze w stodole lezy sobie zboze i jak myslicie: co wybierze szczur - zboze czy trutke? wiec pytam sie was co tu zrobic. zaznaczam, ze nie jest to jakis ogromnie palacy problem, ale chyba lepiej nie miec szczurow niz miec, prawda? no wiec wymyslilem, ze wezme ponasypuje trutke do pudelek i poobstawiam nimi zboze dookola, zeby jak zwierzak bedzie szedl na jedzenie, to zeby najlpierw skosztowal trutki. ma ktos inny pomysl?
    • Przez SamaPrawda
      Witam, co sądzicie o takiej siatce na ptaki? Dała by radę ochronić folie na pryzmie od ptaków? kiedyś porozciągałem siatkę z bel i niby ptaki nie siadały, ale z tym trochę roboty bo jednak małe kawałki siatki a tutaj by było wygodniej. Co o tym sądzicie? https://allegro.pl/siatka-ochronna-przeciw-ptakom-na-ptaki-8x20m-i7163003736.html#thumb/3
    • Przez arek1990
      witam powoli przymierzam się do inwestycji , ma to byc budowa uniwersalnego budynku który ma mi słuzyc po częsci jako garaż ,przechowalnia zboża ,miejsce przygotowywania pasz itd . szukając najtańszego i najodpowiedniejszego dla mnie rozwiązania natknąłem się na budowle o nazwie hale łukowe czy ktoś z was wykorzystuje takie hale do podobnych celów o których wspomniałem wyzej .

interesuja mnie wszelkie informacje na temat tej budowli cena , wytrzymałośc funkcjonalność itd.

z góry dziękuje za info . CHODZI MI O COŚ TAKIEGO.--> http://lodz.olx.pl/hala-lukowa-konstrukcja-stalowa-magazyn-garaz-stodola-warsztat-wiata-iid-366078609
    • Przez simpleNICKpl
      Witam. Planujemy wykonać płot wokół chlewni tak aby spełniał wymogi bioasekuracji. Moje pytanie jest takie: Z czego płot może być wykonany? Musi być zrobiony z betonu? Pozdrawiam

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.