DarekFi

Pronar 1221a

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DarekFi    0

Witajcie rozmyślam kupno ciągnika probar myślałem zakupić 82a lecz może być za słaby. Znalazłem pronara 1221a w firmie handlującej maszynami, potrzebują waszych opinie na temat firmy "SWISS-POL import export" wyczółki 90 zaraz za miejscowością Mordy. Z tego co udało mi sie ustalić to coś tam zrobią i sprzedają ( posiadają warsztat) byłem oglądałem ciągnik ma w spore wycieki z pod spodu ciężkie to zlokalizowania bez umycia. Według sprzedającego ma 3200 motogodzin. Lakier na ciągniku jak dość mocno wyblakły. Oglądałem z podobnym przebiegiem i lakier był w lepszym stanie czy to jest wina nie garażowania maszyny?
Ewentualnie czy jest jakiś fachowiec który podjedzie ze mną i oceni stan maszyny? Okolice Bielska Podlaskiego
https://www.otomoto.pl/oferta/pronar-1221-a-orginal-130-km-mtz-bielarus-1523-ciagnik-rolniczy-pronar-1221a-nie-zetor-ursus-deutz-1025-a-ID6yNlhw.html

Edytowano przez DarekFi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekFi    0

a nie myślałeś nad 1025 ?

Myślałem ale nie ma w mojej okolicy. Jeden był ale sprzedał sie w ciągu 3 dni. Dobrze by było ze skrzynia zsynchronizowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Na to wygląda. Zastanawiał się nad 1221 ale do lasu w góry do za duża stodoła. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ciężko powiedzieć. Na pewno ma najbardziej solidną skrzynię,  trochę poprawiony względem starego wolnossącego i 25 koni więcej. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekFi    0

Zastanawiam sie czy pronar 82a da radę siebie z agregatem agromasz wał strunowy 3m + amazone d7 specjal || 3m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Zależy od ziemi i terenu, może być problem wg mnie a nawet jak pociągnie to prędkość mała będzie. Raczej bym myślał nad 1221 chociaż opony z przodu słabe z tego co widzę. Pokaż jeszcze tego 82a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekFi    0

Zależy od ziemi i terenu, może być problem wg mnie a nawet jak pociągnie to prędkość mała będzie. Raczej bym myślał nad 1221 chociaż opony z przodu słabe z tego co widzę. Pokaż jeszcze tego 82a

MTZ Pronar 82A super stan w orginale

https://www.olx.pl/oferta/mtz-pronar-82a-super-stan-w-orginale-CID757-IDnrBgg.html

 

Pronar 1221 ma wycieki niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Siewnik chcesz na agregat zakładać? Ciężko będzie miał 82A. Sam agregat pójdzie ale razem nie widzę tego.

Druga sprawa... wycieki w 1221 można bez problemu usunąć a w 82 koni nie dołożysz niestety. Chyba że będziesz się bawił w uturbianie.

Osobiście szukał bym 1025 tyle że starsze modele mają podnośnik z jednym siłownikiem co nie jest najmocniejsze ale można wzmocnić, belarusy za to większość ma już monoblok, zaczep w szynach i krzyżakowy most. Mają gorszą kabinę ale lepszy przedni most, podnośnik i układ zaczepowy.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Zapomnij o Pronarze 82a do 3m agregatu,chyba że 5kl i rownina,na moje 1025 byłby akurat,szwagier posiada takowy zestaw a faktycznie zastanów się mocno nad Belarus 1221 ściągniety z zachodu,dużo lepsze wykonanie niż pronar. Pronar 82a ma brak synchronizacji skrzyni.Szukaliśmy zimą pronara 82sa w Polsce stan techniczny masakra ogladanych egzemplarzy[zajechane skrzynie,silniki do remontu] no i ceny około 60tyś.W końcu został kupiony belarus 1221 z Anglii z turem, klimą  z przebiegiem 850mh za 85 tyś i na razie jest dobrze.Pronar 1025 fatalna skrzynia do ruszania z przyczepami i transportu

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W ruszaniu podobno nie za fajnie w 1025 a z drugiej strony znam osoby co dają rady. W polu za to fajny biegów trochę idzie fajnie dobrać.

Ja swojego rusa pół roku szukałem w końcu kupiłem ze zwózki z Niemiec bo w Polsce takie złomy że głowa boli.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Sam bym pojechał do Ciechanowca obejrzeć, gdybym miał szmal.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekFi    0

Sam bym pojechał do Ciechanowca obejrzeć, gdybym miał szmal.

stan ładny olej nie leci. Trochę przygotowany do sprzedaży. Pomalowane felgi tył. Dokładnie umyty. Ale jakieś zgrzyty w skrzyni słuchać. Jak by tryby sie zazembialy. Nie wiem czy tak powinno być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

W ruszaniu podobno nie za fajnie w 1025 a z drugiej strony znam osoby co dają rady. W polu za to fajny biegów trochę idzie fajnie dobrać.

Ja swojego rusa pół roku szukałem w końcu kupiłem ze zwózki z Niemiec bo w Polsce takie złomy że głowa boli.

Belarus 1025 i 1221 mają trochę niższe prędkości na poszczególnych biegach w stosunku do Pronara,co do biegów przy 1025 w polu używany praktycznie tylko 4 bieg drugi zakres a ruszanie z ciężarem kosztem palonego sprzęgła,pronar 82a  niesynchronizowana skrzynia biegów i teoretycznie zawsze może  coś zgrzytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody43    202

pamietaj tez ze te traktory maja slabe womy i to mysle najwiekszy minus tych traktrow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Belarus 1025 i 1221 mają trochę niższe prędkości na poszczególnych biegach w stosunku do Pronara,co do biegów przy 1025 w polu używany praktycznie tylko 4 bieg drugi zakres a ruszanie z ciężarem kosztem palonego sprzęgła,pronar 82a  niesynchronizowana skrzynia biegów i teoretycznie zawsze może  coś zgrzytać

Czy jest różnica w przełożeniach pronar a belarus nie wiem. 

Wiem że 1025 ruszają na niższym zakresie zmieniając go w czasie jazdy na wyższy. Upierdliwe pewnie jak w 82 zmiana z 8 na 9 przez żółwia po drodze.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z tego co mi wiadomo to pozadna rodzinna firma. tak mi kiedyś jeden kierowca tira z tamtych stron opowiadał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niuch2016    29

Z czego co mi się wydaje to 1221 i 1025a mają te same skrzynie i dlatego 1025a ma problemy z ruszaniem pod obciążeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

A nowego 1025 idzie jeszcze kupić? Jaką on ma normę emisji spalin? Ma napchane tam tych dpf-ów i innych pierdół EKO? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj