matip

Mengele Mammut 7300 zapycha się rura oraz problem z silnikiem

Polecane posty

matip    1

Mam pytanie zapycha się rura jak jest wilgotna kukurydza np. rosa z rana czy jak jest zielona nie dostana...jak sucha to idzie dobrze co może być.

Oraz mam pytanie dolny wąż od chłodnicy gruby mam zimny czy termostat nie puszcza na duży obieg? w wyrównawczym jest gorąca, i górny wąż chłodnicy też ale chłodnica jest zimna i z kranika z dołu leci zimna woda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Addam    14

masz może źle ustawiony gniotownik i dmuchawa lub rura przyrdzewiala drugie pytanie to raczej termostat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matip    1

Termostat stary ok ale daliśmy nowy bo stary miał delikatne ślady na uszczelnieniu od pracy ale otwierał się.

Złożone sprawdzone łopatki pompy wody też ok na razie sprawdzimy w sobotę w kukurydzy,

Co do wydmuchu łopatki nawiewu jak nowe szczelina 0.5cm między obudową, rura  śliska jak się ustawia gniotowniki mają ok 0.5-0.7cm szczeliny między sobą naciągałem je śrubami od spodu i steruje je siłownik załączany z kabiny jak powinno się je ustawić poprawnie?

Wyżłobienia mają ładne, ząbki ostre z czubkiem nie zaokrąglone...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matip    1

Właśnie tak czytam i czytam ale nigdzie nie piszą jak się je ustawia co prawda kręcąc dolnymi śrubami (pod gniotownikiem popuszczając nakrętkę) zbliżają się do siebie i chyba tak działa regulacja?

Mam już nakrętki na końcach śruby bardziej nie da się podciągnąć szczelina ok 0,5- 0,7mm

Ponadto jest tam siłownik jak go wsunę to rozdziela walce na ok 1cm czyli on je rozłącza.

Czym którymi śrubami się je prawidłowo reguluje jak możesz to daj zdjęcie czym to ustawiać.

Z góry dzięki w sobotę próba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Ja mam starsza SF. U mnie walce regulujesz srubami po bokach maszyny. U ciebie pewnie to samo. Silownikiem mozesz walce rozsunac ale na zlozonych walcach 3mm to idealna szczelina i tak powinno byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulwa    6

jakie dokładnie macie ustawienie sieczkarni??jaką ustawiacie długość sieczki i jaka szczelina na gniotowniku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Sieczke przewaznie na 1cm sie spotyka jak pomagam ludziom wozic. W tamtym roku na 8mm u siebie cielismy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matip    1

Chodzi wam o śruby na klucz 30 i popuszczając nakrętki w dół są 2 nakrętki jedna z góry płaskownika i druga z dołu płaskownika a przesuwa się śruba jak kręcę nakrętkami w dół tzn. odkręcając je gniotowniki zbliżają się do siebie ale mam już nakrętki na samym dole śrub i nie mogę dalej podciągnąć chyba już wyrobiony ten mechanizm jest...

Jak ktos ma zdjęcie które to śruby dla pewności czy kręcę właściwymi i w dobrą stronę to proszę o pomoc jutro ruszam na próbę co się będzie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matip    1

Patrzyliśmy na to jeszcze dziś i są luzy na mechanizmie nakrętki na końcu śrub z lewej i prawej, siłownik podnosi górny gniotownik na opuszczonym szczelina ok.0.5cm więcej nie dało rady zrobić a są jeszcze takie 2 sprężyny u góry przy górnym gniotowniku one też się jakoś regulują?

Pytanie 2 dziś zapaliła się kontrolka od prawdopodobnie temperatury oleju hydrauliki taka przy kierownicy coś jak na foto(poglądowe z google):

http://obrazki.elektroda.pl/5338895700_1364402990.jpeg

Ale raczej problem z czujnikiem lub instalacją bo ledwo odpaliliśmy także nie możliwe by był gorący poziom w zbiorniku też jest.

Tu pytanie gdzie ten czujnik jest przy pompie dużej za silnikiem jest jakiś czujnik ale nie podpięty był odkąd go mamy a kontrolka zaczęła dopiero świecić ah same problemy z tym mengele.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Ile masz ta mengele czasu?
Duzo masz do ciecia ta sieczkarnia?
A noze w jakim stanie, ile zostalo ranta za nozem? Tu wszystki idzie jedno za drugim i sila wywalania sieczki jest zalezna od qszystkich elementow tnacych i szczelin na podzespolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matip    1

Mam 2 sezony rura zapycha się sporadycznie ale z rana jak rosa prawie zawsze.

Jutro o 9 próba, noże są w bdb stanie nie zużyte, stalnica też ok.

Luzy ma na mechanizmie tych walcowników i nie idzie ich tymi śrubami podciągnąć bardziej zostawiliśmy na ok.5mm co do wydmuchu łopatki ładne a założyliśmy nową blachę bębna tą od baku i wyregulowaliśmy łopatki wiatraka idą 2mm po samej ściance.

Boczna blaszka wentylatora na ok 2-3cm ta wlotowa? na 2 śrubki z prawej.

Ta kontrolka nas dziś zaskoczyła wie ktoś gdzie ten czujnik od kontrolki temperatury hydrauliki? Może to oznacza też zapchane filtry? Czy jak je wymienię muszę odpowietrzać układ? |Jeśli tak to jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Jaka powinna byc szczelina miedzy łopatami wentylatora a dnem ? Bo u mnie ustawione jest ze wlot mała szczelina a wylot wieksza szczelina, dno mam troszke poddarte ale do konca to chodziło choc sorgo a koniec  to słabo wylatywało.  Kosiłem ta sieczkarnia 3 sezony i jeszcze nie miałem problemów z wyrzutem ale wszystko sie zużywa i trzeba posprawdzac.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matip    1

Z tego co googlowałem to ok 2.2-3.5mm łopatki od ścian  bębna  chyba w instrukcjach class-a

Gniotowniki gdzieś ktoś pisał że w JD ustawiał na 1mm ale ogólnie piszą 1-2mm szczeliny na złożonych.

W bębnie masz 1 balchę regulowaną dużymi nakrętkami da się ją zbliżyć do wentylatora...

Nici z dzisiejszej próby padał deszcz i jest mokro.

Edytowano przez matip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Tak wiem ze jest regulacja na mimosrodowych śrubach. Ale nie chciałem ruszac bez upewnienia sie ze jest zle  teraz juz  mysle ze trezba zminjszyc szczeline bo tak na oko to pewnie z 10mm ma na wylocie


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Ja  mam sf, i jak miałem problem z wyrzutem to wywaliłem tą przesłone od wentylatora(przyspieszacza) żeby więcej powietrza dostawała , i jak ręką odjął  , i jeszcze jak się nawracam to nie ujmuje dużo gazu żeby w razie jak wpadnie jakaś kukurydza to żeby w ruże nie została tylko żeby ją wywaliło bo jedna druga trzecia zostanie i się w końcu zapcha . A propo wanny wentylatora claasy mają łopatki z zębami a mengelki płaskie tak jak i JD , ja bym ustawiła tak jak  w JD . A w kanale nie ma jakiś zadziorów może wkłady już się przecierają? Panowie takie pytanko bo się przymierzam do mammuta , od którego roku i które modele mają zmodernizowaną ostrzałke bęben i gniotownik?


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ostrzałka pojedyncza jest w mamutach ze srebrnymy dachami 97r w góre, case i MF.  Ja na uwrociach w ogóle nie ujmuje obrotów. Z zadziorami w blachcach to jest prawda w ubiegłym sezonie przetrła mi sie zaraz na poczatku rury. A co do Okienka do regulacji powietrza tez mam wywalone juz :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Dzięki Biały za info . Moim zdaniem dosuń wanne wiatraka  troche i zobacz jak idzie , jak za bardzo dosuniesz to będzie oprócz lepszego wyrzutu też więcej palić . Mi raz łopatka się przestawiła jak nóż z dociskiem przeleciał  przez maszyne  to trzeba było  ustawić , ale tak na oko to z 5 mm będzie a gniotownik to nie wiem czy Ty czy ktoś inny pytał powinno się tak ustawić żeby blacha 2mm się suwała , Ale to ustawia się na dokręconych sprężynach bo jak bez sprężyn się ustawi a później dopiero sprężyny na ciagnie to wyjdzie locha  bo sprężyny tak jak by kasują luz na sworzniach od górnego wałka . Raz na zdjęciu widziałem bęben nożowy i albo złudzenie optyczne albo on był inny chodzi o to że wydawało mi się  że był dołożony kawałek materiału pod nóż  w sensie tam gdzie uderza sieczka tuż po odcięciu przez nóż ( w starszych maszynach te uchwyty pekają bo normalnie materiał je wyciera z czasem) Mam racje Biały ?? Czy mi się wydawało . https://www.olx.pl/oferta/beben-tnacy-gardziel-mengele-mamut-case-masey-ferguson-sf-przyzad-CID757-IDiPRqP.html#bb929a3b74 na olx jest bęben niby od sf tylko że w sf jest inny układ noży i właśnie wydawało mi się że materiał jest dołożony a to blachy są dalej ciete i one tak wystają 

Edytowano przez Andrzej24871

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Nie przygladałem sie nigdy tak szczegółowo bebnowi. Własnie u mnie w ubiegłym sezonie ułamał sie kawałek jednego noża i przeleciał przez maszyne mozliwe ze troszke narozrabiał


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matip    1

Co do okna wlotu to piszecie o tej blaszce ok fi.20 na 2 śruby z prawego boku bębna>? jest ona ok 2-3cm od bębna to ją wywalić całkiem i ma być dziura?

Natomiast co do wentylatora to w instrukcji JD jednak było link do całego artykułu:

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/przygotowanie-sieczkarni-do-kukurydzy,53116.html

Edytowano przez matip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulwa    6

Witam. Mam pytanie. Kemper w dużej kukurydzy czasami mi staje. Słychać trykotanie jakiegoś sprzęgiełka. Poje pytanie brzmi gdzie mogę go szukać. Bo z tego co mi wiadomo do w kemperze jak i w sieczkarni są sprzegła ślizgowe (tarczki). Mengele mammut 6800 kemper 4500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Rraczej nie staje ci kemper tyko puszcza sprzegło na jednym z wałków wciagajacych które maja naped z głownej przekładini. Tam sa sprzegła zapadkowe  ze spręzynkami i te sprezynki lubia pekac a wtedy spzegło nie ma swojego ustawionego momentu obrotowego do pracy.

Ale sa dostepe komplety naprawdze z walterscheidta i kilku innych firm pasuja zamiennie. 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Pytanie trochę z innej beczki jak spuścić olej z silnika mercedesa gdyż w tym korku jest jakiś śrut który trzeba wcisnąć, czy jest jakiś patent na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matip    1

Panowie dziś po 2 teście silnik na razie pracuje ok odpukać, woda na zielonym polu chłodnica dołem jak i dolny wąż lekko ciepły ale widać tak ma być dobre chłodzenie mają te mammuty.

Rura się już nie zapycha widać ta blacha z regulacją ma do tego dużo u mas jest to 1-2mm od łopatek i idzie jak burza.

A pytanko czy Wy przy kukurydzy po w połowę szyby przedniej też musicie zwalniać i powolutku jechać bo inaczej zapcha kemper?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barolo_92    0

Andrzej mam mamuta 7800 na sprzedanie z kemperem 4500.m122 typ. Centralne smarowanie. Ostrzałka na jeden kamień  .wszystko gra i buczy .zainteresowanych zapraszam na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj