Skocz do zawartości
Marecki2922

Szczelina na klepisku mega 204

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Mega
Marecki2922    11

Witam potrzebuję porady jaka powinna być szczelina wylotowa na klepisku bo w moim MEGA 204 jest klepisko uniwersalne i na wylocie nie da się ustawić mniej niż 9 mm , i myślę że przez to mam kiepski omłot szczególnie pszenżyta 

Jacek23    2

Na klepisku głównym 3 listwa od końca, dźwignia na 3 otworze powinno być 9mm. 3 listwa z przodu 12mm. 4 listwa klepiska wstępnego 15mm.

Marecki2922    11

No tak to jest książkowo i właśnie tak ustawiłem  tylko że na czwartym otworze dźwigni no i nie da się przestawić na mniejszą szczelinę np. na drugi otwór czyli wychodzi mi na to że nie da się ustawić mniej niż 9 mm na wylocie głównego klepiska , 

Wiadomość z agroFakt.pl

Jacek23    2

Klepisko przykręcone jest do cięgieł śrubami. W trakcie regulacji przesówają się w prostokątnych otworach obudowy, jest tam kwadratowa podkładka dystansowa. Musisz odkręcić te śruby, wcześniej zluzować zabezpieczenie M8 od wewnątrz. W tych prostokątnych prowadnicach masz zabity brud, który blokuje dalszy przesów klepiska. Wyczść to i możesz kwadratowy dystans zeszlifować z jednego boku. Po tym wszystkim możesz ustawić wylot klepiska na 2 mm.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się