Skocz do zawartości
kacperelomelo

kury nioski się nie nie niosą

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Kury

Witam! Od około roku prowadze hodowlę kur niosek i ciagle mam problem z niesnością kur w tej chwili mam około 90 sztuk kur rasy rosa kury były kupowane na targu kury są w różnym wieku. codziennie dostają wymieszaną pasze czyli zmieloną pszenice oraz gotową pasze np. kurka naturka w proporcjach 2łopatki zmielonej przenicy i łopatka kurki naturki nawet gdy zwiekszalem porporcje 2>3 nic to nie dawało.Do tego dostają jeszcze polfamix do picia dla niosek i nic. na dzień od 90 kur mam 25-30 jajek co dla mnie nie jest dobrym wynikiem. kury mają spory wybieg plus przed wiecorem wypuszczam je z wybegu i chodzą gdzie chcą.gniazda są dobrze wysane i jest ich 24 i są duże. pomóżcie błagam

Kaladin    0

Możliwe że jest to spowodowane tzw. pierzeniem czyli zmianą takjakby ubrania przez kury. Każda kura po przeżyciu co najmniej 12 miesięcy gubią pióra, lub ma tylko przerwę w noszeniu jaj. Proces ten powtarza się 1 w roku, i dotyczy wszystkich kur.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MiGr
      Witam czy ktoś doradzi jaką pasze stosować dla kur niosek 23 tygodniowe 300 szt i ile dziennie podawać
    • Przez Kam8473
      Cześć wszystkim mam takie plany jak zalozenie kur niosek okolo 200 -300 sztuk możecie mi dostarczyć potrzebnych informacji o tej produkcji jaka rasa ile paszy na 1 osobnika opłacalne czy nie opłacalne 
    • Przez DanielKocima
      witam mam pytanie odnośnie chorob kur niosek , u mnie występuja 2 przypadki, pierwszym kura jest taka osowiała, ospała przez ok. 3 dni, poźniej zdycha, a w drugim przypadku kurze jak by paralizowało noge lub jedną strone jest taka płaska nie może zabardzo złapac rownowagi i podpiera sie skrzydłem co to może być???? moje kury maja sie jak w bajce swieża woda odpowiednie zywienie sucha ściólka, co może byc przyczyna i jak zapobiegac?
    • Przez Daniipeee
      Witam, jestem nowy na forum więc Cześć wszystkim , wracając do sedna sprawy, Chciał bym zacząć hodować kury nioski ok.1000 szt. Do dyspozycji mam stara stodole która można przerobić na kurnik wymiary ok 12mx25m. Do dyspozycji mam 1ha łąki granicząca ze stodoła na wybieg i 5ha na zasianie. Chciał bym dowiedzieć się coś na temat hodowli , opłacalności, wymaganiami, pozwoleniami, i czy warto, na koniec dodam tylko ze nie mam doświadczenia w rolnictwie. Lecz mam zapał i chęci. Proszę o wyrozumiałość 
      pozdrawiam DM
    • Przez chudy14145
      Witam.jak prawidlowo przechowac zebrane jajka przed sprzedaza?
      w jakiej temperaturze?
      jak dlugo mozna przechowac jajka?
      Podzielcie sie swoja wiedza i spostrzezeniami