Janbrach1

Co grozi za jazdę bez kategorii T z przyczepą jednoosiową lub dwuosiową?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sadek9    186

Wszystko wszystkim nawet będziesz ciężarówką jechał bez odpowiedniej kategorii to za pierwszym razem 300 do 500 zł mandatu za recydywe napewno 500 ale i sprawa w sądzie do 2 lat można dostać maksymalnie ale to nie jest jeszcze cała kara bo przykładowo nawet nie z twojej winy ktoś się z Tobą walnie i Ty jesteś wtedy winny bo nie miałeś prawa tam się znaleźć więc firma ubezpieczeniowa stosuje regres i za wszystkie szkody ew. renty płacisz ty z własnej kieszeni a niech ktoś sobie os bardziej uszkodzi albo i zginie no to już naprawdę masz problem i wczasy w kratkę. Podobnie jest z jazdą pod wpływem alkoholu lub jazdą ciężarowym bez rejestracji czasu pracy i to ten regres ubezpieczenia jest najbardziej dotkliwy $$$$$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tą winą to pojechałeś ostro . Winy nie zmienia brak uprawnień ani alkohol , tylko kara może być inna . Czyli w skrócie - Jeżeli dojdzie do wypadku z Twojej winy , a druga strona nie będzie miała uprawnień lub będzie pod wpływem , to nadal będziesz winny .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

co jeden to tu lepszy... przyczepa to pojazd który musi mieć dowód rejestracyjny, czyli tylko przyczepy i ewentualnie wozy asenizacyjne które zaczęły być rejestrowane jak się PROWy zaczęły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Następny mądry. Dowód rejestracyjny nie jest wyznacznikiem czy to jest przyczepa czy samochód. Przyczepa to przyczepa jak poszukasz dokładnie to znajdziesz podział przyczep na kategorie gdzie w grupie przyczep specjalnych jeśli mnie pamięć nie myli jest właśnie beczka asenizacyjna.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

na kategorii b to ciągnik do 3,5 t masy całkowitej + przyczepa (rozrzutnik 1 osiowy) nie przekraczający masy pojazdu holującego ciągnącego. b+E t 2 przyczepy bez ograniczeń wagowych oprócz tych ładowności w dowodach przyczep. koniec tematu. pierwsze złapanie = jazda bez uprawnień 500zł drugi raz sprawa w sądzie i grzywna raczej już poważna .koniec tematu. u nas pod tym względem policja się nie czepiabo akcja żniwna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Benny82 przy ciągnikach rolniczych nie ma żadnych ograniczeń wagowych, na B możesz ciągnąć tylko przyczepkę samochodową do750kg ciągnikiem i tyle a wszystko co ma koła i jest ciągane przez ciągnik wymaga be lub T, wiem wiem kiedyś mówione było że wszystko co nierejestrowane można ciągać na B widocznie interpretacje przepisów się zmieniły, bo 10 lat temu sam broniłem takiej wersji bo tak mówiła policja teraz im się odmieniło i wszystko co ciągnik ciągnie to jest przyczepa i tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Cytat:

Podstawowy dokument, jakim jest prawo jazdy kategorii B uprawnia nas do prowadzenia ciągników rolniczych bez względu na ich masę. W przypadku zamiaru pracy z przyczepami specjalnymi, wozami asenizacyjnymi itp. pojazdami które nie są rejestrowane oraz maszynami półzawieszanymi czy ciągnionymi, konieczne jest posiadanie prawa jazdy kategorii T lub B+E.

 

A tu podział przyczep. Jak widać i beczka jest przyczepą specjalną.

http://boleslawiec.wku.wp.mil.pl/files/boleslawiec/file/pobieralnia/gotowe-druki/klasyfikacja-pojazdow-wg-ITS.pdf

 

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2017 o 22:55, sadek9 napisał:

Wszystko wszystkim nawet będziesz ciężarówką jechał bez odpowiedniej kategorii to za pierwszym razem 300 do 500 zł mandatu za recydywe napewno 500 ale i sprawa w sądzie do 2 lat można dostać maksymalnie ale to nie jest jeszcze cała kara bo przykładowo nawet nie z twojej winy ktoś się z Tobą walnie i Ty jesteś wtedy winny bo nie miałeś prawa tam się znaleźć więc firma ubezpieczeniowa stosuje regres i za wszystkie szkody ew. renty płacisz ty z własnej kieszeni a niech ktoś sobie os bardziej uszkodzi albo i zginie no to już naprawdę masz problem i wczasy w kratkę. Podobnie jest z jazdą pod wpływem alkoholu lub jazdą ciężarowym bez rejestracji czasu pracy i to ten regres ubezpieczenia jest najbardziej dotkliwy $$$$$

Prawo polskie ukara i jego i ciebie , go za jazde po alkoholu a ciebie za brak uprawnień

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186
No tak, z tym że w przypadku uczestnictwa w kolizji kiedy nie posiadasz uprawnień to w takim przypadku Regres firmy ubezpieczeniowej który firma stosować może kiedy nie masz uprawnień, jesteś pod wpływem Alko i jest jeszcze 3 opcja której nie pamiętam. ogólnie droga zabawa jeśli coś komuś uszkodzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaLolek    2
Dnia 20.08.2017 o 22:55, sadek9 napisał:

Wszystko wszystkim nawet będziesz ciężarówką jechał bez odpowiedniej kategorii to za pierwszym razem 300 do 500 zł mandatu za recydywe napewno 500 ale i sprawa w sądzie do 2 lat można dostać maksymalnie ale to nie jest jeszcze cała kara bo przykładowo nawet nie z twojej winy ktoś się z Tobą walnie i Ty jesteś wtedy winny bo nie miałeś prawa tam się znaleźć więc firma ubezpieczeniowa stosuje regres i za wszystkie szkody ew. renty płacisz ty z własnej kieszeni a niech ktoś sobie os bardziej uszkodzi albo i zginie no to już naprawdę masz problem i wczasy w kratkę. Podobnie jest z jazdą pod wpływem alkoholu lub jazdą ciężarowym bez rejestracji czasu pracy i to ten regres ubezpieczenia jest najbardziej dotkliwy $$$$$

A jeśli nie mam lat na kat. T i mnie policja zlapie to jaka kara ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, MafiaLolek napisał:

A jeśli nie mam lat na kat. T i mnie policja zlapie to jaka kara ?

A co masz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186

mój kuzyn tak jechał dostał zakaz robienia prawka ogólnie każdej kat na 15 miesięcy, miał 17 lat wtedy i jakąś grzywnę A miesiące liczyły się od dnia popełnienia... z tym że on uciekał, więc troche przesadził Ale odrazu mówię, że to było kilka lat temu więc niewiem jak teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No jak uciekł , skoro Go złapali ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Jeżeli skończone 17 lat w samochodzie to 500 zł i odroczenie nawet na 5 lat, na ciągnik jeżeli skończone 16 to tak samo, a poniżej to tylko sąd chyba. Podsumowując nie opłaca się, jeszcze się w życiu najeżdzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1306

Podepne sie pod temat... Czy musze rejestrować przyczepe samoróbke tandem na balonach bez resorów o ładownosci ok 5t wyglądający jak rozrzutnik z burtą i dla formalności tłumaczę że ma nie wiecej niż 3,5t ladownosci , 

Czy to jest maszyna rolnicza czy nie?

Inna sprawa ze każdy pojazd poruszający sie po drogach powinien miec OC ?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

Jak mi obecnie grozi mandat za jazde ciągnikiem z przyczepą lub opryskiwaczem ciągnionym gdy mam tylko kategorie B ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Mandat to najmniejszy problem, jak go dostaniesz to dalej nie pojedziesz będziesz musiał znaleźć kierowce, a o skutki ewentualnej kolizji czy wypadku już nie wspomnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

No to ja coś dodam z własnego przykładu. Nie mam kategorii t ani b+e jadę ciągnikiem z niesprawnymi bez papierów przyczepami z rzepakiem na poprzecznej nierówności ( zasypany piachemprzekop drogi) pęka sworzeń skutkiem czego widzę w pewnym momencie jak moja ostatnia przyczepa mnie wyprzedza i kasuje zaparkowany samochód.... Policja wystawiła mi mandat na brak uprawnień wtedy jeszcze500 . Podałem nr polisy OC dla kobiety od auta. Zabronili mi jechać dalej ale pomogli spiąć przyczepy ( była cała tylko lekkie zadrapania) odjechali ja też. Później pociągnęli mnie z funduszu gwarancyjnego coś około 900 PLN. Morał z tego taki że dalej nie mam prawka na t a zrobić jest problem bo mam cukrzycę w zasadzie wykryli ją przy badaniach na prawko kategorii t kurs miałem ale trafiłem na leczenie i na dany moment lekarz nie chciał wystawić zaświadczenia. Mam wyjebane będę jeździł bez t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Niesprawnymi przyczepami AHA ciekawe jakbyś kogoś zabił czy też miałbyś wyjebane, w czym przeszkadza cukrzyca w robieniu prawka bo chyba coś ci się pomyliło miliony ludzi na nią chorują i mają prawko

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Otóż mam gdzieś kat t .bezpieczeństwo jest dla mnie na 1 miejscu . Co do powiązania cukrzycy z prawem jazdy to gó.... Wiesz. Co co mają cukrzycę mogą zrobić prawko ale mają ostro pod górkę a ci co już mają prawko i zachorowali na cukrzycę typu 2 to inna historia ale też decyduje tu lekarz czy podbije badania. U mnie wykryto cukrzycę przy takim badaniu i poszłam do szpitala na szkolenie itp. na temat choroby po wyjściu lekarz diabetolog nie wyraził zgody na zaliczenie badań bo za mały staż z lekami miałem wahania cukru duże itp. grozi omdleniem itp. więc temat zarzuciłem. To samo miałem jak robiłem badania na palacza c.o . Wspomniałem o cukrzycy i zamiast lekarza medycyny odwiedziłem jeszcze kilku specjalistów i dopiero z wielkimi wahaniami dostałem zaświadczenie. Ci co mają i pracują zawodowo jako kierowcy oszukują albo słono płacą za badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marionos    106
Dnia 10.06.2022 o 12:34, BENNY82 napisał:

No to ja coś dodam z własnego przykładu. Nie mam kategorii t ani b+e jadę ciągnikiem z niesprawnymi bez papierów przyczepami z rzepakiem na poprzecznej nierówności ( zasypany piachemprzekop drogi) pęka sworzeń skutkiem czego widzę w pewnym momencie jak moja ostatnia przyczepa mnie wyprzedza i kasuje zaparkowany samochód.... Policja wystawiła mi mandat na brak uprawnień wtedy jeszcze500 . Podałem nr polisy OC dla kobiety od auta. Zabronili mi jechać dalej ale pomogli spiąć przyczepy ( była cała tylko lekkie zadrapania) odjechali ja też. Później pociągnęli mnie z funduszu gwarancyjnego coś około 900 PLN. Morał z tego taki że dalej nie mam prawka na t a zrobić jest problem bo mam cukrzycę w zasadzie wykryli ją przy badaniach na prawko kategorii t kurs miałem ale trafiłem na leczenie i na dany moment lekarz nie chciał wystawić zaświadczenia. Mam wyjebane będę jeździł bez t

Szkoda ze tak lagodnie Cie potraktowali. Moze wieksza kara by nastawila Cie na dobry tor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76
Dnia 10.06.2022 o 12:34, BENNY82 napisał:

No to ja coś dodam z własnego przykładu. Nie mam kategorii t ani b+e jadę ciągnikiem z niesprawnymi bez papierów przyczepami z rzepakiem na poprzecznej nierówności ( zasypany piachemprzekop drogi) pęka sworzeń skutkiem czego widzę w pewnym momencie jak moja ostatnia przyczepa mnie wyprzedza i kasuje zaparkowany samochód.... Policja wystawiła mi mandat na brak uprawnień wtedy jeszcze500 . Podałem nr polisy OC dla kobiety od auta. Zabronili mi jechać dalej ale pomogli spiąć przyczepy ( była cała tylko lekkie zadrapania) odjechali ja też. Później pociągnęli mnie z funduszu gwarancyjnego coś około 900 PLN. Morał z tego taki że dalej nie mam prawka na t a zrobić jest problem bo mam cukrzycę w zasadzie wykryli ją przy badaniach na prawko kategorii t kurs miałem ale trafiłem na leczenie i na dany moment lekarz nie chciał wystawić zaświadczenia. Mam wyjebane będę jeździł bez t

To było w zeszłym roku w tym roku w nowym taryfikatorze dużo drożej będzie to kosztowało, skoro podałeś nr polisy to skąd fundusz gwarancyjny?

Edytowano przez Wojtek026

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj