Janbrach1

Co grozi za jazdę bez kategorii T z przyczepą jednoosiową lub dwuosiową?

Polecane posty

przemekuliski    126

zależy od policji jaka u ciebie jest...
jeśli ciągnie się przyczepę z wozu czyli bez resorów to nic nie mówią raczej
a z rozrzutnikiem jednoosiowym możesz jeździć bez bo to jest jako maszyna a dwuosiowy to już wdg nich jako przyczepa
chore ale cóż :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Jeśli przyczepa zarejestrowana 300zl jeśli maszyna typu rozrzutnik raczej nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

resory nie resory itp to bez znaczenia, ogólnie wszystko co ciągnik ciągnie i ma koła to jest traktowane jako przyczepa czy to rozrzutnik czy pług półzawieszany, a policja nie czepia się pod warunkiem że jeździcie w koło komina czyli przy budynkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Molq    6

zrób b+e i masz wbite t możesz się poruszać ciągnikami rolniczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel_rawa    32

wojtek026 maszyny typu prasa rozrzutnik i pług półzawieszany nie są przyczepami tylko maszynami rolniczymi i można jeździć na kat.B i druga sprawa B+E nie uprawnia do jazdy ciągnikiem z przyczepami tylko C+E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Głupoty opowiadasz a było to wałkowane. Kat. B+E uprawnia do poruszania się ciągnikiem w takim samym stopniu jak T bez jakichkolwiek ograniczeń wagowych czy gabarytowych. 

E+B tylko upoważniało do kierowania ciągnikiem 22 lata temu jak ja robiłem prawko. 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

wojtek026 maszyny typu prasa rozrzutnik i pług półzawieszany nie są przyczepami tylko maszynami rolniczymi i można jeździć na kat.B i druga sprawa B+E nie uprawnia do jazdy ciągnikiem z przyczepami tylko C+E

 

http://mord.krakow.pl/egzaminowanie/szczegoly/a,13,prawo-jazdy-kat-be.html

 

"ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami) lub pojazdem wolnobieżnym z przyczepą (przyczepami)."

 

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/prawo-jazdy-kategorii-b-8211-zobacz-czym-pojedziesz,53639.html

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1944

do 3.5 t że tak w skrócie napiszę więc raczej z tylko jedną przyczepą - tyle co do BE
B tylko z maszynami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Na B+E nie ma tonażowego ograniczenia do poruszania się ciągnikiem z czymkolwiek. 

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    155

Ehh...temat poruszany wiele razy. Macie informacje z pierwszej ręki : Miesiąc temu zdałem prawko na B+E, w tym tygodniu odebrałem dokument. Mam podbite B+E i T. Nie ma żadnych ograniczeń w tonażu przy B+E bo jest to to samo co T więc podbijają od razu. Na B możesz jeździć z przyczepą lekką (bodajże 750 kg DMC) i maszyny zawieszane.

Tu macie to fachowo opisane "Bez przeszkód natomiast, posiadacz kategorii B może korzystać z dróg publicznych w sytuacji, gdy ciągnik wyposażony jest w rolniczy sprzęt podwieszany np.: pług, siewnik, kultywator, rozsiewacz nawozów itp. Do innych, większych narzędzi, takich jak np. kołowy opryskiwacz, roztrząsacz obornika, kombajn ziemniaczany, wymagane jest posiadanie kategorii T lub E (np. B+E). Ta ostatnia kategoria może być stosowana jako odpowiednik kategorii T. Główna różnica polega na tym, że o kategorię T można się ubiegać w wieku 16 lat, zaś o kategorię B+E w wieku 18 lat.

Ogólna zasada w przy korzystaniu z narzędzi rolniczych jest taka, że do wszelkich urządzeń podwieszanych wystarczy prawo jazdy kategorii B. Podobnie zresztą, jak w przypadku samochodów osobowych –  do korzystania z tylnego bagażnika rowerowego nie są wymagane dodatkowe uprawnienia. Narzędzia rolnicze, które posiadają koła, należy traktować jako przyczepy, zgodnie z Ustawą prawo o ruchu drogowym: „przyczepa – pojazd bez silnika, przystosowany do łączenia go z innym pojazdem”.  Jeżeli jednak masa narzędzia kołowego będzie mniejsza niż 750 kg, wtedy będziemy mieli do czynienia z przyczepą lekką.  W takim przypadku kierowcy ciągnika rolniczego wystarczy kategoria B. Jeżeli narzędzie wraz z ciągnikiem nie będzie ważyć więcej niż 3500 kg, wtedy również wystarczy kategoria B."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Może jechac na kat. B ciągnikiem z kazda maszyna zawieszana o ile ta nie jest szersza od ciągnika o 20 cm z kazdej strony....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

A gdzie tak jest napisane ? 

C360 nie pojedzie z siewnikiem 3m ?


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Może jechac na kat. B ciągnikiem z kazda maszyna zawieszana o ile ta nie jest szersza od ciągnika o 20 cm z kazdej strony....

 

Opowiadasz mecyje.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

To żadne mecyje,tylko karalna herezja .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

To żadne mecyje,tylko karalna herezja .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Chodziło mi o post kolegi przed tobą o te 20 cm. Nie ma nic takiego to bzdury.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Akurat to jest w przepisach albo skasowali ale z 5 lat ten na bank bylo jak wertowalem właśnie przepisy na na b i b+e...
Będę miał chwile to poszukam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj