Skocz do zawartości
Janbrach1

Silos BIN 10.

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie
galeria
Silos

Janbrach1    0
Napisano (edytowany)

Napiszcie mi co sądzicie o binie 10 ton  bo jestem komplletnie zielony w tym temacie.Jak go zamontować. Jak się do niego ładuje zborze a jak rozładowywuje?

Edytowano przez Janbrach1

Tigon    3

Ogólnie to chyba mało opłacalne, napełnia się jak większość albo żmijka albo dmuchawa od góry wlot centralny albo boczny, rozładunek pewnie jest jakieś wejście na żmijkę od dołu

Wiadomość z agroFakt.pl

bolid20    35

Na taka ilosc wystarcza big bagi. Mialem pszenice i super sie trzymala

Janbrach1    0

Ale jak przechowywać te bigbagi? Dasz normalnie to się tak rozłażą i nie jest to zbyt fajne. ZNACIE INNE SPOSOBY PRZECHOWYWANIA ZBORZA???

A o co chodzi z tym silosem po cemencie??? Co to wogóle jest???

zetorki12    1994

A co złego jest w silosie 10 tonowym , zbożowym , że tak Mu odradzacie ?

Janbrach1    0

Ale z silosu mam zsyp żmijką co jest znacznie wygodniejsze i szybsze. A z BIGBAGA to jedynie wiadrami nabierac.

Pigmei    68

Zsyp żmijką? Ten silos do rozładunku ma tylko workownik, nie ma wewnętrznego kanału na żmijkę.Oczywiści możesz podstawić ową żmijkę pod workownik ale szuflować i tak będziesz musiał aby wybrać wszystko

lukig    70

A co złego jest w silosie 10 tonowym , zbożowym , że tak Mu odradzacie ?

To, że przechowa w nim plon z 1,5 ha? Po co się w takie coś bawić?

Zefir    13

To lepiej niech starą przyczepe kupi za jakie 15 tyś 10 tonową i to samą jeszcze lepiej bo mu się przyda jak sprzeda zboże czy spasie . Taki bin to wg mnie jest do trzymania chwilowego u znajomego jest chyba koło 80 ton i robią tak jak kosza kuku to najpierw do bina i odrazu z bina się sypie do suszarni bo zazwyczaj jak koszą to nieciekawa pogoda i dosyć mają mokre podwórka i nie wysypią na glebę a potem do binów 500 tonowych i po sprawie :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rolnik-k
      Chciałbym sie dowiedzic jaki jest dobry mieszlnik,na 1t do tego jeszcze srutownik soco-tłoczacy, i waga elektroniczna. Jak jest dobra firma?.I ile moze kosztowac taki zestawik?
    • Przez Folia-Rolnicza
      Witam jest ktoś na forum co posiada Baterie sloneczną (Solary) ..
      jak myslicie oplacalny biznes ?

• Przez toros
      witam czy podjedzie kabina od c360 do mf255 w linku podaje kabinę jaka by była. https://www.olx.pl/i2/oferta/kabina-ursus-c-360-355-3p-CID757-IDlMTQI.html#:a727983e96
    • Przez dziku
      Witam:) Chciałbym sie dowiedziec jak najwięcej o dmuchawach ssąco tłoczących do zboża. Jak sie sprawują czy warto kupowac i jakie są ceny i jaka firma jest najlepsza. Pozdrawiam:)
    • Przez jjjanek1
      Witam ,chciałbym prosić o poradę potrzebuje zakupić kosiarkę sadowniczą do do sadu Rotosan. Posiadam  2 hektary sadu ,sad jest na terenie równym ,ciągnik posiadam C-360 Który obsługiwał by kosiarkę.Tak naprawdę nie wiem na co zwrócić uwagę przy zakupie w związku z tym miałbym prośbę o doradzenie mi .W mojej okolicy idzie dostać sprzęt który linki dałem poniżej kwotę jaką chciałem przeznaczyć to max 6000zł sprzęt potrzebuje o szerokości 1.6m .Jedna z kosiarek ma przesuw boczny Hydrauliczny myślę że do C-360 problemów z podpięciem nie powinno być tylko czy warto brać
      https://www.olx.pl/oferta/solidny-rotosan-kosiarka-sadownicza-kosiarko-rozdrabniacz-warka-CID628-IDowxTm.html#ee755998ab
      https://www.olx.pl/oferta/kosiarka-sadownicza-rozdrabniacz-1-4-rokosan-tluka-nowa-demarol-CID757-IDonhKa.html#5eafe6aa65