GR_Wieckowski

Jaki Kombajn do 250 tysięcy ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam

Szukam kombajnu zbożowego do kwoty 250 tysięcy na areał wielkości łącznie około plus minus 250 ha z usługami, miałby również kosić qq, myślałem o John Deere 2266/2264, Claas Mega 208/218 ewentualnie Case 2388(Rotorowiec) czekam na wasze propozycje ! :) Szukam czegoś sprawdzonego i dobrym stanie(najlepiej 1 właściciel), fajnie byłoby wyrwać coś po 2000 roku, pytanie czy budżet starczy :>

Edytowano przez GR_Wieckowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowak5425    61

Gorąco poleciłbym Claasa, o ile znajdziesz super stan w tych pieniądzach, ja 5 lat temu dałem prawie tyle za dominatora 88sl, zakupu nie żałuję, z pewnością kolejnym kombajnem w naszym gospodarstwie będzie Claas.


Zapraszam na kanał YouTube : Nowakowsky. Filmiki  z budowy własnych konstrukcji oraz różnych remontów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeus11    23

jak chcesz prosty o mocny kombajn to mogę polecić john deere 2266extra. posiadam taki już 4 sezon i poza paroma pasami i łożyskami nic nie robiłem raz gardziel mo się urwała przez to że wpadłem w dziurę i pękła śruba w mojej galerii to jest. ogólnie kombajn bardzo wydajny i według mnie prostszy w naprawach niż bizon.
spalanie np. w tym roku kosiłem 31 ha rzepaku u kuzyna 5 km oddalonego odemnie w 8 kawałkach wiec 8 razy ściągałem heder plus dwa powroty do domu bo w jeden dzień tego bym nie zrobił za dużo kawałków i rzepak sypał 3.4 tony i był zielony wiec kosiłem od 3 do 4 km/h. i na to wszystko spalił 560 litrów na 31 ha i masa przejazdów i 8 rozczepień wychodzi 18 litrów na ha liczę że gdyby nie przejazdy to by wyszło ok 16 litrów w rzepaku mocnym i zielonym gdzie kombajn mimo 330 koni jęczał. w zbożu np pszenica lub pszenżyto plon około 8 do 9 ton z ha wszystko ważne wychodzi od 13 do 14 litrów. wiec uważam że jest ok. w stosunku do kolegi który ma claasa tucano 320 model i w pszenicy ciężko mu zejść poniżej 20 litrów i serwis szukał powodu i w końcu stwierdzili że tak ma być.
A jeszcze dodam że rocznie kosze od 300 do 400 ha oczywiście w tym roku mniej bo u nas wiecznie pada i jeszcze mi zostało 20 ha żyta położonego co sypie ok 7 ton kosił bym je nawet 19 procent ale w pole nie idzie wjechać bo kombajn topi się. w ciągu dnia jak pola są bliskie i zboża stoją to jestem w stanie wykosić od 25 do 30 ha. star po 11 i koniec po 21. wiec jak dla mnie to super oczywiście wszystko wysypywane w biegu i prędkość od 5 do 7 km/h
https://youtu.be/_24MbhkK2S4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz lepiej będzie widać

Super maszyna, zastanawiałem się czy nie dołożyć do 9640/9660, ale 2266 ten egzemplarz praktycznie nie ma elektroniki..

Skąd kupowałeś swojego był to handlarz czy prywatnie od gospodarza ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeus11    23

z niemiec. też chciałem kupić wts ale kolega serwisant mi odrdził i mówił że wts już są bardziej awaryjne elektronika itp. seria 22 jest jak to on powiedział ostatnią z mniej skomplikowanych i awaryjnych maszyn i dlatego padł na niego. tylko mało kto sprzedaje te kombajny w dobrym stanie bo po co sobie strzelić w kolano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeus11    23

jestem z lubuskiego. kombajn kosztował 250 tyś. do tego jeszcze wtedy się nie znałem i po sprowadzeniu zawiozłem go do serwisu john deere na przygotowanie go do sezonu i za to zapłaciłem 50 tyś od tej pory wszystko sam robię przed sezonem i jest ok.
jak go kupiłem to na silniku miał 2900 mtg a na bębnie 2000 i zrobione około 5000 ha
ogólnie całą serię 20 i 22 można polecić są to kombajny bardzo solidnie zrobione , proste w budowie pasy bardzo długo wytrzymują ponieważ koła do pasów są duże ciężkie i wtedy pasy nie szarpią a nie jak teraz koła robią puste i ze szprychami jak koło przy rowerze. sa wydajne i dużo samemu naprawisz
koła pasów są to odlewy wiec są ciężkie dużo mam pasów od nowości
i są w bardzo dobrym stanie
silnik posiadam 330 km na zwykłej rzędowej pompie heder 6.7 metra i posiadam rozrzutnik plew fajna sprawa


A to parę lat wstecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj