PabloN

Jak przygotować pole dla pszenicy - początkujący

Polecane posty

damianos95    432

Autorze a ile ty masz tego pola bo np Agrosaru lejesz 4l/ha i wypali ci wszystko jak zrobisz oprysk zgodnie ze sztuka

Srodki mozna kupic wczesniej bo sa tansze ale troche wczesniej np dla przykładu o agrosarze kupowany przed zniwami a kupujac go teraz jestesmy w plecy jakies 20 zł na bance 20 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias95    80

Możliwe że się pomyliłem. Nikt nie jest nieomylny ;) Jeśli kogoś to razi, to przepraszam najmocniej :) Nie chciałem: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

W pszenżycie na jesieni zastosowałem Trinity. Do żniw pole czysciutkie, tylko byly gdzieniegdzie delikatne pasy tam gdzie końcówka opryskiwacza się przypchała, oraz w ścieżkach gdzie było miekko i warstwa ochronna została zerwana.

Przenica chyba zbytnio się nie różni?

rozni sie, jest w poczatkowych fazach duzo mniej konkurencyjna dla chwastow od innych zboz, tak np w pszenzycie owies gluchy wiosna nie przebije sie a juz w zeszlym roku w przezedzonej pszenicy poradzil sobie. Problem z jesiennym opryskiem moze byc jesli zboze wymarznie, w 2012 musialem wszystko orac przed przesiewem. Przez ostatnie dwa sezony jechalem lancetem i bylo dobrze ale w tym roku chyba wroce do jesiennego zabiegu przynajmniej zyto pszenzyto, po chlototoluronie miotly brak i nic tanszego chyba nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drypek    0

noto ja mam podobną sytuację mam pole(2ha) zgruberowane rozsiane 9t wapna węglowego ma być siana pszenica na zimę jeszcze nie zaorane czym opryskać i jak dalej z nawozami i oraniem nie radzę sobie z perzem, miotłą i głuchym owsem co polecacie na wiosne pryskam pumą i chwastoxem turbo 340 ... co mogę teraz zrobić ???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Szkoda ze zamiast grubera nie poszedl glifosat skoro zaperzone. Co robic? Wapno dales wiec teraz czekaj na efekty ale ostrzegam, ze moze to potrwac kilka lat, sam walcze z zapuszczona dzierzawa 7! rok i jest lepiej ale nie calkiem dobrze. Jesli plony byly takie jak pisales w innym temacie to odpusc pszenice, zasiej moze pszenzyto albo jakis owies\mieszanke, poki gleba nie odzyje pszenice jeczmien i inne wymagajace rosliny sobie daruj bo na tym nie wyjdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Ja bym zostawił zgruberowane jeszcze z miesiąc, zastosował glifosat, zimową orkę i posiał owies wiosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drypek    0

a ile czasu po zastosowaniu glifosatu mogę zaorać i siać coś ?? najgorszy ten perz nie ma go dużo ale jest ... dodatkowo straszliwe góry to zdjęcie jęczmienia z owsem :D z tego kawałka 1,8 t

post-218290-0-68190300-1503553987_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Uprawę po oprysku glifosatem można rozpocząć po minimum tydzień od oprysku bo chodzi tylko żeby blogosfera trafił do korzeni to i tak i tak spali perz no i siać możesz też po tygodniu bo golfosat jest pobierany przez zielone części roślin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drypek    0

jak pociągnę teraz glifosatem to na wiosnę będzie trzeba poprawiać czymś? czym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

No to oczywiste ze bedzie trzeba poprawiać
No jak posiejesz pszenicę to coś na miotle np tolurex i coś na chwasty np Gold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drypek    0

2 dni temu rozsiałem wapno węglowe 9t na 2 ha ale przed rozsianiem przejechałem agregatem nic sie nie stanie jak narazie nie bede tego ruszał tylko dopiero jak bede orać pod pszenice za 3 tyg nie przemyślałem a teraz szkoda znowć jechać. jak myślicie wchłonie dobrze??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

możesz dać randap energy on chyba ma szybsze działanie od innych glifosatów ale za to cena większa jeśli sie myle pprawcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez perkins3382
      Witam czy do oprysku na miotłę zbożowa huzar mogę dodać dr green zboża ? Czy lepiej za jakiś czas osobno 
    • Przez TomaszN
      Witam dopiero trzeci rok stosuje Rsm I w tym roku pojawił się problem w tym że bez przymrozków nie dam rady jeszcze wiechac z azotem. Nawet i samym ciągnikiem. I moje pytanie jak to jest z tym rsm podczas przymrozku czy mozna czy nie można?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj