dodger156

New Holland T6 165 - pierwsze błędy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dodger156    0

Witam
Mam New Hollanda T6 165 od kilku miesięcy. Jest on z roku 2013. 
Dziś po raz pierwszy pojechał w pole do orki. 
I dziś powstał problem na polu. Zaczęły wyskakiwać błędy.Są to same symbole bez oznaczeń typwego błędu (np. 80550) Początkowo wydawało mi się , że to tylko wina adblue( sprawdzając po symbolu). Kupując go miałem adblue 100% , do dziś ciągnik spalił zaledwie 2 zbiorniki paliwa. Uzupełniłem abdlue, jednak na wyświetlaczu miałem informację, że jego stan to cały czas 93%.. Około 5 L może wlałem do zbiornika. 
Pojawiły mi się następujące błędy. Nie jestem jeszcze za bardzo w temacie. Nie wiem jakie kroki podjąć. Proszę doświadczonych użytkowników o rady.

 

post-218369-0-28570500-1502955356.jpg

post-218369-0-91391800-1502955356.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldac    13

jakie są dodatkowe sygnały - ikona świeci? pulsuje? alarm ciągły? przerywany?

pierwsze to

Bardzo niskie ciśnienie oleju przekładni napędowej.- raczej krytyczny bład

i niskie ciśnienie układu kierowana

 

drugie to niski poziom ad blue lub jego "wątpliwa" jakość

 

 

nie dostałeś instrukcji co ciągnika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AchimR    24

Najszybciej - można to wyłączyć.

Jak co to dzwońcie 501923349


Chiptuning oraz hamownia WOM. Elektryka i elektronika w maszynach rolniczych.
Usuwanie SCR, DPF i EGR w maszynach rolniczych i samochodach ciężarowych.

Tel. 501 923 349    Dołącz do nas na www.facebook.com/TractorPowerPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kermit154
      Witam.
       
      Jestem w trakcie naprawy ciągnika fendt favorit 514c turboshift rok 95.
       
      Zaczne może od tego jak dosżło do usterki.
       
      Znajomy wybierał się po nowy rozrzutnik ale zauważył wyciek oleju od hydrauliki ze skrzyni biegów.
       
      Dolał do skrzyni 30L ponieważ nie wie jaki ma stan oleju bo mu wskaźnik nie działa na wyświetlaczu.
       
      Pojechał po rozrzutnik, przyjechał ( w drodze ciągnik zachowywał się normalnie) zaparkował.
       
      Zgasił ciągnik i poszedł na obiad po obiedzie odpala a ciągnik ani do przodu ani do tyłu.
       
      Na pupicie na przemian miga kontrolka ostrzegawcza (czerwony trójkąt) i kontrolka od kierunku jazy w przód.
       
      Zmiana kierunku jazdy po przycisku nic nie daje nadal mrugają kontroli te co opisałem wyżej.
       
      Dodatkowo na wyświetlaczu tym centralnym pokazuje się błąd:
       
       
      4.1.10 na przemian z symbolem kontrolki smarowania przekładni.
       
      oraz
       
      5,1,72 na przemian z kontrolką reduktora
       
      Znalazłem pewne objaśnienie tych błedów w instrukcji od fenda 814.
       
      Odpowiednio:
       
      4.1.10 Oznacza cytuję: Zdefektowany zawór neutralny. Przełącznik w pozycję neutralną. nie jest możliwe uruchomienie.
       
      Gdzie szukac tego zawóru? Dodam jeszcze, że ten błąd występuje po uruchomieniu silnika.
       
      5,1,72 Oznacza cytuję:Zdefektowany wodzik. Nie ma możliwości redukowania biegów ( polowe/szosowe)
       
      Błąd ten występuje i na zapłonie i na uruchomionym silniku.
       
      Nie kasowałem jeszcze błędów bo nie wiedziałem jak. W jaki sposób przeprowadzić kasację błędów?
       
      Czy wykonuję się to tak jak gdzies znalazłem w poście instrukcję ( strzałki w góre i w dół i enter i esc)?
       
      Wczoraj znalazłem uszkodzone przewody od jakiegoś czujnika po stronie prawej ciągnika (strona od "pasażera") czujnik z trzema przewodami gdzieś na wysokości sprzęgła, przewody kolorów (brąż, biały, biało-brązowy). Naprawiłem ta wtyczke ale nic to nie dało.
       
      Bardzo proszę o pomoc.
       
      Dziękuję.
    • Przez jarx08
      witam,
      Wczoraj w JD zmienił mi się dźwięk przy włączeniu zapłonu zawsze krótki pojedynczy i tyle. Teraz jest długi i dwa krótkie mam wrażenie, ze to oznacza jakiś błąd lub problem. W ciągniku nic się nie dzieje (niby) żadna kontrolka nie miga.
       
      Jak sie usuwa błedy w JD?
       
      Proszę o odp
      Pozdrawiam
    • Przez Michał6180
      witam mam mały problem z ehr-em w mf 6180 chodzi o to że niby podnośnik normalnie pracuje ale cały mruga lampka ostrzegawcza ehr-u i nie pokazują mi diody czy podnośnik w danym momencie podnosi czy opuszcza a druga sprawa jest to czy to jest normalne jak podniosę do góry podnośnik pompa strasznie wyje czy to jest normalne czy pompa powinna się wyłączać jak ramiona się podniosą do samej góry ?
    • Przez Policja997
      Witam czy miał ktoś kiedyś problem z tymi błędami ? Gdy wyrzuca te błędy przestaje działać rewers, trzeba gasić traktor i wtedy dopiero przerzuci . Szukałem na forum ale nie ma odpowiedzi co to może być . Czujnik obrotów skrzyni został wymieniony niestety nie pomogło .
    • Przez grzywka87
      Witam. Mój Same Rubin 135 nie chce jeździć. Wyświetla błąd transmsion alarm 081. Od czego zacząć? Gdzie szukać usterki?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj