Skocz do zawartości

Polecane posty

Szafran    0

Witam! Potrzebuję brony talerzowej do swojego ciągniczka. Dotychczas pracował z broną talerzową 2x10 w układzie V i wykonywał swoją pracę zadowalająco. Chciałbym kupić bronę do uprawy pożniwnej. Zastanawiam się nad broną Tolmet Simply 220 gdyż ma zapotrzebowanie mocy od 50 km... No i tu mam kilka pytań... Masa 850kg... Jak wiadomo ursus ma 1200kg udźwigu lecz jest to udźwig na kulach. Czy da sobie radę z podniesieniem i uciągnięciem 18 talerzy po ściernisku? Czy może wybrać inną, lżejszą bronę? Jeśli tak to jaką?

Wiadomość z agroFakt.pl

mds212    151

Też mi się podoba ta talerzowka, też zmierzam ja kupić ale nie do 60

jonek98    886

Panie coś Pan z tym tolmeten (musiał być plecak zmieniać kilka razy do roku :D) Kup jakiegoś 2 metrowego strumyka czy innego akpila i będzie git.

Nie podniesiesz 2,2m. Z odpowiednią prędkością też nie pociągniesz. Są mniejsze modele 1,6 i 1,8m. Proponuje 1,8m ;)

corrado    217

1.8m to rozsądna szerokość i polecisz z nią z odpowiednią prędkością. Szersze są po prostu za szerokie. Podnieść pewnie byś podniósł ale musisz jeszcze utrzymywać odpowiednią prędkość podczas pracy co jest już nie wykonalne przy takiej mocy.  

Wojtek026    9

nie wiem jak sobie wyobrażasz podnieść maszynę o wadze 850kg c360 to jedno a jazda z tym po drogach przejazdy po bruzdach itp. zapomnij, znajomy chciał kiedyś sprubować z moją talerzówką uni grudziądz cut L, 2,8m podczepił to do zetora nie pamietam jakiś starszy model z zachodu 4711 czy coś takiego to podnosił ale przód a talerzówka jak stała tak stoi, c360 jest lżejsza od tego zetora więc nie wiem jakim cudem miała by pracować z taką maszyną

a tak w ogóle na stronie producenta jest podane zapotrzebowanie ale 60km a do 60km to c360 dobrych prae km brakuje

od siebie dodam tylko że ta cała moda na brony kompaktowe to jak na mój gust to tylko hit ostatnich sezonów, ponapalali się na to bo niby takie super ale jak widzę efekt pracy, a widziałem tego tolmetu na żywo czy agromaszu, to grudziądzka talerzówka łamana w X robi konkretniejszą robote, dołożyć wał i będzie to samo,

efekt pracy talerzówką to musi być masa, prędkość i dobry kont nastawiony, a c360 tego nie da rady uciągnąć,

co do samej ekonomiki talerzówek i tych agregacików, to dobra podorywka spali tyle samo paliwa co talerzówka a efekt zawsze jest lepszy

adrian    15
Napisano (edytowany)

Witam, zastanawiam sie nad agregatem ścierniskowym

https://www.olx.pl/oferta/agregat-scierniskowy-CID757-IDnVIKY.html#d577cb04d2

a brona talerzową do c 360

https://www.olx.pl/oferta/lekka-mala-idealna-do-c360itp-brona-talerzowa-gwarancja-dostawy-gratis-CID757-IDnGrss.html#91b305d5be

zastanawiam sie po czym lepiej było by wymieszane pole i czy dałby rade z tym scierniskowym??

Edytowano przez adrian

adrian    15

tak sie włąsnie zastanawiam bo czytałem na innych tematach ze i 9 da rade ale akurat w to nie chce mi sie wierzyc...

Czyli lepsza brona talerzowa??

withanight    282

"
co do samej ekonomiki talerzówek i tych agregacików, to dobra podorywka spali tyle samo paliwa co talerzówka a efekt zawsze jest lepszy." No akurat :)

Wojtek026    9

Dokładnie tak, czy to talerzówka nie ważne czy zwykła czy teraz tak modna kompaktowa (osobiście nie wiem czym tu się zachwycać bo w niczym lepszej roboty od dobrej zwykłej talerzówki nie robi) czy to agregat ścierniskowy zechla tyle ropy co orka, sam się o tym przekonałem, bo co z tego że agregat czy talerzówka ma te 2,7m szerokości roboczej jak i tak te 10-30cm jedziesz po tym samym, a co jak jeszcze starsze pokolenie lubi w dolince po 2 razy przejechać, z pługami robisz jak dobrze rozstawisz to te plus 5-10cm szerokości roboczej i masz robote konkretną, bo nie oszukujmy się talerzówka, z ciągnikiem o mocy c360 szału nie zrobi ani prędkości roboczej za dużej nie będzie z tym kompaktem 1,8m, a za te pieniądze za ten kompakcik, który tak naprawdę użyje się tylko do ścierniska można już kupić 3 skibowy pług jednobelkowy z regulacją szerokości i mieć konkretną maszyn a płytka poorywka takim pługiem wychodzi fajnie, weź od razu pług 3+ bo jeśli poważnie myślisz o gospodarzeniu to prędzej czy później i tak te c360 zamienisz na inny ciągnik

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez versus
      jak mozna wzmocnic podnosnik w 60-ce????
    • Przez janusz14
      mam ursusa c-360 i nie wiem coo mi się stało z wom ale nie moge go wyłączyć nawet jak na chama pociągne to dźwigienka ani drgnie ,;/ co może byc powodem tej awarii. jak usunąć tą usterkę;]?
    • Przez Rolnikix
      Witam
      Interesuje mnie zakup nowej brony talerzowej, firmę którą wybrałem po przeczytaniu wielu postów i wysłuchaniu wielu opinii użytkowników tychże maszyn jest Akpil - dosyć wysoka jakość za w miarę przystępna cenę.
      Teraz z kolei mam inny problem... Szukam brony która sprawdzi się na glebach lekkich(głownie 4b-5,czasami 6 klasa) w znacznej mierze kamienistych. Brona ta ma być również z wałem doprawiającym - strunowy, rurowy , strunowo-rurowy? Nie zdecydowałem się również w tej kwestii ...
      Innym aspektem jest ułożenie talerzy, czy lepiej patrząc na maszynę z góry wybrać tą, która ma ułożenie w kształcie litery X czy może ta która ma ułożenie talerzy w kształcie litery V?
      Czy to ma jakieś znaczenie? Jeśli tak to jakie?
      Jeszcze inną sprawą jest nacisk na talerz, brony zawieszane nacisk ten mają dosyć niski, a brony ciągnione są o wiele droższe i do tego w większości wypadków moc ciągnika którym dysponuję(105KM) nie pozwoli raczej na owocną współpracę brony talerzowej z tymże ciągnikiem.

Podaje link do strony maszyn marki akpil aby każdy mógł zobaczyć o czym ja właściwie piszę http://www.akpil.pl/pl/kategoria/42
    • Przez emtecc
      Witam
      Dziś zauważyłem że z otworu (patrząc od spodu)przez który widać koło zamachowe zacząl kapać olej przekładniowy. Napewno jest to olej przekładnoowy a nie z silnika!!!
      Drugi stopień sprzęgła jest.
      Ciągnik przez kilka minut był szarpany z przodem pochylonym do dołu. Czy przez to mógł sie wydostać olej po wałku sprzęgłowym??

Wydostały sie naprawdę śladowe ilości oleju.
      Pracowałem nim kilka godzin przy sianie i wiecej wycieku nie było. Teraz patrzyłem ale zadnego wycieku pod nim nie ma.

Edit.
      Muszę jeszcze zapytać ojca czy nie smarował łożyska wyłączajace sprzęgło. Od czasu do czasu lubi wlaś strzykawkę oleju przekładniowego.
    • Przez pioetek
      Tak jak w temacie myśle czy da rade jakoś przerobić układ kierowniczy w ursusie 4011 tak żeby wsadzić do niego wspomaganie elektryczne i czy jest to w ogóle możliwe proszę o was o pomoc