Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Szafran    0

Witam! Potrzebuję brony talerzowej do swojego ciągniczka. Dotychczas pracował z broną talerzową 2x10 w układzie V i wykonywał swoją pracę zadowalająco. Chciałbym kupić bronę do uprawy pożniwnej. Zastanawiam się nad broną Tolmet Simply 220 gdyż ma zapotrzebowanie mocy od 50 km... No i tu mam kilka pytań... Masa 850kg... Jak wiadomo ursus ma 1200kg udźwigu lecz jest to udźwig na kulach. Czy da sobie radę z podniesieniem i uciągnięciem 18 talerzy po ściernisku? Czy może wybrać inną, lżejszą bronę? Jeśli tak to jaką?

Wiadomość z agroFakt.pl

jonek98    1048

Panie coś Pan z tym tolmeten (musiał być plecak zmieniać kilka razy do roku :D) Kup jakiegoś 2 metrowego strumyka czy innego akpila i będzie git.

corrado    359

1.8m to rozsądna szerokość i polecisz z nią z odpowiednią prędkością. Szersze są po prostu za szerokie. Podnieść pewnie byś podniósł ale musisz jeszcze utrzymywać odpowiednią prędkość podczas pracy co jest już nie wykonalne przy takiej mocy.  

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Wojtek026    18

nie wiem jak sobie wyobrażasz podnieść maszynę o wadze 850kg c360 to jedno a jazda z tym po drogach przejazdy po bruzdach itp. zapomnij, znajomy chciał kiedyś sprubować z moją talerzówką uni grudziądz cut L, 2,8m podczepił to do zetora nie pamietam jakiś starszy model z zachodu 4711 czy coś takiego to podnosił ale przód a talerzówka jak stała tak stoi, c360 jest lżejsza od tego zetora więc nie wiem jakim cudem miała by pracować z taką maszyną

a tak w ogóle na stronie producenta jest podane zapotrzebowanie ale 60km a do 60km to c360 dobrych prae km brakuje

od siebie dodam tylko że ta cała moda na brony kompaktowe to jak na mój gust to tylko hit ostatnich sezonów, ponapalali się na to bo niby takie super ale jak widzę efekt pracy, a widziałem tego tolmetu na żywo czy agromaszu, to grudziądzka talerzówka łamana w X robi konkretniejszą robote, dołożyć wał i będzie to samo,

efekt pracy talerzówką to musi być masa, prędkość i dobry kont nastawiony, a c360 tego nie da rady uciągnąć,

co do samej ekonomiki talerzówek i tych agregacików, to dobra podorywka spali tyle samo paliwa co talerzówka a efekt zawsze jest lepszy

adrian    27

Witam, zastanawiam sie nad agregatem ścierniskowym

https://www.olx.pl/oferta/agregat-scierniskowy-CID757-IDnVIKY.html#d577cb04d2

a brona talerzową do c 360

https://www.olx.pl/oferta/lekka-mala-idealna-do-c360itp-brona-talerzowa-gwarancja-dostawy-gratis-CID757-IDnGrss.html#91b305d5be

zastanawiam sie po czym lepiej było by wymieszane pole i czy dałby rade z tym scierniskowym??

Edytowano przez adrian

adrian    27

tak sie włąsnie zastanawiam bo czytałem na innych tematach ze i 9 da rade ale akurat w to nie chce mi sie wierzyc...

Czyli lepsza brona talerzowa??

withanight    825

"
co do samej ekonomiki talerzówek i tych agregacików, to dobra podorywka spali tyle samo paliwa co talerzówka a efekt zawsze jest lepszy." No akurat :)

Take me Away !...

Wojtek026    18

Dokładnie tak, czy to talerzówka nie ważne czy zwykła czy teraz tak modna kompaktowa (osobiście nie wiem czym tu się zachwycać bo w niczym lepszej roboty od dobrej zwykłej talerzówki nie robi) czy to agregat ścierniskowy zechla tyle ropy co orka, sam się o tym przekonałem, bo co z tego że agregat czy talerzówka ma te 2,7m szerokości roboczej jak i tak te 10-30cm jedziesz po tym samym, a co jak jeszcze starsze pokolenie lubi w dolince po 2 razy przejechać, z pługami robisz jak dobrze rozstawisz to te plus 5-10cm szerokości roboczej i masz robote konkretną, bo nie oszukujmy się talerzówka, z ciągnikiem o mocy c360 szału nie zrobi ani prędkości roboczej za dużej nie będzie z tym kompaktem 1,8m, a za te pieniądze za ten kompakcik, który tak naprawdę użyje się tylko do ścierniska można już kupić 3 skibowy pług jednobelkowy z regulacją szerokości i mieć konkretną maszyn a płytka poorywka takim pługiem wychodzi fajnie, weź od razu pług 3+ bo jeśli poważnie myślisz o gospodarzeniu to prędzej czy później i tak te c360 zamienisz na inny ciągnik

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kamil5421
      Witam. Sprzedam Agregat uprawowo-siewny ( brona wirowa ) Krone z hydro-pakiem , stan bardzo dobry , nie ma luzów , przekładnia ma wypuszczony wałek z tyłu co umożliwia podpięcie innej maszyny napędzanej na WOM. Cena do negoacjacji 

https://www.olx.pl/oferta/agreagt-uprawowo-siewny-z-hydro-pakiem-brona-wirowa-krone-CID757-IDsa1PF.html
    • Przez waldek617
      Witam potrzebuje informacji o początku wtrysku w jakim położeniu powinien znajdować się pierwszy tłok podczas początku wtrysku.Bo przez koła zamachowe nie mam jak sprawdzić z tego względu że było kompletowane z kilku ciągników i nie pasuje na znaki.Ostatnio zauważyłem że początek wtrysku idzie gdy tłok ma jeszcze jakieś 15mm do gmp i mi się zdaje że jest cos zle ustawione czy się mylę ? Ciągnik ciepły pali od strzała gdy temperatura spada poniżej 0 złapie za pierwszym obrotem zakręci i zgaśnie .pytam ponieważ odpowiedzi na moje pytanie nie mogłem nigdzie znaleść.
    • Przez Za_q
      instrukcja napraw ursus 360 1981.zip
    • Przez petro11
      Witam. Chcę kupić do Johna 7730 bronę talerzową 5metrów. Diler namawia mnie na Softera z Farmetu ale nie znam opinii na jej temat? Słyszeliście może o tym sprzęcie? Mam agregat uprawowy czeski i siewnik i jest ok, ale jak to z talerzówką jest to nie wiem. Jeśli chodzi o cenę to np Farmet od Amazone w podobnej specyfikacji to jakieś 30tys różnicy. Maszyna bez PROWu to cena ma znaczenie. Podobno jakość Farmetu nie odbiega, a nawet słyszałem że przegania zachodni sprzęt.
    • Przez KrzysiekC
      Witam potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanko. Brzmi oni tak czy to jest dobrze spasowane. Wymieniłem łożyska na walkę ataku i czy dobrze jest to teraz złożone i czy taki luz ma być czy trzeba poprawić .?? Link do filmu. https://youtu.be/Z5clWrmCInY

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.