Lucio

mercator 60 problem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lucio    1

witam mam problem związany z główną oska, tą co idzie przez kombajn. a dokładnie chodzi mi od strony co jest wariator co ściska pas jezdny. wymieniłem w tym roku tą ośke bo mi ją urwalo i było wszytko pięknie wykosilem z 8 ha. a później zaczęła mi się luzowac ta lewa śruba co dokręca te kolo do tej ośki z początku wystarczyło odkręcić, ale teraz to nie pomaga podjadę kilka metrów i luzuje się tak ze cały kombajn drga. Może ktoś mi
pomoże i miał podobny problem? ?

dodaje zdjecie o które koło mi chodzi

post-34432-0-47610700-1502799594_thumb.jpg

Edytowano przez Lucio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucio    1

nie te co od hydrauliki tylko ta śruba co jest dalej ta jedna... no niestety robiłem juz na klej nic ni dało to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YeLoN3    1

Kiedys wymianialem na tym walku lozyska i nic podobnego nie mialem teraz juz dokladnie nie pamietam jak tam bylo bo lepsze przygody byly z drugiej strony z tymi kolami. Jak da rade to moze zaloz podkladke jak np do stopy od walu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry klej (o dużej sile wiązania) dużo nałożyć i nie ma opcji się odkręcić. Tylko trzeba to dobrze zrobić, oczyścić gwint i to nie tylko na śrubie, łep śruby dolegajacy do koła też można klejem potraktować. Złożyć odczekać 24 godz i musi się trzymać. Tylko uwaga po takim zabiegu żeby odkręcić trzeba będzie podgrzać palnikiem.
A i odpowiednio mocno dokrecic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

@yelon3, dużo roboty jest z wymianą tych łożysk? bo też mnie to czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YeLoN3    1

Najwiecej to z kolami z lewej strony tyle dobrze ze tam jest hydraulika a nie sprezyny jak z przodu na mlocarni dokladnie nie pamietam ale cos okolo dnia z ksiazka na rozbiorke i zlozenie. Jak dobrze pamietam to jak wiekszosc w tych lozysk w tym kombajnie sa dokrecane ale jak juz tyle rozbierzesz to stwierdzisz ze te 120 zl na lozyska to nie bedziesz ryzykowal. A co do kleju to polecam loctite on zasycha odrazu jak zostanie odciete powietrze. Ja go w firmie uzywam do brokow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

sprawdz stożek czy taki sam bo może mieć luz na stożku i nakrętka trzyma to wszystko zle wykonany stożek . Wymiana całego wału znajomym wyszła trzy dni ale już śmiga 7 sezony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1252

A przyczynę rwania tego wału przy kole wariatora napędowego znacie? Co roku mi rwie, już 5 wał, luzów nie ma, koło krzywe? 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Wymień naciąg pasa z tego słoneczka na sprężynę jak jest w senator tylko trzeba będzie koło przestawić jeśli masz  mecator 60 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1252

Przestawić koło ? Czyli co dokładnie? Mówisz o kole przy skrzyni? 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Tak przy skrzyni wymienić na docisk na sprężynie jak jest w senator 70/75 , koło opona  trzeba na tarczy przestawić bo nie wejdzie pas idzie idealnie prosto między wariatorem a sprzęgłem czy z ukosa , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1252

Pas idzie prosto na wolnym przyspieszaczu. Na szybkim trochę po skosie, ale niewiele, nie da się go idealnie ustawić prosto, bo przecież jedna połówka koła się porusza a druga stoi w miejscu a pas pływa. 

Nie wiem, wymieniłem wałek, założyłem nowy pas, Stary był kiepski. Pas nie szarpie, chodzi ładnie. Grom wie o co chodzi. 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Trzeba pomyśleć o przeróbce na hydrostat 🤔 wały rwie bo to zamiennik i nie są w tym samym gatunku stali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1252

No to żeś odpowiedział, tam nie ma aż takich przeciążeń, obawiam się że trzeba wymienić obydwa koła na nowe i będzie git.


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj