Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
DEUTZ
Laval    5

Kręci się, kręci. Jest specjalny klucz do tego.
Jest sposób bez kręcenia też dobrze działa. Jak się nic nie ma. Nawet bez odkręcania regulatora da się nastawić prawidłowo.

Wiadomość z agroFakt.pl

Laval    5

Jak kręcę zawsze, z specjalnym kluczem to parę chwil. I jest super.

peewee1984    0

Jak na razie to nic nowego sie nie dowiedzialem. W tym tempie dyskusji to szybciej serwis z niemiec na wrotkach do mnie dojedzie niz nam kolega Laval zdradzi proces ustawiania pompy
:-)

Laval    5

A po co ci wiedzą? Jak nawet wymiaru nie masz bloku i pompki?

peewee1984    0

No to w koncu do ustawienia pompy potrzebuje specjalnego klucza i procedury krecenia ta pompa, czy wymiarow bloku i pompy?

Poza tym czy jedna zle ustawiona pompa moze spowodowac spadek mocy o 50 koni mechanicznych?

Laval    5
Napisano (edytowany)

Może jak skróciłeś wysów listwy. Do prawidłowego ustawienia potrzebne wszystko. Pisałem ci o kluczu 27 więc. Dorobiłeś już coś sobie by mieć do ustawienia?
Zawsze można bez tego. Ale wymiary są potrzebne. Bo co bez tego?

Edytowano przez Laval

peewee1984    0

Ten wysuw listwy mogl sie skrócić przez zle ustawienie pompy? Bo niczym innym tam nie krecilem, a ten mechanizm od listwy jest elektrycznie sterowany...

Laval    5

I jak źle pompkę do listwy ustawisz to kaplica. Pompka ma swój ruch i listwa. Jak skręcisz pompkę to skracasz bieg listwy i pozostałe pompki automatycznie dają mniej paliwa. Przy pełnej mocy. Bo przy mniejszej ECU próbuje korygować. Ale zakres skoku ma ograniczony.

peewee1984    0

No to w weekend to posprawdzam. Ojciec mowił, że ciągnik jego zdaniem mniej paliwa zaczął spalać po tej naprawie, ale to chyba kosztem tej brakującej mocy...

Jak na razie to nic nowego sie nie dowiedzialem. W tym tempie dyskusji to szybciej serwis z niemiec na wrotkach do mnie dojedzie niz nam kolega Laval zdradzi proces ustawiania pompy

:-)

kolego no to może zlec komuś kto wie co robić  a nie chcesz zdobywać wiedze za frajer nikt co wie i umie ci nie wytłumaczy ot tak bo z tego żyje

peewee1984    0

No to chyba po to jest to forum, żeby się wiedzą wymieniać?? Jeżeli za jakąś informacje trzeba będzie zapłacić to nie widzę problemu...

Póki co mam te kody z tabliczki znamionowej, wygląda to tak:

EP     K

377   A

376   A

377   A

380   A

377   A

376   A

Z pompki mam następującą informacje : 0414401102;     2111335;    PFM 1P 100 S 2002. Takie same numerki są na tej starej pompie....

Laval    5
Napisano (edytowany)

Sposób ci podam. Podaj mi numer z pompki napisany pisakiem. Pomiędzy sprężyną a korpusem.
Wstawić zdjęcie?
I podaj na którym cylindrze jest ta pompka. Pamiętaj cylindry liczymy od koła zamachowego.
Daj też numer starej.

Edytowano przez Laval

peewee1984    0
Napisano (edytowany)

Na pompce jest symbol A 70, na tej starej jest 73, lub 7,3 bo ciezko rozczytac. Pompa jest na 6 cylindrze, zaraz za sprezarka klimatyzacji

Po wyregulowaniu pomp wtryskowych według instrukcji kolegi Laval'a ciągnik popracował 3 dni w sieczkarni dwurzędowej i dawał sobie radę więc chyba wszystko jest ok. Dzięki wszystkim za pomoc

Edytowano przez peewee1984

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez AGEPOWER
      Witam,
      jestem nowy na forum. Zajmuję się od 11 lat silnikami DEUTZ. Chętnie pomogę wszystkim użytkownkom:-) Odpowiem na każde pytanie, doradzę, zdiagnozuję, naprawię.
      Zapraszam do zadawania pytań.

• Przez Krystiano789
      Witam! 5 lat temu wszedłem w posiadanie nowego deutz fahr'a agrofarma 100. Jest to mechaniczna wersja bez żadnego komputera i innych bajerów. Jego moc to 96 km lecz przy zrywaczu przydałoby się pare koni więcej. Ostatnio u znajomego był pewien pan który rozblokował mu Same'a Iron 115 co podobno dało mu to ponad 10km więcej. Czy przy moim Deutz'u idzie taki tunng zrobić jeżeli mam wersje mechaniczną ??
    • Przez misiekbz2
      Witam. Interesuje mnie ten ciągnik ewentualnie 5070D. Czy ktoś miał z nim doczynienia? Jakieś opinie? 
    • Przez PiotrM1234
      Witam wszystkich.
      Szukam ciagnika tak mniej wiecej o mocy od 120 do 150KM. Tylko nie wiem za czym sie rozgladac. Znalazlem lamborghini champion 135 ale nie wiem jak jest z awaryjnoscia, jak chodza te silniki. Prosze o wasze opinie. Z gory dziekuje. Pozdrawiam.
    • Przez rex15
      Witam, w same silver 100.6 od pewnego czasu przestal dzialac licznik obrotów, co może byc przyczyną? Druga sprawa to nie liczy mth, tylko, ze to jest juz od dluzszego czasu i nie przeszkadzalo mi bardzo, ale jak juz pytam o obroty to zapytam i o to jakby ktos wiedzial gdzie szukac przyczyny to bylbym wdzieczny.