Alcatraz0710

Claas Variant kilka pytań

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Mam kilka pytań odnośnie pras tych pras konkretnie modelów 180, 260 i 280.

Chciałbym wiedzieć czym się różnią od siebie te modele i jak to jest że mają zapotrzebowanie min 90 km a ludzie się wychwalają że takim mtz 82 albo ursusem 914 sobie nimi prasują i nie mają niby problemów????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo to jest to samo co z moją lely rp 445 wszędzie pisze że zapotrzebowanie na moc to 80km a tak na prawde to te minimum 140km fajnie jest mieć żeby dobre bele robić na dobrym zbiciu i z nożami więc po tych ciągnikach wyżej wymienionych to będą papcie a nie bele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer15555    85

Ja mtz 82 jeden rok robiłem i dawał radę, wiadomo rekordów nie biłem ale te 25szt 130cm na godzinę było. Prasa Claas variant 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3839

Pompa potrzebna jest do podniesienia klapy i podbieraka a nie do zbicia beli. Ciśnienie reguluje się poprzez zawór w prasie. Główny opór stawia prasa i rotor a co jakby nie patrzeć lekko nie idą. No ale żeby mieć jakość, odpowiednie zagęszczenie i zaoszczędzić na siatce i folii to trzeba trochę mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić prasę Claas Variant. Oglądałem już kilka takich maszyn i nic konkretnego nie było. 

Dzisiaj trafił mi się Claas Variant 260 za 30 tyś do małej negocjacji.

Maszyna idealna lakier, łańcuchy i pasy wszystko ładnie pięknie. 

Jedyny minus to brak aparatu na siatkę. Czy sądzicie że warto ją brać za te pieniądze? 

Prasa robiła by ok 1200 bel w sezonie z czego połowa to sianokiszonka którą i tak owijał bym sznurkiem.

Warto w tym przypadku brać prasę na siatkę??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pele94    1

Witam, Mam problem z prasą Claas variant 280 RC, Prasa w ogóle nie reaguję na przestawienia zgniotu ( Blaszka R 0-5) Prasa cały czas zbija bale pod czerwone pole mimo że jest ustawiona na pozycje 0 czy na pozycji 5. co może być przyczyną ? który elektrozawór wyczyścić bo są ich chyba 3. wadliwy może być też ten potencjometr co reguluję się nim ciśnienie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem8    0

Moze sprawdz miernikiem czy ta blaszka czujnik dziala na opor, a moze wiesz jaka moze byc przyczyna spadku cisnienia przy podawaniu siatki? Bela na koncu nie jest zbita i uformowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj