Skocz do zawartości
Alcatraz0710

Prasa do 25k i zapotrzebowanie 90km

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Prasa

Zamierzam kupić jakąś prasę najlepiej pasową zmiennokomorową do ok 15 ha kiszonki i 200 ha słomy chciałbym robić słomy trochę większe bele tak ok 170cm. Najlepiej żeby tak w granicach 25 tyś zł kosztowała i nie miała dużego zapotrzebowania zastanawiałem się nad claas Variant 180 jakieś opinie albo propozycje??

Wiadomość z agroFakt.pl

Mikruss    55

Tak samo przy New Holland 648 80km starczalo a 90 to spokojnie pojdzie robota nawet w sianokoszonce

Łatwo powiedzieć swojego pola mam 50 ha a reszta to kupno słomy bo są mi większe ilości potrzebne a jeszcze takie pytanie dlaczego 90 km to niby minimum w variancie skoro ludzie niby mtz'ami prasują czy 914 albo i zetorem 7711 widziałem?

Mikruss    55

Jak ktoś ma kilka ha ją na sprawowanie to starczy i mały ciągnik bo sobie wolno pojedzie i zrobi ale przerobu prasy nigdy nie wykorzysta. Ja swoją nh ciągle masseyem 675 i szło jakoś ale robiłem może 500 belek na początku. Teraz robię ponad 1500 i mam valtre 6550 i idzie dużo sprawniej a i bele mam mocniej dobite

przemek28_28    41

Dlatego uważam ze jak ktoś ma 200ha słomy do sprawowania to nie ma sensu bawić sie w używki bo moze sie okazać ze bedzie sie pasula ciagle, a wiadomo jak od kogoś bierzesz słomę to najlepiej żebyś zabrał odrazu bo ludzie marudzą. A jak chcesz używana to jakaś krone u mnie w okolicy używane to tylko krone i ciągają ciągnikami po 70-80 koni w słomie i nawet idzie dobrze

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się