banan575

360\360-3P vs 3512\mf255

Polecane posty

mirasek    13
Ja jak bym miał wybierać pomiędzy ferdkiem a c-360 to bym wybrał c-360 ferdek dla mnie wydaje się za delikatny i wogle do tura się nie nadaje (za szybki wsteczny, i przednia oś jakaś taka delikatna się wydaje) :P

Ale tylko Ci sie wydaje :)

 

Dopuszczalne obciążenie statyczne przedniej osi:

C360 3P - 1490 kg

MF 255 - 1588 kg

 

Nominalne ciśnienie w układzie hydrauliki:

C360 3P - 12 MPa

MF 255 - 16 MPa

 

Wydatek pompy hydraulicznej:

C360 3P - 21,5 l/min. (pompa zębata)

MF 255 - 17 l/min. (pompa tłoczkowa)

 

Maksymalny udźwig na końcówkach cięgieł dolnych:

C360 3P - 1200 kg

MF 255 - 1080 kg (U3512 - 1330 kg)

 

dane producenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No ale 17 l/min wydatku pompy to bida z nędzą :P-w Zetorze (na którym mam ładowacz) wydatek pompy to zdaje się 32 l/min a i to moim zdaniem o wiele za mało ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Zetor zawsze przodował jeśli chodzi o hydraulike, oczywiście w porównaniu z MF 255 i C-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3

Mój wuja MF 255 ciągał codziennie 10t kostki i trzyma


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

@jaro

A no bida, w oborze od strony cielaczków mam jeszcze niski wjazd że tylko mały MF sie mieści, grubą ściółke musze zrywać przynajmniej na dwa razy. Poniżej pleców taka dłubanina ale lepsze to niż taczka z widłami :P Do zwózki bel wystarcza. Poza tym pompa już słabo pamięta dane producenta :)

W 912 mam 41 l/min i też ten ładowacz mógłby szybciej chodzić :) choć siły nigdy mu nie brakowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To ja mam jeszcze lepiej-do cielaczków wjeżdżam C-360 z krokodylkiem podczepionym na TUZ-ale traktorek ma zdjętą kabinę,stuningowany :P(czyt.skrócony) tłumik-a ja muszę nieźle na głowę uważać :)-no ale może za miesiąc założę ładowacz i na ten ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

U mnie na szczęście tylko niskie drzwi ograniczają wjazd dla większego ciągnika i jest w połowie już wykonany pomysłoplan dwóch wysokich wjazdów w drugim szczycie obory. Zanim zmobilizuje sie zrobic ten drugi wjazd cielaczkom to mały MF musi starczyć, choć ani on ani C360 stworzone do tura nie są, to sporadycznie doczepiany ładowacz na takim ciągniczku jest przydatnym uzupełnieniem większego sprzętu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562
Co do hydrauliki mam inne zdanie, mam doczynienia z MF i C-360 i ferdek ma lepszą hydraulike, a hamulce u ferdka są tarczowe a u 360 bębnowe, F

erdka mam 21 lat(88r) i hamulce działają pierwsza klasa, a po za tym ręczny działa bo w C-360 to tragedia, nie widziałem C-360 z działającym ręcznym.

Wracając do hydrtauliki to co roku mam jaja z użytkowników 360 wążących na pługach kamienie bo ni mogą pługa w ziemie wbić, brak docisku, a ferdek poradzi sobie bez problemu bo ma docisk, i do jego hydrauliki nie mam zastrzeżeń.

Ty lubisz C-360, Ja ferdka i każdy ma to co lubi. Ferdek i C-360 mają swoje zalety i wady jak każdy;)

 

 

Tylko tu nie ma co porównywać, w których latach był konstruowany c-360 a w których MF :P

 

P.S dla mnie c-360 do tura jest prawie wystarczająca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody12    2

Masa ciągników gotowych do pracy bez obciążników i kabiny:

Ursus C360 3P - 2056 kg

MF 255 - 2170 kg

 

Jak to przeczytałem az poszłem zobaczyci ile wazy nasza i na tabliczkach jest wybite 2800 kg a nie 2056 kg ??

Tylko my mamy 55 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Nie przecze, ja tylko przedrukowałem to co podają instrukcje obu ciągników, czyli dane producenta. Może to masa własna w kompletacji full wypas? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

według instrukcji obsługi c 355 bez obciążników i kabiny, z płynami waży 2120kg, a maksymalny ciężar wynosi 3130 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody12    2

Jak dobrze pamietam to tam pisze masa uzytkowa 2800 kg jakos tak jak pojade na wies to zobacze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Ja jak bym miał wybierać pomiędzy ferdkiem a c-360 to bym wybrał c-360 ferdek dla mnie wydaje się za delikatny i wogle do tura się nie nadaje (za szybki wsteczny, i przednia oś jakaś taka delikatna się wydaje) :P

Właśnie wsteczny w tym ciągniku jak dla mnie to jest duży plus. Ja mam tura na ciapku i tam wsteczny jest dla mnie za wolny ;/

Jak sieje kukurydze to mam takie pole długości około 60-70 m. Sieje na jedno stronę bo szybciej na wstecznym przeskoczę niż zawrócę 2 razy z zestawem.

 

P.S dla mnie c-360 do tura jest prawie wystarczająca :)

Ja mam tura na ciapku a udźwig większy niż na "60". O spalaniu i zwrotność 30 nie muszę chyba pisać??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Dajcie spokuj z tą wytzrymałością c 360 w porównaniu do mf 255, bo mam porównanie do c 360 sąsiada który w tym samy m miesiącu odbierał ciągnik gdy ojciec mf 255 i co się okazało w c 360 remont silnika i awaria skrzyni biegów po 2krotnie mniejszym przebiegu niż w mf tak samo sforzeń na przedniej osi rozleciał się szybciej pompękały przednie felgi urwana kilka krotnie dzwignia od biegów oraz pokrzywione ramiona od tuz, a znajomy w turze zaraz połamał na pół c 360, c 360 nie ma szans wykałata tyle co mf 255 składany jeszcze z angielskich czesci można porównywa 3512 do c 360,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody12    2

To twoj somsiad ma jakis pechowy egzemplarz ;/;/

Unas 55 orała po wszytkich ludziach we wsi w lesie drzewo zrywała i jescze lata pochodzi a od 1991 r kiedy ja kupilismy to miała raz kapitalke silnika i zwolnice robione miała teraz tylko podnosnik kulej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

he ja pisałem o c 360 i to z końca lat 80tych, a c 355 to już inna historia inne materiały i inny ciągnik, znajomy do dziś ma ursusa 4011 i nie zamienił by na rzadną c 360 w najlepszym stanie ten 4011 ma jeszcze w orginale silnik tylko pierścienie były zmieniane czy coś takiego ale silnik jest lalka i skrzynia jakieś problemy robi ale co ten ciagnik się wypracował to pierwszy ursus na okolice był i na zarobkach kilka wsi obrabiał i poza brakiem lakieru na masce i błtonikach (które jak na swój wiek nie są zbyt skorodowane) ciągnik wygląda całkiem zdrowo i jeszcze z kosiarką rotacyjną gania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Dajcie spokuj z tą wytzrymałością c 360 w porównaniu do mf 255, bo mam porównanie do c 360 sąsiada który w tym samy m miesiącu odbierał ciągnik gdy ojciec mf 255 i co się okazało w c 360 remont silnika i awaria skrzyni biegów po 2krotnie mniejszym przebiegu niż w mf tak samo sforzeń na przedniej osi rozleciał się szybciej pompękały przednie felgi urwana kilka krotnie dzwignia od biegów oraz pokrzywione ramiona od tuz, a znajomy w turze zaraz połamał na pół c 360, c 360 nie ma szans wykałata tyle co mf 255 składany jeszcze z angielskich czesci można porównywa 3512 do c 360,

Tyle co Twój MF to chyba żaden inny ciągnik nie wytrzyma, no może Case Magnum albo Fendt 612. Szkoda, że moje doświadczenia nie potwierdzają legendarnej trwałości MFa :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

@ferdek07 widocznie sąsiadowi taki trefny model się trafił. To jest przypadek. Takich awaryjnych mf255 też by znalazł. U mnie od 91 roku(od kupienia) silnik i skrzynia ruszane praktycznie nie były. Silnik prawie nie był bo jak go kupiliśmy to coś z pompa było. Ale ojciec po swojemu ustawił i pracuje do dziś super.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

cód miod i orzeszki ten massey

a co do tej c 360 jak dbasz tak masz

przecież same te części sie nie pourywały

jak cap jeździ traktorem to później nie dojdziesz z maszyną do ładu

czy to c 360 czy mf 255

karzdy ciągnik da sie wykończyć

to niema dwóch zdań


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

cud miód i orzeszki te 60

faktem jest to że 60 wytrzyma mniej od 3512/255

a to że akurat wasze 60 dobrze się trzymają o niczym nie świadczy... może wcale tak ciężko nie pracują jak się wam wydaje!

PS może ktoś wie z których lat jest kostrukcja mf 255?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Chyba coś z lat 60. Stara jest. Ale jak patrzę na mf255 to ma jedno spore niedociągnięcie. Tzn ciągle włączona sprężarka. Wiem że da się to przerobić tylko zastanawia mnie dlaczego nad tym nie pomyśleli w fabryce...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

a Ty dużo narobiłeś sie tym mf 255????

że tak piszesz

już niemów że ktoś jak głaska c 360 to jest ok a jak daje w dupe to sie psuje

a jak ma mf 255 to czy stoi czy tyra jak wół i pruje zniego tyle ile dała fabryka to nic mu się nie dzieje

nie ganie mf 255 ani nie piedestałuje c 360

ale karzdy traktor jest dobry jak jest sprawny

i karzdy traktor da sie skończyć

ot


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

tak się składa że sporo mam go od 99 i jest jako główny hoduje bydło i ma co robić zgodzę się z tobą ze każdy ciągnik da się wykończyć śmiem tylko twierdzić że 60 jest trochę delikatniejsza.. nie wiem co wam przeszkadza ta sprężarka jedyne co to tżeba częściej zmieniać pasek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Silnik ma większe obciążenie przez co spalanie jest delikatnie wyższe. Ale w tym momencie już szczegółów się czepiam.

@damian18 pisałeś że masz i 60 i 3512 ok. Ale myślę że nie możesz mówić że 60 wytrzyma mniej od 3512. Powiedzieć tak możesz ale jak zrobisz tyle samo 3512 co zrobiłeś 60. Wtedy rzeczywiście będzie widać czy 3512 jest wytrzymalsza. Czy po tylu latach pracy co 60 zrobiła 3512 będzie w super stanie. 3512 masz dopiero 10 lat 60 z 25 lat więc nie można porównywać młodego ze starym. Po tylu latach to naturalne że 60 może mieć mniejsze osiągi od 3512.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj