News
koyot23

Prasa John Deere 590 czy New holland 650 lub br 740

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Prasa
koyot23    1

Witam, zastanawiam sie nad kupnem prasy zmiennokomorowej, i wlasnie biore pod uwage prasy jak w temacie, moze ktos uzytkuje te prasy i moze cos wiecej na ich temat powiedziec. Prasa ma prasowac okolo 3tys belek sloma, siano i sianokiszonka. Sam rotor wystarczy do sanokiszonki czy noze lepsza sprawa? A i cos o siatce chcialbym wiedziec czy warto sie ogladac za prasami z siatka czy wystarczy sznurek? Z jakimi ciagnikami wspolpracuja, jaka jest ich dobra i zla strona.

endrju00711    11

Ja osobiście z tych trzech jednak zdecydował bym się na JD, jak już chcesz kupić to kup z rotorem i nożami, zawsze dużo lepsza do sianokiszonki, o ogólnie do słomy jak potrzebujesz krótką, np. do drobiu itp. to jak najbardziej polecam rotor z nożami. Po drugie nie wachaj się szukaj tylko i wyłącznie z siatką, sam nie mam siatki, i zaczyna być to uciążliwe, a nawet bardzo, w tej chwili jestem na etapie załatwiania siatki, bo bez niej robota jest do d...y więcej przestoisz niż na prasujesz ;) A tak po za tym to zaglądnij do stajni claas-a moge śmiało powiedzieć że sa to dobrej lkasy prasy, a co najważniejsze wydajne, czasami warto dołożyć troche kasy, ale prase się kupuje w końcu na pare lat ;)

nimar1999    0

napisz najpierw w jaką kwote chcesz przeznaczyć na zakup, potem można porozmawiać.. NH 650 będzie najtańszy, chociaż musiałbyś się naszukać żeby znaleść noże i rotor, siatka to już bardziej rozpowszechniona jest w tej prasie więc z siatką znajdziesz napewno. Jak chcesz mieć którąś z tych pras musisz mieć ciągnik ok 100-120km

Wiadomość z agroFakt.pl

stasio1    2

Najlepszy zgniot uzyskasz na pewno w Nh dlatego tą bym ci polecał. Jeśli chcesz mieć dużą wydajność pracy to szukaj prasy z siatką (poprasujesz dzień i nie będziesz chciał sznurka na oczy widzieć). Tak jak kolega napisał do prasy zmiennokomorowej z rotorem to już ciągnik ponad 100km

koyot23    1

witam ponownie, dzieki panowie za wypowiedzi, z kasa to tak 30tys, no wlasnie tak przegladalem prasy i NH ciezko z rotorem i nozami ale siatka wlasnie w wiekszosci jest.

Poszukam jeszcze troche, ale jestem jakos przychylny do JD, podobno mniejsze zapotrzebowanie na moc a co za tym idzie mniejsze zuzycie paliwa a w konsekwencji tanie smiganie ;)

koyot23    1
a czytałeś kolego inne podobne tematy???

witam pioter, czytalem czytalem ale wlasnie o tych prasach malo jest, jest troche o JD550 i NH 644 a nic nie ma o NH br.

darus2    0

Witam odświeżam temat, zastanawiam się nad kupnem belarki bez rotora z siatką do 20tyś JD 550, 580, 590 lub NH 650. Co wybrać do słomy ponad 1000 bel rocznie 150x120 waga około 340kg i czy zetor 7211 (66KM) poradzi sobie?

Edytowano przez darus2

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Elvis1090
      Witam mam zamiar kupić nową prasę do 80tys brutto... myślałem o ursusie z-597 tylko że niema ich za wiele na rynku i ostatnio sytuacja w ursusie kiepsko wygląda więc zaczynam się wahać... może ktoś poleci jakąś fajną prasę w tych pieniądzach dobrze by było jakby miała rotor. 
    • Przez dawidx
      Witam interesuje sie zakupem tych 2 pras. pytanie do użytkowników która prasa będzie lepsza pod względem zgniotu i awaryjności. Dodam ze nowy model JD jest zmodyfikowany i ma rotor z wiekszych pras serii 900 i lepsze łozyska tak mi powiedział dealer. A najważniejsze pytanie jak z zapotrzebowaniem mocy w Mchale v660 z jakimi ciagnikami pracujecie. Ja mam jd 6330 i Agrotrona K110.
      cenowo McHale jest 7 tyś droższy (bez hamulców) od JD.
      Pozdrawiam 
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez grzegorz1988
      Witam.mam pytanie czy zna ktos firme zeuspackaging oferuja siatki do bel.jakies opinie?
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.