MADER12

Szerokość opony do głównego ciągnika 85KM

Polecane posty

MADER12    1

Witam, jak to jest z tymi szerokościami?

 

Obecnie standardowo do ciągnika 85KM proponują mi tylne 420, a przód 340, jednak znajomy ma ciągnik 70KM i z fabryki wyjechał na 480 i 360.

 

Jaka szerokość opony będzie najlepsza?

 

Ciągnik ma być do orki i ogólnej uprawy ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

420??!! Węższych jak 18,4  która w zależności od producenta ma zdaje się 460 bym nie zakładał. Zrobisz z ciągnika rower i stracisz dużo uciągu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MADER12    1

420??!! Węższych jak 18,4  która w zależności od producenta ma zdaje się 460 bym nie zakładał. Zrobisz z ciągnika rower i stracisz dużo uciągu.

 

Dokładnie 420/85R34.

 

Nie chodzi mi tutaj o minimalne, a optymalne. Czy jest jakiś przelicznik, odnośnie mocy ciągnika do szerokości opon.

Drugi znajomy ma w JD 120KM na tyle 540. Pytanie tylko, czy też nie ma wąskich.

Myślałem o 480-500. Zastanawiam się też jak bardzo wzrośnie cena zakładając takie zwiększenie ogumienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

420 to opona 16,9 jakie są zakładane do ciągników około 60 koni mocy lub mocniejszych gdy ktoś akurat potrzebuje. 

Dla przykładu mtz długo montował właśnie 420  i do bani to było. ja mam w ruskim opony 18,4 to jest około 460 szerokości (choć faktycznie mają 420. Coś taurus przycyganił i to sporo belshiny miały 460). Za skarby świata nie założył bym węższych niż 460 a i 480 z mniejszym profilem bym połknął bez zastanowienia.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Mader12 napisz jaki to ciągnik ile cali koła i jakie maszyny chcesz ciągać, ja w agrofarm 85 mam 420 przód i 480 tył na profilu 70 gdybym 2gi raz kupował chyba bym nie brał tego ogumienia, jeśli chodzi o łąki sprawa jest super do transportu po szosie też jest ok, ogólnie wolne zużycie ogumienia, do pola już mam mieszane uczucia o ile w normalnych warunkach jest spoko to tam gdzie jest grząsko efekt taki że sam ciągnik czy z podniesioną maszyną idzie jak pies ale opuszczam maszynę i się ślizga jakby było na węższych to nie wiem, minus jaki mam z tymi kołami to ciągnik jest stosunkowo szeroki, ale do prac typu koszenie łąki po wodzie nie zastąpiony, jak nie ma dużo dopłaty to warto szerzej bo wolniej się zużyją napisz konkretnie jakie koła i ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

W t4 ta sama kombinacja co wyżej ale mają jedną wadę w rzadkach qq mieszczą się na styk i tutaj polecił bym mniejsze a do reszty szersze lepsze według mnie do 85 km to 420/480 najlepiej

Edytowano przez Patryk1222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MADER12    1

Mader12 napisz jaki to ciągnik ile cali koła i jakie maszyny chcesz ciągać, ja w agrofarm 85 mam 420 przód i 480 tył na profilu 70 gdybym 2gi raz kupował chyba bym nie brał tego ogumienia, jeśli chodzi o łąki sprawa jest super do transportu po szosie też jest ok, ogólnie wolne zużycie ogumienia, do pola już mam mieszane uczucia o ile w normalnych warunkach jest spoko to tam gdzie jest grząsko efekt taki że sam ciągnik czy z podniesioną maszyną idzie jak pies ale opuszczam maszynę i się ślizga jakby było na węższych to nie wiem, minus jaki mam z tymi kołami to ciągnik jest stosunkowo szeroki, ale do prac typu koszenie łąki po wodzie nie zastąpiony, jak nie ma dużo dopłaty to warto szerzej bo wolniej się zużyją napisz konkretnie jakie koła i ciągnik

JD 5085M a będzie ciągał, pług, bronę talerzową, agregat uprawowy, prawdopodobnie dojdzie jeszcze beczka + lżejsze maszyny.

Nie mam ziemi mokrych i grząskich. Uprawiam ziemie najlepszych klas.

 

NH TD5 dostają fabrycznie opony 440 przód i 540 tył ;) W tym model TD5.85 (86km)

 

Dzięki za info. W takim wypadku to dosyć dziwne ze w JD 6m 120KM dają 540 na tył.

W t4 ta sama kombinacja co wyżej ale mają jedną wadę w rzadkach qq mieszczą się na styk i tutaj polecił bym mniejsze a do reszty szersze lepsze według mnie do 85 km to 420/480 najlepiej

 

Zajmuję się warzywami. Od międzyrzędzi będzie osobny ciągnik z wąskimi kołami.

Ciągnik będzie uprawiał przed sadzeniem i po zbiorze.

Jedynym minusem w tym przypadku będzie konieczność wydzielenia szerszej drogi na wjazd z beczką, jednak jest to akceptowalny minus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

to do takich prac jak najbardziej jak najszersze, ciągnik z takimi kołami nie robi kolein działa jak wał posiewnyw swoim mam przód szerzej rozstawiony niż tył także ślad po ciągniku jest szerszy niż tylne 480, myślę że dla gleby i upraw im szersze opony tym lepsze oczywiście poza uprtawami w międzyrzędziach i opryskach ale do tego można mieć inny ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MADER12    1

to do takich prac jak najbardziej jak najszersze

 

Wydając górę kasy na nowy ciągnik na najbliższe lata chciałbym właśnie znaleźć złoty środek :)

Zastanawiam się nad 480-500 na tyle. Muszę się jeszcze zorientować jak zmieni się cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek2997
      Witam
      Posiadam ciągnik MF 3060 i planuję wymianę przednich opon. Wiem że orginalnie przychodzą do niego 13.6-24 lub 380-70 r24. Jakie najszersze opony można do niego dać na przód? Bo mam do kupienia w dobrej cenie Radialne 460x70 R24 i zastanawiam sie czy nadały by się do mojego?
    • Przez kewin123
      Czy warto dopłacic ok 3 tys za większe koła to jest 28 przód i  38 tył   do claasa ariona 420  zamówiony jast na felgach 24 i 34 szerokosc w obu wersjach 440 przod i 540 tył prace  duzo z ładowaczem plus  oczywiscie  transport  uprawa POZDRAWIAM
    • Przez turion23
      Mam na sprzedaż dwie nowe opony marki Alliance.Opony sa delikatnie uszkodzone z boku.Dla zainteresowanych moge fotki podeslac.cena za komplet 3600zl.odbior najlepiej osobisty na podlasiu.
    • Przez keeway
      Jakie opony na przod do mf 235 robie dużo w lesie jakie beda lepsze jodelka czy zwykle oczywiscie ciagnik bez napedu
    • Przez RometOgar200
      Kupie kompletny korpus do pługa i opony r15,3/75/10 jodełka, tylko woj pomorskie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj