Skocz do zawartości
kurtz

Ursus montaż kulki pod przyczepkę do belki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus
kurtz    1

Czołem!!! Chciałem sobie zamontować zaczep do przyczepki samochodowej do C-328 bo często gęsto mam do przewiezienia jakieś duperele/kilka worków czy coś i muszę się wtedy uganiać z wozem, a mam w planie niebawem zakup przyczepki samochodowej. Mój wujek w c-330m ma zamontowaną na dolnym zaczepie kulkę do przyczepki, tylko że on w c-330m ma dolny zaczep a ja w c-328 nie... I raczej nie mam zamiaru go montować bo używany byłby tyle co do przyczepki. Znalazłem na olx kulkę do przykręcania do belki:

https://www.olx.pl/oferta/kulka-zaczepu-belki-ciagnika-do-przyczepki-samochodowej-okazja-CID757-IDkllGs.html#60b7462062

Tylko pytanie czy jest to bezpieczny montaż.... Bo przecież belka się kręci wokół własnej osi i zastanawiam się czy mi nie daj boże nie wyskoczy przyczepka jak się obróci belka...

Czy miał ktoś z was coś takiego? Co o tym sądzicie?

seba25    3

Witam ja mam taką samą kulkę przy władimircu  i też jest zamontowana przy belce i nic się nie dzieje po zapięciu przyczepki belka się nie obróci jeżdze już tak 2 lata więc mogę polecić takie rozwiązanie.

Wiadomość z agroFakt.pl

Razzor    1

tez mam tak zrobiona na belce, mimo że posiadam dolny zaczep, wygodniejsza sprawa, bo jak się nie używa odpinanam belkę i po problemie

kurtz    1

Ja żeby mieć kulkę na sztywno musiałbym zakupić dolny zaczep albo belkę usztywnić śrubą rzymską, ale jedno rozwiązanie drogie i niewygodne a drugie tylko niewygodne. A tak to kulkę od belki musiałbym odpinać tylko raz do roku do wykopków żeby kopaczkę zapiąć.

Postanowione, kupuję:)

izydor6280    637

jeśli obawiasz się że belka się przekręci, co po spięciu będzie raczej nie możliwe, to zrób odkosy do zaczepu górnego czy uchwytu łącznika

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez johnybravo
      Witam. Od jakiegoś czasu  w tylnym prawym kole słychać piski/zgrzyty obcieranie metalu. Podniosłem prawą stronę na podnośniku zakręciłem tylnym kołem na luzie kreci się bez pisków/zgrzytów jednak tak jakby przyhamowywało (po kilku swobodnych obrotach zatrzymuje się i trzeba je mocniej pchnąć żeby ruszyło). Drugie koło kręci się swobodnie cały czas.
      Co to może być? Nie wiem czy można tak jeździć? 
    • Przez wiesiekkaciak
      Panowie, mam dylemat. Kupiłem używane felgi do C328 (bez gwiazd), które pasowało by wypiaskować i pomalować, żeby jakoś przyzwoicie wyglądały. Tyle że nowe w pobliskim sklepie idzie już kupić za 270 zł szt; wychodzi mi tu 140 zł różnicy na dwóch felgach. I teraz się zastanawiam czy warto  się bawić w odnawianie tamtych? Jaka jest trwałość tych nowych, jeślibym kupił nowe?
    • Przez wiesiekkaciak
      Pytanie jak w temacie. Orientuje się ktoś ile może ważyć felga/obręcz (bez gwiazdy) do C330? Pytam, bo chcę kupić takie i chciałem się rozeznać ile by kosztowała wysyłka.
    • Przez Webmaty
      Cześć,

potrzebuję wymienić felgi w C-325, które są już pokrzywione. Niestety nie dostanę już nowych do tego modelu, jedynie do C-330.
      Z tego co widzę, to jest kompletnie inny rozstaw śrub i ciężarków w porównaniu do C-325.

Czy jest możliwość przerobienia mostu tylnego/napędu/wymiana wałków tak by można było założyć felgi z C-330? Jeżeli tak, to co należałoby wymienić?

Pozdrawiam
    • Przez sel
      Witam.Muszę zrobić remont tylnego mostu,zasadniczo wymiana łożysk na wałku atakującym.Jaki powinien być luz miedzy zębny przekładni?Próbowałem dokręcić nakrętkę na ataku,ale nie chce drgnąć.Wałek ma luz osiowy i wzdłużny podczas jazdy słychać huczenie mostu.Może ktoś robił i ma w pamięci dobre rady.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.