Barm03

Same Antares 130-Wspomaganie ciężko działa po rozgrzaniu

Polecane posty

Barm03    5

Szanowni Agrofotowicze :)
mam problem ze wspomaganie w Samcu, mianowicie, jak jest zimny to przy ciut wyższych obrotach lekko kręci się kierownicą, natomiast jak się rozgrzeje to koniec, w miejscu nie można ukręcić, podczas jazdy nie jest źle, jak ostygnie jest ok. Mam takie pytanie, czy temu jest winna pompa od wspomagania ? W którym miejscu jest ona zlokalizowana w traktorze ? Czy jest jakiś zbiornik w którym uzupełnia się olej ? Jaki olej lać do wspomagania ? Za odpowiedzi z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212
Dnia 9.08.2017 o 21:43, Barm03 napisał:

 

Olej bierze ze skrzyni, pompa za lewym tylnym kołem z tym, że nie pamiętam która, bo są dwie obok siebie. Sprawdź po przewodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romano82    4

Zbiornik jak pusty to moment. Mam nadzieję że masz klucze płasko_oczkowe wygięte w półką, podkowę bo jednej ze śrub nie można innym kluczem pokręcić. Prawdopodobnie do wymiany bedzie też łącznik napędu. Ogolnie wymiana bajecznie prosta. Ps. Uszczelki raczej trzeba dorabiać samemu pod pompę bo nikt nie miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romano82    4

U nas wytarte były do polowy zęby na łączniku. Szkoda bylo wkładać i ryzykować że za chwilę przestanie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Wymieniłeś pompę? Na jaką ? 11ccm 14ccm 16ccm jakiej firmy? BOSCH 0510515338

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Wymieniłem pompę na 16ccm  Caproni 470zł, żałuję że nie zrobiłem tego wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał11
      W moim Same nie da się wrzucić rewersu do przodu do tyłu wchodzi lekko a to przodu się nie da dokładnie jest tak tak samo z wajchą co się zmienia zakres biegów. Czym to może być spowodowane??
    • Przez JasiekAgriculture
      Witam mam problem z rewersem w Same na początku rewers wyskakiwał tylko na wstecznym biegu tzn cofając po równej drodze nic sie nie działo a jesli tylko byl jakis kamień czy cos to szarpło ciagnikiem i bieg wyskakiwał  teraz dzieje mi sie to również przy jezdzie do przodu GDY PRZYTRZYMAM MOCNIEJ DZWIGNIE TO NIC NIE WYSKAKUJE. Moze miał ktos z was taki problem i pomoze co zrobic?
    • Przez Mati2812820
      Nie działa klimatyzacja, wentylatory w dachu włączają się na 5 sekund a później wyłączają. Gdzie szukać przyczyny?
    • Przez grzech9931
      Witam,
      Mam problem z hydrauliką w ciągniku John Deere 4050. Po powrocie z pola, na drugi dzień nie działa hydraulika (ramiona, przedni tuz i zewnętrzne gniazda oraz wspomaganie). Zostały wymienione filtry oraz olej. 
      Ciągnik jak postoi dłuższy czas to po odpaleniu słabo ale delikatnie podniesie. Ale po opuszczeniu już drugi raz nie daje rady. Tak jakby brakowało oleju...
      Co mogę zrobić? ;(
    • Przez Nasters
      Witam  mam problem Lamborghini 1060 otóż do 1 tys obrotów z odmy leci delikatnie biały dymek lecz pod za dużym ciśnieniem po zwiększeniu obtotów z odmy zaczyna kapać olej czym większe obroty więcej oleju ?? ktoś może już to przerabiał ?? uszczelka ?? pierścienie ??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj