killler89

Obrotomierz licznik motogodzin renault 95.14

Polecane posty

killler89    0

Witam., mam problem z moim obrotomierzem nie wskazuje ani obrotów ani motogodzin. co do obrotów to pewnie cos z elektroniki w nim padlo natomiast co do mtoogodzin pekniety jest trybik, w oogle on jest z jakiegos dziwnego materialu nie wiem co to abs czy cos jest taki elasyczny i teraz pytanie czy sa gdzies osiagalne zestawy naprawcze do tych liczników ?niedsty znalesc sprawna uzywke graniczy z cudem a i ceny tez zaporowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trybik można zamówić w firmie w Krakowie, drukują na drukarce 3D, ja tam zamawiałem swój, tylko trzeba mieć rysunek, rysunek zrobił mi sąsiad, koszt rysunku 70zl a trybik około 130zl z przesyłką. A elektronikę robił mechanik i on zna się na tym. Wywalił cały układ od obrotów i zrobił swój. Numer do firmy do trybiku mam jak interesowało a ten mechanik jest z Lubelskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
killler89    0

mam znajomego elektronika ktory robi obrotomierze i ogolnie rozna elektronike wiec jesli chodzi o elektronike nie mam problmu. problemem jest wlasnie ten trybik. dostep do drukarki 3d tez bede mial wiec kwestia tego ryzunku no i czy o ten sam trybik nam chodzi. w wolnej chwili rozbiore jeszcze raz ten obrotomierz i zrobie foto o ktory tryb mi chodzi czy o ten sam co u ciebie. ty masz ten obrotomierz jaeger, podlanczamy na wtyk z 4 okraglymi bolcami i takim polksiezycem ustalajacym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
killler89    0

wszystkie trybiki plastikowe takie biale sa w porzadku, uszkodzony jest tylko jeden z jakiegos dziwnego gumowego materialu, powiedz czy to dokladnie ten sam trybik u ciebie nawalil ?jest on podwojny tzn duzy i maly

post-68921-0-83018600-1502643938_thumb.jpg

post-68921-0-23929000-1502643993_thumb.jpg

post-68921-0-99840800-1502644051_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
killler89    0

witam ponownie.

 

jako ze ciezko dorwac sprawna uzywke, przyszedl pomysl zastosowania jakiego zamiennika, znalazlem na alledrogo cos takiego http://allegro.pl/licznik-motogodzin-12-24v-z-obrotomierzem-80mm-i6882453211.html co o tym myslicie ?jeszcze nie dzwonilem do sprzedawcy. a ciekawi mnie czy bedzie sie wszytsko zgrywalo i czy beda prawidlowe wskazania obrotów jak i godzin. ciekawe tez czy posiada on w sobie jakas pamiec i po odpieciu zasilania nie beda sie kasowały godziny. w oogle nie wiem czy po przsekorczeniu 10 godzin on sie zeruje czy tez wyswietli sie kolejna liczba, bo poki co to na zdjeciu widac tylko jedna liczbe oraz druga po przecinku.

moze ktos cos takiego lub podonego ma i podzieli sie opinia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
killler89    0

cena zaporowa 1000zł, jakbym mial dac tyle to bym dolozyl te 2 czy 3 stówy i kupil orginal bez zadnych kalibracji ustawiania itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146
killler89    0

ten uzywany jest uszkodzony nie wskazuje motogodzin a to jest najwaznijsze dla mnie.

 

natomiast te nowe to to samo co wrzucilem linka, wiem ze wymagaja jakichs tam ustawien nie wiem czy bym to ogarnal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Każdy uniwersalny obrotomierz wymaga kalibracji, albo przez kupującego, albo przez sprzedawcę po podaniu mu "pewnych" danych. Najlepiej jednak kalibrować samemu.

 

Jeśli chodzi o skalę obrotomierza.

Ten z Twojego linku wyskalowany jest do 4 000 obr/min lepiej, gdyby był  do skalowany do 3 000 obr/min, czyli niewiele więcej niż maksymalne obroty silnika (2 350 obr/min). Ten byłby lepszy, bo dokładniejszy będzie odczyt.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    148

Nie pamiętam kurcze ,a nie ma teraz tego sprzedawcy na olx ale ja kupiłem takie były oczywiście zamienniki z białą tarczą ,z mozliwością kalibracji samemu(posiada z tyłu obudowy przycisk zmiany tzw podziałki) też szukałem oryginału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.08.2017 o 20:05, RafaSzymanik napisał:

Trybik można zamówić w firmie w Krakowie, drukują na drukarce 3D, ja tam zamawiałem swój, tylko trzeba mieć rysunek, rysunek zrobił mi sąsiad, koszt rysunku 70zl a trybik około 130zl z przesyłką. A elektronikę robił mechanik i on zna się na tym. Wywalił cały układ od obrotów i zrobił swój. Numer do firmy do trybiku mam jak interesowało a ten mechanik jest z Lubelskiego.

Kolego potrzebuje ten rysunek i namiary na tom firme co ci wydrukowala go

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miros13    0

Witam, jeżeli jest taka możliwość także poproszę o namiary na firmę od trybiku. Pozrdawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekm1601    0
Dnia 9.08.2017 o 20:05, RafaSzymanik napisał:

Trybik można zamówić w firmie w Krakowie, drukują na drukarce 3D, ja tam zamawiałem swój, tylko trzeba mieć rysunek, rysunek zrobił mi sąsiad, koszt rysunku 70zl a trybik około 130zl z przesyłką. A elektronikę robił mechanik i on zna się na tym. Wywalił cały układ od obrotów i zrobił swój. Numer do firmy do trybiku mam jak interesowało a ten mechanik jest z Lubelskiego.

Mogę namiar na tego mechanika. Te jestem z lubelskiego 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam, Panowie żaden mechanik nie jest w stanie mi powiedzieć gdzie jest Wlew, wskaźnik oraz spust oleju hydraulicznego w skrzyni w Renault 461. Może ktoś z was posiada taki ciągnik i podeślę mi dokładne zdjęcie gdzie co, jak. Będę baaardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam i miłego weekendu.🙂🤚
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam, mam problem z ciągnikiem renault 103.54 16x16 mechaniczna skrzynia. Kupiłem ją 2 lata temu po wymianie wałka z kołem zębatym odpowiadającym za przenoszenie napędu ze skrzyni na przystawkę. Problemem jest to że podczas jazdy z prędkością powyżej 8-9 km/h z włączonym napędem zaczyna głośno wyć (wiem że napęd zazwyczaj słuchać ale moim zdaniem powinno go być słychać przy większych prędkościach) w ciągu tych 2 lat kilka razy odkręcałem przystawkę w celu sprawdzenia tego wałka z kołem zębatym które było wymieniane i wszystko jest w porządku, brak luzów na łożyskach igiełkowych. Czy problemem może być przystawka, a jeśli tak to co może być przyczyną wycia ?
    • Przez Wojtas974
      Czesc,kupiłem 2 lata temu renowczke i po tygodniu zawiesił mi się rozdzielacz bo nie chciał opuścić maszyny. Oczywiście zdemontowalem go wysłałem na regenerację u siebie w mieście( to był błąd) i po zamontowaniu ciągnik ani nie chciał opuszczać ani podnosić..po wielu próbach wkoncu coś się udało że ciągnik zaczął podnosnic ale nie tylko mniej więcej na 3/4 wysokości... podczas opuszczania maszyny nie działalo to płynie tylko, gdy wajchę dałem całkowicie na opuszczanie to gwałtownie rzucał wręcz maszyna na ziemię.. kupiłem wszystkie sprężynki do wymiany, i mam problem w jednym miejscu jak to złożyć żeby było dobrze..
      Po złożeniu według schematu ten zaworek nie chowa się dokonca, tak powinno być?
      Snapchat-1924693670.mp4 Chodzi mi o sprężynki, numery 20 oraz 2

    • Przez Pawel507366
      Renault cergos 340
      Slabo działa wspomaganie
      Na niskich obrotach  miga kontrolka  niskiego cisnienia oleju w skrzyni i po tej akcji czasem samo włącza się przedni napęd 
      Pompa  wymieniona 3 lata temu i nic nie zmieniło  ostatnio wymieniłem cały olej na nowy fusch  wymieniłem orbitrol chciaz stary założyłem do kombajna i działa idealnie  wiec sam nie wiem co jeszcze może być problemem 
       
    • Przez Kaszlak79
      Witam forumowiczów. Szybkie pytanie, od czego jest przewód hydrauliki siłowej który wchodzi z obu strony skrzyni biegów w miejscu gdzie są hamulce w tym ciągniku?? Foto poniżej.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj