rafal13113

Maszyny z Agro-Maszu i Expomu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafal13113    144

Witam

 

Zastanawiam się nad kupnem agregatu uprawowego i ścierniskowego z którejś z tych firm. Bardzo prosiłbym o o opinie użytkowników maszyn z tych firm, jak się one sprawują i czy warto inwestować w sprzęt z którejś z tych firm. Jednym słowem która firma jest lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

ja mam tylko plugi 4 podwyzszane zagonowe 35cm z agro maszu i chodza bez zarzutow a ciesze sie z wyboru bo zaoszczedzilem 400 bo byly o tyle wlasnie tansze o takich samych tylko ze staltechu


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Expom jest zdecydowanie droższy, np. w agregacie różnica wygląda ok. 2tyś zł. No ale z tego co widzę jakość wykonania, powłoka lakiernicza (zauważyłem, że Agromasz już rdzewieje na placu) tez jest lepsza także wybór należy do ciebie, tańsze lub droższe. Expom ma ceny praktycznie podobne do Unii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

Odswiezam temat...

Potrzebuje cene agregatu uprawowo-siewnego z Agro-maszu. 3m i wal Packera. mam zamiar kupic agregat (juz od dluzszego czasu ;)) i musze porownywac ceny. doszlo mi 5 ha ziemi ciezkiej do uprawy (3b-4a, glina) i ciezko jest ja uprawic. mielismy kupic agregat juz predzej ale cena mleka spadla w dol i niestety tak wyszlo... mam nadzieje ze teraz sie uda.

 

a moze polecicie agregat jakiejs innej firmy?? zastanawialem sie nad Aresem L/Z z Unii ale te sa strasznie drogie. a co powiecie o firmie Skotarek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

Nie kupuj Argo-maszu, straszna tandeta, na ciężkie ziemie się wogóle nie nadaje, spawy puszczają, rama się wygina, lakier odpada, mówili mi to użytkownicy tego sprzętu, którzy nie polecają agromaszu, pługi mają ok, ale nic poza tym, ja bym ci polecił, pom bordnica, expom, krukowiak, bo od niedawna krukowiak ma takie agregaty w ofercie, unia też ma dobre sprzęty ale drogie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Nie kupuj Argo-maszu, straszna tandeta, na ciężkie ziemie się wogóle nie nadaje, spawy puszczają, rama się wygina, lakier odpada, mówili mi to użytkownicy tego sprzętu, którzy nie polecają agromaszu, pługi mają ok, ale nic poza tym, ja bym ci polecił, pom bordnica, expom, krukowiak, bo od niedawna krukowiak ma takie agregaty w ofercie, unia też ma dobre sprzęty ale drogie...

 

A ja polecam Agro-masz-a, tylko że talerzowego ;[ Posiada on mocna, solidna i dobrze pospawaną ramę, poza tym dobrze nadaje się na ciężkie ziemie. Cena też przystępna, ich produkty teraz poddawane są procesowi śrutowania więc lakier już nie odpada ( u mnie stoi już spory czas pod chmurka i wygląda jak nowy) :lol: Posiada on tez bardzo stabilny hydropak na dwa siłowniki, u mnie pracuje z ciężkim siewnikiem i jest ok, nic się nie wygina Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Zetor 10045+Agro-masz+Nordsten

A oto link na allegro, tam jest dokładnie opisany ;[

Agregat Talerzowy, Brona talerzowa 3,0 2,7 m (861722776) - Aukcje internetowe Allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

no fakt, te talerzowe sa fajne, robione na wzor Aresa TL Unii Grudziadz ale talerzowe to nie dla mnie. ja szukam czegos prostego i tyle nagadali ze te z Agro-Maszu sa slabe i spawy puszczaja ze sie waham bo moj siewnik Amazone to nie poznaniak wiec jest co podnosic. najpardziej mi sie podoba ten z Rolmako.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Też słyszeliśmy opinie o pękających spawach w agregatach tej firmy tyle że zębowych , talerzowe wprowadzili nie tak dawno, ale talerzowy ma znacznie masywniejsza konstrukcie niż zębowy i konkretne spawy a wiec nie powinno być problemu z nim ;[

Dużym plusem dla talerzowego jest to że może pełnić dwie funkcje, a to znacznie zmniejsza koszty nabycia maszyn które są niezbędne do prowadzenia gospodarstwa :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

bo sluzy jako maszyna pozniwna i agregat uprawowo-siewny ale na slabe ziemie raczej agregat talerzowy sie nie nadaje. z reszta nawet bym mojemu ojcu nie przegadal o talerzowym. gdyby jego znajomy nie posiadal agregatu uprawowo-siewnego to nawet by nie pomyslal ze nam sie taki przyda. dopiero jak zobaczyl jaka robote robi ten agregat to powiedzial ze nam do siania trawy i zboz by sie przydal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Powiem Ci że na słabszych glebach efekt jest tez dobry ,ja posiadam klasy od III do VI (większość IV-V) i na jego prace nie narzekam, pole jest ładnie uprawione :lol: Z reszta u mnie w okolicy praktycznie każdy posiadacz agregatu uprawowo-siewnego ma talerzowy ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

a powiedzcie jak ten hydropak sie sprawuje bo ja też chce kupic agregat uprawowo-siewny na talerzach

mam tego grubera ale raz ze cięzki <1560kg> a dwa ze po wyoranym nie pasuje nim robić nim

a agregat uprawowy jak nie wezmie za głęboko w niektórych miejscach to za płytko

 

tylko jak patrze sie na to mocowanie do siewnika gdzie są te niby cięgła do belki dolnej i te haki to az nie moge przeciez to nie wytrzyma 900kg czy daja rade u was????

bo ja sie boje :lol:

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinno dać radę w końcu to po to jest ;[

A że tak się nie fachowo spytam ile mogą kosztować sprzęgi do agregatu z unii aresa 3m??Może by się dokupiło :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

a powiedzcie jak ten chydropak sie sprawuje bo ja też chce kupic agregat uprawowo-siewny na talerzach

mam tego grubera ale raz ze cięzki <1560kg> a dwa ze po wyoranym nie pasuje nim robić nim

a agregat uprawowy jak nie wezmie za głęboko w niektórych miejscach to za płytko

 

tylko jak patsze sie na to mocowanie do siewnika gdzie są te nibycięgła do belki dolnej i te haki to az nie moge przeciesz to nie wytszyma 900kg czy daja rade u was????

bo ja sie boje :D

 

Wytrzyma , mój siewnik też jest ciężki po zasypaniu zboża waży pewnie ok 800kg i nie widać żeby spawy pękały, zachowuje się stabilnie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekW    0

Expomu nie widziałem na żywo tylko tyle co na targach. agromaszu nie polecam tam maszyny pękają jak jeszcze pola nie widziały słyszałem też o takim przypadku że uchwyty od cięgien się oderwały od pługu w trakcie wstawiania pługu do garażu ten pług jeszcze nie pracował w polu a już popękał. lepiej trochę dołożyć i kupić rolmako lub Grano-System.


demotywatory o rolnictwie www.dyndole.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Kolego słyszeć to ja też dużo słyszałem.Jak nie widziałeś,nie doświadczyłeś to sie nie udzielaj na ten temat.Jest kilku użytkowników agregatów Agro-Masz'u na forum i jakoś nikt nie narzeka na pękanie spawów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej jaskółkowo. :D Ja po zakupie naszego dowiedziałem się, że znajomemu z sąsiedniej wioski spawy puściły, w upr.-siew. 2.7 z walem rurowym. U nas na razie dobrze sie trzyma( odpukać w niemalowane), myślę, że jest wart tej ceny. :D to taka tańsza i skręcana alternatywa dla UG.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
    • Przez Morela15
      Czy wyceniał ktoś pługi? Jakie marki polecacie? Których nie polecacie? Chodzi mi głównie o 4 lub 5 skib.
    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Anioł123
      Witam co myślicie  o tym siewniki?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj