Skocz do zawartości
Zefir

Czym pryskać zboże aby zżółciało

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zboże
Zefir    15

Witam jest 7 sierpnia wczoraj wjechaliśmy w pszenice jest zielona jęczmień też oraz troszkę owsu czym opryskać i jaką dawką aby doszło i dało radę skosić?

Wiadomość z agroFakt.pl

Krzysztof81    175

Siarczan przyspiesza działanie i będziesz miał czyste pole. Jeżeli ziarno nie jest zielone to stosowanie glifosatu nie wpływa na kiełkowanie. Reglone tylko jezeli chcesz wykorzystac jako nasienie inaczej jest malo skuteczne i drogie.

Zefir    15
(edytowany)

Ziarno i tak będzię nowe bo co 2-3 lata biorę nowy z centrali asharot to może mam zaorać 20 ha i niemieć z czego żyć ?

Edytowano przez Zefir

bieniek_88    56

Najlepiej tak zrób jak nie masz zielonego pojęcia o uprawie zbóż. Za kilka dni przy sprzyjającej pogodzie samo dojdzie, nigdy nie pryskałem na dojrzewanie i pryskał nie będę.

pawlak2507    6

Odezwał się ten co ma pojęcie. Jeśli jest środek do desykacji i jest taka konieczność to czemu tego nie robić?

gwozd    102

No własnie dlaczego nie desykować? Koncerny produkujące opryski też chcą zarobić

Zefir    15

Coś czuję że niektórych zaczyna ściskać bo zebrali zielone tj jak mój sąsiad co pszenica wygląda jak by była dopiero w średniej fazie kłoszenia

gwozd    102

Masz rację. Słoma była zielonkawa, kolanka... Ziarno 12,5%

Nie należy lecieć za stadem. Wszyscy koszą to ja też

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez qazqaz
      Witam może wiecie ile kosztuje 20 litrów Glyfos 360 sl??
    • Przez Challenger
      Witam!!!
      Mam takie pytanko zwiazane z srodkami ochrony roslin!!!
      Czy orientuje sie ktos moze w jakich cenach ksztaltuja sie te oto srodki???:
      -Fungicydy tj.

*BUMPER SUPER 490 EC-1 LITR,
      *SOPRANO 125 SC-1 LITR,
      *ZAMIR 400 EW-1 LITR.

-Insektycydy tj.

*KARATE ZEON 050 CS-1 LITR,
      *BI 58 NOWY-1 LITR,
      *BI 58 NOWY 400 EC-1 LITR,
      *DECIS 2,5 EC-1 LITR.

-Regulatory wzrostu tj.

*MODDUS 250 EC-1 LITR,
      *ANTYWYLEGACZ PLYNNY 725 SL-1 LITR.

Jesli ktos mogl by mi pomoc to bardzo bym o to prosil!!!
      Z gory dziekuje i pozdrawiam!!!
    • Przez tomb2
      A więc trzymam dla swinek zboze w odzielnym pomieszczeniu (było z 3 tony zeszłorocznego zboża) wchodze dzisiaj patrze na ściane a ta pełno robaków tak jak wołki ! W pszenicy tez były. Kupiłem dzisiaj jakiś preparat ale przeczytałem ulotke i pisze że jak opryskam tym preaparatem to zboze bedzie skazone i nie bedzie sie nadawalo na pasze ! Czy znacie jakieś preparaty które nie zaszkodzął zbożu, a dobrze wytępią wołki ?
    • Przez farmer1111
      Czy można stosować K-Othrine bezpośrednio na zboże ok 3000kg
    • Przez viking
      Wkurzyła mnie ostatnio pogoda mimo że śledzę prognozy na różne sposoby to jednak wieczorem pokropiło w momencie kiedy już wlałem środek do opryskiwacza. Oprysk zrobię dnia następnego albo za dwa dni. Czy przez te 24-48  godzin ciecz w opryskiwaczu nie straci właściwości? Konkretnie to jest Ortus. Jak to jest w praktyce i teorii?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.